Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Jaki termometr stosujemy??

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki termometr stosujemy??
Autor Wiadomość
Hanca 

Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 11:23 Jaki termometr stosujemy??

Jakie termometry stosujemy do mierzenia temperatury w NPR?? Zwykle rtęciowe czy elektroniczne?? a może owulacyjne?? Jakie się sprawdzaja?? Prosze o wyrażanie opini.

Fogo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2005 15:18 

Lepsze są rtęciowe , bynajmniej na początku nauki. Większość badań nad NPR było prowadzonych w oparciu o term. rtęciowe. W USA jest taki jeden elektroniczny, dopuszczony do stosowania przy NPR - u nas takiego nie ma .

Pati 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005 21:12 

Ja NPR stosowalam tylko w przerwach od pigulek. Mierzylam raczej rteciowym, bo jest chyba jednak bardziej dokladniejszy do tych zadan ;) Ale mialam tez elektroniczny Microlife.

Pozdrowionka

kt_ryba
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sie, 2006 11:51 

Stosuję rtęciowy, możliwe, że kiedyś się pokuszę o elektroniczny ze względów bezpieczeństwa (trująca rtęć), ale musiałabym zasięgnąć o nich więcej informacji (żeby na pewno był dokładny).

Nie lubię natomiast owulacyjnych. Ta duża skala wcale się IMO nie przydaje, to co jest potrzebne do NPRu jest znakomisie widoczne na zwykłym rtęciowym. Owulacyjne psują się znacznie szybciej niż zwykłe - może mają zbyt kruche szkło, bo tłuką się w tempie ekspresowym, i byle co im wystarczy, żeby rtęć się rozszczepiła. A ponadto są droższe i trudniej dostępne. IMO same minusy.

Hanca 

Wysłany: Sro 30 Sie, 2006 18:44 

Ja jestem zadowolona z najprostszego elektronicznego.

Ile już stosujesz NPR? Czytałam że uczyłaś się na jakiś zajęciach. Ja samouk jestem.

kt_ryba
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sie, 2006 20:49 

Najpierw uczyłam się sama z książek, później byłam na kursie Ligi Małżeństwo Małżeństwu razem z narzeczonym, który od miesiąca i 8 dni jest już moim mężem. W praktyce stosuję NPR dopiero od ślubu, ale uczyłam się wcześniej długo. Mam obserwacje z około trzech lat.

A jak było z Tobą?

Hanca 

Wysłany: Sro 30 Sie, 2006 21:04 

Dużo czyałam w necie i zaczęłam stosowac. Najpierw ostrożnie, teraz już w pełnej wersji :D Stosuję od 20 miesięcy.

Mrówka 

Wysłany: Sro 30 Sie, 2006 21:24 

kurcze dziwczyny ja was podziwiam... tez kiedys sprobuje. narazie nie bo sie boje ciazy strasznie(tzn. wpadki) ale kiedys nadejdzie wlasciwy moment

sweet_girl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sie, 2006 22:05 

ja uzywam elektronicznego termometra ,ale nie stosuje npru heh :wink: ale jesli chodzi o npr to wydaje mi sie ,że lepszy rteciowy,bo jednak dokładniejszy a jak elektroniczny to juz musi byc taki lepszy to dwóch miejsc po przecinku bodajze

Hanca 

Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 09:23 

Niby musi, ale wiesz ciężko taki dostać. Ja stosuję jakiś najzwyklejszy elektroniczny i wychodzi piękny skok zawsze. Na początku można kupić taki ze dwoma miejscami po przecinku - ułatwia analizę wykresu.

asiek 

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006 15:51 

Haniu, jaki polecasz termometr dla poczatkujacej??

mniej wiecej za poltora tygodnia chcialabym zaczac mierzyc tempke, ale nie wiem jaki termometr sobie kupic

wolalabym elektroniczny - krotszy czas pomiaru :>
no i zeby nie byl za drogi

Hanca 

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006 22:22 

Ja mam z Hartmanna Thermoval - kosztował niecałe 20 złoty.

Vivien 

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006 22:36 

Ja nie Hania, ale za to początkująca-rozpędzająca się, to się wymądrzę ;)

Najbardziej polecane są mimo wszystko owulacyjne termometry rtęciowe. Wygląda to tak, ja płaciłam w aptece całe 5,50, pomiar w paszczy trwa 4 minuty, w półśnie leci szybko. ;)
Z elektrycznych polecany jest jeśli już Microlife MT 1622 -bo pokazuje pomiar do dwóch miejsc po przecinku -tylko co z tego, skoro dokładność pomiaru to +/- 0,1*C.

Wg mnie taniej i pewniej kupić rtęciowy. :)

A device is yet to be invented that will measure my indifference to this remark.

Hawkeye Pierce

asiek 

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006 22:49 

tylko ze rteciowego to sie boje ze go zgniote jak zasne w lozku;p

Vivien 

Wysłany: Sro 08 Lis, 2006 23:03 

E tam, też się bałam, ale wcale nie tak łatwo zasnąć z termometrem wciśniętym pod język ;)
Poza tym mi się po jakichś 5 dniach uregulował sen i budzę się sama przed budzikiem i to całkiem wyspana ;)

Spróbuj z rtęciowym, koszt jest mały, więc w razie czego niewiele na tym stracisz. I jeśli zaczynasz za półtora tygodnia, to lepiej kupić termometr teraz i już się wdrażać w poranne mierzenie :)

A device is yet to be invented that will measure my indifference to this remark.

Hawkeye Pierce

Odpowiedz do tematu