Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Lesinelle / Naraya / Vibin Mini / Yasminelle

Poprzedni temat «» Następny temat
Lesinelle / Naraya / Vibin Mini / Yasminelle
Autor Wiadomość
Mika 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2014 01:18 

Witam drogie panie.
Zdobyłam się na wizytę u ginekologa, by rozpocząć przyjmowanie tabletek. Jestem już jakiś czas po "okresie" więc muszę czekać do kolejnego, mam parę dni żeby wszystko ogarnąć i przemyśleć. Wiem, że niby poważna dorosła kobieta, a przeraził mnie "brak okresu" zastąpiony "krwawieniem z odstawienia" :P USG pokazało, że wszystko dobrze jest. Zrobiłam nadane badania krwi - pełną morfologię, mocznik, kreatyninę, Aspat, Alat, wszystko w normie. Ale mam jakiegoś pietra przed tymi tabsami. Przeraża mnie ten tydzień przerwy- bo jak się zapomnie którejś tabletki, człowiek jest niezabezpieczony a tu nagle 7dem tabletek nie bierze i ciężko uwierzyć, że pełne zabezpieczenie jest. Jak wysoka jest skuteczność? Któraś z was bierze Vibin Mini?

Naszła mnie taka myśl czy taka dawka wystarczy, czy może być tak, że okaże się za mała i nieskuteczna.?
Ostatnio zmieniony przez Mika Czw 12 Cze, 2014 01:26, w całości zmieniany 2 razy  

Guzik 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2014 06:38 

Mika, przeniosłam do tematu z Twoimi pigułkami :)

Wszystkie dwuskładnikowe maja taka samą skuteczność, mała dawka może tylko grozić nietrzymaniem cyklu - nieregularnością krwawień i plamień.

Co do Twoich obaw, to nie za bardzo możemy Ci pomóc, bo to w Twojej głowie siedzą. Poczytaj tematy, zobacz ile z nas stosuję antykoncepcję i działa ;)

Do pełnego cyklu nie potrzeba 21 pigułek, ale tyle się zaleca, ze wzgledu na regularność.

Botica 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2014 09:30 

Mika, Dobrze, ze sie obawiasz, bo przynajmniej podchodzisz do tej sprawy powaznie. Wazne, zeby wiedziec jak dzialaja tabletki i unikac sytuacji ryzykownych (zapomnienia, biegunki, interkacje). To istotne zeby wiedziec, ze wysoka skutecznosc jest gwarantowana tylko przy prawidlowym stosowaniu. Jak podchodzisz do sprawy jak dorosly czlowiek to nie masz sie czego obawiac, serio!

Mika 

Wysłany: Czw 29 Maj, 2014 16:13 

Guzik przeprasza, zobaczyłam Vibin(21+7) myślałam ze dobry temat. Wiem, że to siedzi w głowie, trzeba się przełamać i samemu przekonać że wszystko jest okey. Oj przeglądałam wczoraj to forum pół dnia :roll: Zobaczymy jak to będzie, czy będą jakieś skutki uboczne etc. jeśli nie no to fajnie. Mam nadzieję że będzie można "korzystać z życia" bez obaw niepotrzebnych ;)

Enriir 

Wysłany: Czw 05 Cze, 2014 22:17 

Historia lubi się powtarzać. Dziewczyna bierze kolejny antybiotyk, niestety mały nawrót choroby.

Ostatni stosunek odbył się w piątek, to był 3 dzień 1 tygodnia. Od tego czasu zero seksu.

Od jutra, czyli od piątku, bierze antybiotyk 2 razy dziennie. Ten piątek to 3 dzień 2 tygodnia.

Okres brania antybiotyku to 5 dni, czyli do wtorku, 7 dzień 2 tygodnia. Potem jest okres przerwy po antybiotyku, który wypadnie idealnie na całe 7 dni 3 tygodnia tabletek.

Mam dwa pytania:

1. Minęło 6-7 dni czasu od piątku, gdzie był ostatni seks, do piątku gdy zacznie brać antybiotyk. Wiec domyślam się, że nie ma żadnego zagrożenia? Nie było wytrysku w pochwie.

2. Skoro tydzień przerwy po antybiotyku wypada jeszcze w czasie brania tabletek (ten cały 3 tydzień), to przerwę robić normalnie, czy też dla bezpieczeństwa lepiej połączyć opakowania? Tak jak ostatnio?

Zielona 

Wysłany: Czw 05 Cze, 2014 22:22 

Poprzedni jest zabezpieczony, ja bym połączyła lub wydłużyła to opakowanie z 2-3 dni.

Magda277 

Wysłany: Pią 06 Cze, 2014 22:07 

Teoretycznie powinn być wszystko ok, jeśli jednak mielibyście wątpliwości, to można nie robić w ogóle przerwy, dla waszego zdrowia psychicznego ;)

Co do 1. pytania to wszystko jest w porządku.

Enriir 

Wysłany: Pią 06 Cze, 2014 22:13 

Dziękuje za pomoc i rady. :wink:

A jeśli połączy się opakowania, to od którego momentu można już uprawiać seks? Jeśli te 7 dni po antybiotyku skończy się wraz z 3 tygodniem tabletek z obecnego opakowania, to by wychodziło na to, że już od 1 tabletki 2 opakowania można działać?

Magda277 

Wysłany: Pią 06 Cze, 2014 23:29 

Zaleca się w trakcie antybiotykoterapii i 7 dni po niej stosować dodatkowa antykoncepcje.

Enriir 

Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 19:01 

Znam te zasadę. :wink:

Mi chodzi o to, czy dobrze wyliczyłem moment, w którym po połączeniu opakowań wróci już pełna, 100% ochrona przed ciążą?

Zielona 

Wysłany: Nie 08 Cze, 2014 19:08 

Po połączeniu zaraz po tych 7 dniach od antybiotykoterapii

Mika 

Wysłany: Czw 12 Cze, 2014 01:22 

Witam panie. Tak się "trzęsę", że ledwo co piszę. Ostatnio zastanawiałam się nad rozpoczęciem przyjmowania tabletek. Okres przyszedł, niestety późno więc tabletki biorę o 22... Okres trwał jak zawsze 5dni- równo po 28dniach. Postanowiliśmy wypróbować wyczekiwane tabletki, dzień po krwawieniu, stosunek generalnie z prezerwatywą. O ironio losu, trzasnęła... Czasami to ja w mego pecha nie wierzę. Że jest pęknięta dowiedzieliśmy się po stosunku. Powinnam się już bać, albo inaczej - powinnam się bać jeszcze bardziej. Tabletki były brane co do minuty, żadnych skutków ubocznych, alkoholu, papierosów, antybiotyków, zdrowotnych problemów.

Guzik 

Wysłany: Czw 12 Cze, 2014 07:43 

Mika, jeśli brałaś odpowiednio pigułki i nowe opakowanie weźmiesz zgodnie z zaleceniami, jestes zabezpieczona i nie ma potrzeby dramatyzować.

Mimu 

Wysłany: Czw 12 Cze, 2014 16:19 

Mika napisał/a:
Tabletki były brane co do minuty, żadnych skutków ubocznych, alkoholu, papierosów, antybiotyków, zdrowotnych problemów.

jeśli było tak jak piszesz to nei ma się czego obawiać. tak, jak pisze Guzik, nie ma potrzeby dramatyzowania ;)

Mika 

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 00:44 

Też mi się tak wydaje, ale wiecie niestety w tym temacie jestem świeża ;) ( w kwestii piguł)

Odpowiedz do tematu