Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Lesinelle / Naraya / Vibin Mini / Yasminelle

Poprzedni temat «» Następny temat
Lesinelle / Naraya / Vibin Mini / Yasminelle
Autor Wiadomość
Mika 

Wysłany: Sro 18 Cze, 2014 17:53 

Tak wgl. teraz mnie naszło pytanie, powinnam 1szą tabletkę wziąć 1szego dnia okresu. Bolał mnie brzuch, ale krwawienie to było bardziej plamienie niż "krwotok". Ale stwierdziłam że to 1szy dzień i wzięłam. Następnego dnia dopiero był potop. -co jeśli wzięłam "dzień" za wcześnie? albo o zbyt późnej godzinie? :< czy to możliwe jest?

Botica 

Wysłany: Sro 18 Cze, 2014 17:56 

Mika, Nie wzielas za wszesnie, wszytsko ok, nie ma sie co stresowac.

Enriir 

Wysłany: Czw 10 Lip, 2014 13:32 

Może pytanie wydać się bezsensowne, ale w sumie lepiej zapytać niż nie.

Czy probiotyki przyjmowane w czasie brania tabletek anty (Yasminelle) obniżają skuteczność tabletek i ochrony?

Chodzi mi o probiotyki w tabletkach.

Finka 

Wysłany: Czw 10 Lip, 2014 14:33 

Enriir, nie, nie obniżają.

Enriir 

Wysłany: Czw 10 Lip, 2014 15:26 

Dziękuje za odpowiedź. :)

Shape 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014 20:21 

Dziewczyny, ile mniej więcej kosztuje Vibin Mini? Przerzucam się z Daylette, nie pytałam w gabinecie, ale w aptece wolę już być przygotowana co by mi szczęka nie opadła ;)

Karolina 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014 20:24 

W doz kosztują 30,12 zł, więc pewnie ze 3-4 zł taniej w normalnej aptece. Ja biorę Asubtelę i ona w dozie kosztuje 7 złotych drożej, niż płacę w "zwykłej" aptece.

Niby to nie jest reguła, ale brałam już 4 rodzaje pigułek i każda w dozie była jednak droższa o te kilka zł.
Nic więcej."

Shape 

Wysłany: Sro 08 Paź, 2014 00:16 

Chyba to trochę musztarda po obiedzie, ale wolę się upewnić... Zmieniałam tabletki z Daylette na Vibin Mini. Zrobiłam tak, że wzięłam wszystkie tabletki z substancją czynną Daylette i 4 placebo i następnego dnia zaczęłam Vibin Mini. Nie stosowałam potem zabezpieczenia. Wydaje mi się, że tak poleciła mi ginekolog, ale nie jestem pewna. Dobrze zrobiłam? I jeszcze jedno pytanie... w którym dniu brania tych7 tabletek placebo mogę spodziewać się okresu?

Guzik 

Wysłany: Sro 08 Paź, 2014 06:31 

Shape, a czemu zmieniłaś? bo to w zasadzie to samo w składzie. Zrobiłaś dobrze, ale kiedy dostaniesz krwawienia nie wie nikt ;)
najpewniej podobnie jak zwykle.

Shape 

Wysłany: Sro 08 Paź, 2014 07:39 

Zmianę zaproponowała mi ginekolog jak jej powiedziałam że mam dość bardzo obfitych i bolesnych krwawień jakie miałam na Daylette. Nie wiedziałam, że to właściwie to samo, ale nalegałam na schemat przyjmowania, w którym tabletkę biorę codziennie bo od zawsze takie brałam -najpierw Qlaira potem Daylette. Bałam się, że znając swoje gapiostwo gdybym musiała robić 7-dniową przerwę zapomniałabym rozpocząć nowy blister ;)

Guzik 

Wysłany: Sro 08 Paź, 2014 17:43 

Shape, one mają taki sam skład, więc nie nastawiaj się, że coś się zmieni.

niezalogowana89 

Wysłany: Sro 08 Paź, 2014 17:53 

Hej dziewczyny.

Biorę tabletki Teenia. Czyli również odpowiednik Yasminelle itp. Wczoraj skonczylam 3cie opakowanie. Przyznam ze czuje się róznie.. Tabletki biorę regularnie, o stałych porach, nie pominelam, nie przyjmowalam antybiotykow ani nic z tych rzeczy ale niepokoja mnie objawy ktore towarzysza mi od tygodnia.
Potworne mdłości, i doszedł ból podbrzusza.. Wczesniej owszem zdarzylo mi sie ze bolał brzuch czy kilka razy mnie zemdlilo ale nie caly czas.
Czy mam sobie to tlumaczyc jako efekty uboczne ??
Oczywiscie czekam na krwawienie z odstawienia. Ostatnio przyszlo w 3cim dniu. Ale nie ukrywam troche sie stresuje.. mam juz 5cio miesieczne dziecko i przez najblizszy rok nie planuje.
W poprzedniej ciazy mdłosci doszły mi później.. wiec mam cichą nadzieje ze to tylko ef. uboczne.
Miala któraś podobnie ??

ancol 

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 11:31 

Hej dziewczyny
Mam pytanie odnośnie LESINELLE

Sa to moje pierwsze leki antykoncepcyjne i jestem w trakcie pierwzego opakowania (zostalo mi jeszzce 5 tabletek)
Zarejestrowalam sie specjalnie zeby zadac to pytanie wiec prosze was o odpowiedz.

Biore je w przypadkowej kolejnosci , nie tak jak jest z tylu napisane, ponumerowane, czy to ma jakies znaczenie??
Dopiero dzisiaj sie zorientowalam o tym. Boję się troche ze to poważny bład ,czy będe zabespieczona , jeśli ktoras z was wie , prosze odpowiedzcie , jest to ważne dla mnie .

Czy kolejnosc ma znaczenie czy nie.

Czarownica 

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 11:33 

nie ma znaczenia, ale łatwiej jest brać tak jak są dni tygodnia podpisane, mniejsza szansa, zeby coś pominąć.

Shape 

Wysłany: Sro 17 Cze, 2015 19:25 

Dziewczyny, czy stres ma wpływ na przesunięcie krwawienia z odstawienia? Pytam bo zawsze przy Vibin mini dostawałam krwawienia we środę między 12.00 a 17.00, teraz ani widu ani słychu a miałam bardzo stresujący czas ostatnio... No i teraz jeszcze doszło mi to do stresowania :P Nic nie zapomniałam, nic nie zwymiotowałam, nic nie brałam co mogłoby obniżyć skuteczność.

Odpowiedz do tematu