Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Lista polecanych ginekologów

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista polecanych ginekologów
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Sro 22 Maj, 2013 10:15 

SFR, nie wiem, ale to chyba zalezy od przychodni.

Justyce 

Wysłany: Sro 22 Maj, 2013 10:24 

W tamtej przychodni, do której chodziłam, dla ciąż były osobne kolejki. Szczególnie w okresie wakacyjnym i tuż po panie w recepcji pytały, czy to ciąża, czy nie ;)

-----------------------------------------

Guzik 

Wysłany: Sro 22 Maj, 2013 10:26 

No, a u nie tak nie ma ;)
Dlatego przestałam przepuszczać ciężarne jakiś czas temu...

Hanca 

Wysłany: Czw 23 Maj, 2013 18:17 

Justyce, wszystko fajnie jeśli możesz chodzić do gina raz na rok. Kiedyś miałam duży problem z nawracającymi infekcjami, każda wizyta płatna, co którąś tam skasował mnie np. "tylko" 50 zł. Natomiast na NFZ praktycznie zerowe szanse dostać się w ciągu kilku dni. Kiedyś zapytałam w okienku, co mam zrobić skoro z infekcją nie mogę czekać 2 tyg. to usłyszałam, ze jechać na oddział. Ciekawe czy tam by mnie tak chętnie przyjęli.

Mnie w wizytach na NFZ wkurza też to, że rzadko w gabinetach jest sprzęt USG. Skierowanie, trzeba kolejny raz czekać, często brać wolne, bo USG robią w godzinach do 15.

Chodziłam kiedyś do pani ginekolog, która miała tipsy... Badała mnie i na moje twierdzenie, że gdzie mnie dotknie tam mnie boli stwierdziła, żem nadwrażliwa.

Teraz chodzę też do babki... Podczas ostatniej wizyty prosiłam o USG, cytologię i wymaz na bakterie. Zbadała mnie na fotelu, coś tam pogmerała, potem żel, USG. Koniec wizyty, pytam co z tym wymazem, czy mam sama zanieść, a ona: "Ojejku wymaz, tyle Pani rzeczy chciała, że zapomniałam!" No i po wszystkim, bo w pochwie żel. Muszę iść jeszcze raz.

dreamy 

Wysłany: Czw 23 Maj, 2013 18:40 

dokładnie o to chodzi. jak ktoś musi chodzić częściej (początek brania hormonów, infekcje, bóle itp.), to czasami tylko NFZ wchodzi w grę. 100-150zł za wizytę, to nie jest mało. niestety ginekologów w ramach NFZ jest jak na lekarstwo. "usługa luksusowa", jak to stwierdziła Justyce.

Zoe 

Wysłany: Czw 23 Maj, 2013 19:13 

Lol, faceci nigdy nie maja tipsow :P

natalia_lila 

Wysłany: Czw 23 Maj, 2013 21:28 

a ha na swoją pierwszą wizytę w ciąży umawiałam się 1,5 miesiąca temu, jeszcze zanim w ciąży byłam :mrgreen:
Na szczęście udało nam się "wstrzelić" :P
Ale teraz już wizyty normalnie co 3-4 tygodnie pewnie będą.

Niniel 

Wysłany: Pią 24 Maj, 2013 09:02 

A ja chodzę do babki na NFZ i jest tam jak w prywatnym gabinecie -umawiam się na konkretną godzinę, a wizytę mam za dwa, trzy dni od telefonu. Sama mi pilnuje cytologii i USG, a że aparat ma tylko raz w tygodniu, to jak chce mi zrobić, to mnie umawia na czwartek i już ;) Przy tym zawsze sobie o życiu pogadamy i jest bardzo śmiesznie.

In each relationship it's not
About love.
Just another funeral and
Just another girl left in tears.

enka 

Wysłany: Wto 09 Lip, 2013 11:01 

Mam pytanie do dziewczyn z Katowic, ewentualnie okolic.
Poszukujemy dobrego lekarza zajmującego się leczeniem bezpłodności.

Nie orientuje się jeszcze czy są placówki tylko prywatne, czy również publiczne. Proszę o pomoc!

