Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Łączenie opakowań

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie opakowań
Autor Wiadomość
patka0806
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011 20:57 Jak opóźnic miesiączkę tabletkami antykoncepcyjnymi? Ważne!

Witam, mam problem ponieważ za tydzień (dokładnie w środę) kończy mi się opakowanie tabletek antykoncepcyjnych(21tab. - Naraya), ale planuję wyjazd w weekend z soboty na niedzielę i obawiam się, że dostanę miesiączkę.. A chciałabym jakoś przesunąć o te parę dni (do soboty)..

W jaki sposób to zrobić? - Rozpocząć nowe opakowanie - wziąć 4 tabletki i następnie czekać na miesiączkę przez 7 dni i dopiero po tych 7 dniach skończyć zaczęte opakowanie?
Czy po prostu zużyć całe opakowanie i dopiero poczekać na miesiączkę - ale ile dni zrobić wtedy tej przerwy - 7 dni przerwy czy 14 zrobić wtedy, skoro wezmę 42 tabletki?
Czy będę normalnie zabezpieczona?
I czy po tym eksperymencie będę miała normalną miesiączkę?

Proszę mi to trochę rozjaśnić, bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat czy można opóźnić miesiączkę.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Finka 

Wysłany: Czw 04 Sie, 2011 22:34 

patka0806, możesz skończyć wcześniej opakowanie (min 16 tabletek), i po przerwie ruszyć z następnym, lub po prostu połączyć opakowania (możesz dobrać dowolną liczbę pigułek). W jednym i drugim przypadku jesteś zabezpieczona. Wyraźnie mówi o tym ulotka!

Szczęściara 

Wysłany: Pią 05 Sie, 2011 05:37 

patka0806 napisał/a:
Czy po prostu zużyć całe opakowanie i dopiero poczekać na miesiączkę - ale ile dni zrobić wtedy tej przerwy - 7 dni przerwy czy 14 zrobić wtedy, skoro wezmę 42 tabletki?
7 dni przerwy! Nawet w takim wypadku.

Rosemary 

Wysłany: Pią 05 Sie, 2011 07:51 

Dokładnie tak, jak pisze Szczęściara. Przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni.
Natomiast łączenie i przesunięcie krwawienia do wyboru:
a) wcześniej skończyć (po minimum 16 tabletkach) + przerwa i nowe opakowanie.
b) dobrać kilka tabletek z nowego opakowania i wtedy zrobić przerwę
c) nie robić przerwy i wziąć dwa opakowania pod rząd

Ale pamiętaj, że nawet jeśli połączysz opakowania lub wydłużysz branie tabletek, to możesz (choć nie obowiązkowo) mieć krwawienie lub plamienie.

Foto jak malowane

freyah 

Wysłany: Pią 26 Sie, 2011 17:48 

Ile razy w roku można łączyć opakowania?

W czerwcu wzięłam dwa bez przerwy, mogę teraz jeszcze raz tak zrobić?

Groszek 

Wysłany: Pią 26 Sie, 2011 19:40 

freyah napisał/a:

Z tego co pamiętam to 3 razy w roku.

natalenka 

Wysłany: Pią 26 Sie, 2011 21:50 

Groszek napisał/a:
freyah napisał/a:

Z tego co pamiętam to 3 razy w roku.

:shock:
a skąd to takie info? :shock:
ja non stop biorę po 2-3 opakowania pod rząd, wiele dziewczyn na forum także, więc skąd taka opinia? może ja niedoinformowana?

misia 

Wysłany: Pią 26 Sie, 2011 22:51 

Groszek, chyba sobie pomyliła z tym, że można 3 opakowania pod rząd łączyć, a nie że 3 razy w roku :)

Justyce 

Wysłany: Sob 27 Sie, 2011 08:22 

Absolutnie nie ma takiego limitu, ale przyjmuje się, że powinno się łączyć maksymalnie trzy opakowania, żeby uniknąć plamień, zatrzymania wody itd.

-----------------------------------------

Groszek 

Wysłany: Sob 27 Sie, 2011 10:18 

Już się tłumaczę. Przeczytałam kiedyś taką informację- że max 3 razy w roku po 3 opakowania pod rząd. Byłam pewna, że przeczytałam to gdzieś na naszym forum. Zapamiętałam, ale nie znalazłam dzisiaj potwierdzenia. W googlu można znaleźć takie wypowiedzi, że max 3 razy i że niektórzy ginekolodzy się tak wypowiadają. Nie wiem czy można w to wierzyć. Z drugiej strony z tabletkami jest tak, że różne, nawet skrajne, opinie o nich krążą.

Przepraszam za wprowadzenie zamieszania. Nie wiem czemu to zapamiętałam.

blondszpieg 

Wysłany: Wto 15 Lip, 2014 19:32 Łączenie blistrów a zapomniana tabletka

Witam. Nie potrafię nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, więc zadam je tutaj, mam nadzieję, że uzyskam szybką odpowiedź. Otóż od kilku lat stosuję tabletki antykoncepcyjne, od 3-ech miesięcy mam nowe tabletki - Ovulastan. Ostatnie opakowanie postanowiłam połączyć z obecnym, pomijając siedem dni przerwy i przejść do kolejnego blistra. Z nowego blistra wzięłam 3 tabletki, czwartej zapomniałam, wzięłam ją po 24-ech godzinach łącznie z piątą i w tym samym czasie doszło między mną a partnerem do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia. Zastanawiam się, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, skoro nie zrobiłam siedmiodniowej przerwy i przeszłam od razu do kolejnego blistra i jak mam liczyć nowy blister, skoro pierwszy tydzień został wzięty wcześniej (w okresie 7dniowej przerwy).

Justyce 

Wysłany: Wto 15 Lip, 2014 19:44 

blondszpieg, traktowałabym ten przypadek jako zapomnienie w II tygodniu, więc ryzyka nie ma.

Botica 

Wysłany: Wto 15 Lip, 2014 19:49 

blondszpieg, To bardzo proste: caly cykl tabletkowy dzielisz na 3 czesci: pierwsze 7 dni, w ktorych powinnas bezwzglednie przestrzegac czasu brania tabletek, tygodnie srodkowe, ktore traktujesz jako 'drugi tydzien' i ostatnie 7 dni, czyli 'trzeci tydzien. W Twoim przypadku bierzesz tabletki przez 42dni, wiec pierwsze siedem to pierwszy tydzien, od 8 do 35 to 'drugi tydzien', a od 36 do 42 to ostatni tydzien. Ty zapomnialas tabletki 26, czyli 'w drugim tygodniu'. Jesli wzielas te tabletke z 27 w kolei nic sie nie dzieje, antykoncepcja jest zachowana i nie masz sie czym stresowac.

blondszpieg 

Wysłany: Wto 15 Lip, 2014 19:50 

Uf, kamień z serca.. Serdecznie dziękuję za szybkie i klarowne odpowiedzi, teraz rozumiem, pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez blondszpieg Wto 15 Lip, 2014 20:02, w całości zmieniany 1 raz  

Justyce 

Wysłany: Wto 15 Lip, 2014 19:58 

blondszpieg, no właśnie całą technikę liczenia masz wyłożoną powyżej. Z ulotki wynika, że niebezpieczne jest pominięcie tabletki w pierwszym i w ostatnim tygodniu opakowania. Ile tygodni jest pomiędzy nimi - to już nieistotne :)

Odpowiedz do tematu