Adorable 

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014 09:09 

Miasto: Kraków
Nazwisko lekarza: dr Olga Kacalska- Janssen
Adres: Miodowa 51, Twardowskiego 37/1
NFZ/Prywatnie: Prywatnie
Cena wizyty i ew. usług (wypisanie recepty) lub badań: na Miodowej: wizyta- 100 zł (dla studentek 80 zł), USG- 100 zł, cytologia- 30 zł
Godziny przyjmowania: 14-20 we wtorki na Miodowej i 14:30- 20 w środy na Twardowskiego
Czas oczekiwania na wizytę: ok. 1-2 tyg.
Dostępne bajery (USG, plastikowe wzierniki, czy bada piersi): na Miodowej: czysty gabinet, toaleta w gabinecie (z bidetem), dostępne jednorazowe kapcie i spódniczki
Inne: Polecam zwłaszcza os. z zaburzeniami hormonalnymi. Dr jest bardzo profesjonalną osobą, a przy tym niezwykle sympatyczną. Na pierwszych wizytach daje swój nr tel., można zawsze zadzwonić. Dr nie naciąga na zbędne badania, przepisuje możliwie jak najtańsze leki. Nie przepisuje anty. na całe zło i daje skierowania na badania przed rozpoczęciem brania tabl.

Mimu 

Wysłany: Sro 29 Kwi, 2015 14:38 

czy możecie polecić dobrego endokrynologa z Warszawy?

emileczka 

Wysłany: Pią 31 Lip, 2015 23:28 

Poszukuję sensownego lekarza w Warszawie, takiego raczej od cyklu niż wypisywania piguł ;) Nie mam w tej kwestii zbyt wielkiego zaufania do lekarki, do której kilka lat chodziłam i nawet w tym wątku polecałam. Na wizycie jakiś czas przed ślubem powiedziałam, że chcę całkiem odstawić tabletki bo mnie męczą (humorki, plamienia, libido zerowe, no z każdymi coś) ale wcale nie chcę jeszcze mieć dzieci a ona mimo to namawiała mnie żebym brała sobie dalej bo coś znajdziemy :?
Aaa, no i żeby lekarz informacji o tym, że mój okres trwa 1,5-2 dni na tamponach mini nie skomentował "hmmm no może taka pani uroda? jak pani przez rok starań nie zajdzie w ciążę to wrócimy do tematu" (tekst lekarki rodzinnie polecanej).

Mrrrata 

Wysłany: Czw 11 Lut, 2016 16:50 

Adorable napisał/a:
Miasto: Kraków
Nazwisko lekarza: dr Olga Kacalska- Janssen
Adres: Miodowa 51, Twardowskiego 37/1
NFZ/Prywatnie: Prywatnie
Cena wizyty i ew. usług (wypisanie recepty) lub badań: na Miodowej: wizyta- 100 zł (dla studentek 80 zł), USG- 100 zł, cytologia- 30 zł
Godziny przyjmowania: 14-20 we wtorki na Miodowej i 14:30- 20 w środy na Twardowskiego
Czas oczekiwania na wizytę: ok. 1-2 tyg.
Dostępne bajery (USG, plastikowe wzierniki, czy bada piersi): na Miodowej: czysty gabinet, toaleta w gabinecie (z bidetem), dostępne jednorazowe kapcie i spódniczki
Inne: Polecam zwłaszcza os. z zaburzeniami hormonalnymi. Dr jest bardzo profesjonalną osobą, a przy tym niezwykle sympatyczną. Na pierwszych wizytach daje swój nr tel., można zawsze zadzwonić. Dr nie naciąga na zbędne badania, przepisuje możliwie jak najtańsze leki. Nie przepisuje anty. na całe zło i daje skierowania na badania przed rozpoczęciem brania tabl.

Od tego roku podrożała, teraz 150 zł za samą wizytę.. Fakt, lekarka bardzo dobra, ale jednak zbyt droga dla kobiet "z problemami".

Możecie polecić kogoś w Krakowie na NFZ? Nie szukam lekarki do prowadzenia ciąży, ale właśnie do fachowej pomocy przy różnych dolegliwościach (mam PCOS i częste infekcje).

Odpowiedz do tematu