Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Madinette/ Belara/ Angiletta

Poprzedni temat «» Następny temat
Madinette/ Belara/ Angiletta
Autor Wiadomość
dreamy 

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015 15:13 

ja dzisiaj postanowiłam zaszaleć i chwilowo zamienić novynette na coś innego. moje libido nie żyje, nie ma go, nie istnieje.. i powiedziałam dość. w końcu nie po to biorę tabletki, żeby nie uprawiać seksu. no i dostałam Belarę. Czytam, że to to samo co Madi, więc w aptece wybiorę po prostu tańszy zamiennik. Ale czy któraś z Was może przechodziła z novi na te tabsy?
przyznam, że poza tym libido bardzo sobie novynette chwalę - nie tyję, plamień brak. No ale.. Więc gin przepisała mi tę Belarę. jak na to przejść? po przerwie? bez przerwy? niedługo mam wizytę u nowej ginekolog (zmieniam lekarza, bo ta moja nic specjalnego, a przyjmuje na końcu świata..). W każdym razie - mam receptę na 5 opakowań Belary (u tej starej gin wizyta dopiero 28.07). Myślicie, żeby zaryzykować i spróbować? Czy jednak są to bardziej "niestabilne" tabsy niż novynette?

Finka 

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015 16:25 

dreamy, Madinette ma więcej estrogenów niż Novynette, możesz więc zmienić tak jak wolisz:
- wziać bez przerwy
- wziąć pierwszego dnia krwawienia
- wziąć po 7-dniowej przerwie.

W każdym wypadku jesteś zabezpieczona.

dreamy napisał/a:
Czy jednak są to bardziej "niestabilne" tabsy niż novynette?

Co to znaczy niestabilne? Hormony to kwestia indywidualna, zobaczysz i ocenisz :)

dreamy 

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015 16:35 

Finka napisał/a:

dreamy napisał/a:
Czy jednak są to bardziej "niestabilne" tabsy niż novynette?

Co to znaczy niestabilne? Hormony to kwestia indywidualna, zobaczysz i ocenisz :)

a no bo czytam, że krwawienia, nogi rwą, znowu krwawienia etc. i nie wiem, czy to gra warta świeczki

Finka 

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015 16:36 

dreamy, no ale gdzie to czytasz? Każde tabletki mogą powodować skutki uboczne, ale nie u każdego one wystąpią. To reakcja indywidualna, tabletek sie nie poleca i nie odradza - niestety nie ma innego wyjścia jak przetestować na sobie.

dreamy 

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015 16:42 

Finka napisał/a:
dreamy, no ale gdzie to czytasz? Każde tabletki mogą powodować skutki uboczne, ale nie u każdego one wystąpią. To reakcja indywidualna, tabletek sie nie poleca i nie odradza - niestety nie ma innego wyjścia jak przetestować na sobie.

w tym wątku, zawsze czytam cały zanim się zdecyduję napisać ;)

no to chyba zaryzykuję. w razie czego zadzwonię po 3 opakowaniach i powiem, że chcę z powrotem novynette

Finka 

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015 16:46 

dreamy, skoro Novynette zabiło Ci libido to też raczej dobrze dobrane nie są :) Na swoim przykładzie - Madinette to były jedyne tabletki, które mi służyły. Żadnych krwawień, bólu, mdłości. Dodatkowo wzmocniły mi się włosy. Później odstawiłam, teraz chciałam do nich wrócić i po 6 tabletkach zaniechałam, bo miałam nudności i jadlowstręt totalny - coś co służy jednym wcale nie służy drugim, coś co pasuje Ci dziś nie musi pasować Ci jutro. Spróboj :)

dreamy 

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015 22:14 

Finka napisał/a:
dreamy, skoro Novynette zabiło Ci libido to też raczej dobrze dobrane nie są :) Na swoim przykładzie - Madinette to były jedyne tabletki, które mi służyły. Żadnych krwawień, bólu, mdłości. Dodatkowo wzmocniły mi się włosy. Później odstawiłam, teraz chciałam do nich wrócić i po 6 tabletkach zaniechałam, bo miałam nudności i jadlowstręt totalny - coś co służy jednym wcale nie służy drugim, coś co pasuje Ci dziś nie musi pasować Ci jutro. Spróboj :)

no zakładam, że każda zdrowa kobieta ma libido. ja nie mam, więc coś jest nie tak ;p

EVI 

Wysłany: Sro 11 Mar, 2015 08:10 

dreamy, ja po jednych tyłam, po innych puchłam, po jeszcze innych libido miałam zerowe. A koleżanki sobie chwaliły, tak więc to kwestia indywidualna. Ja zauważyłam, że ogólnie tabsy odrobinę obniżają libido (w moim przypadku).

dreamy 

Wysłany: Sro 11 Mar, 2015 09:26 

EVI napisał/a:
dreamy, ja po jednych tyłam, po innych puchłam, po jeszcze innych libido miałam zerowe. A koleżanki sobie chwaliły, tak więc to kwestia indywidualna. Ja zauważyłam, że ogólnie tabsy odrobinę obniżają libido (w moim przypadku).

a ja właśnie (pomijając to libido..) zawsze świetnie się czułam. nawet po Qlairze, gdzie dawki są większe. potem zaczęłam być płaczliwa, zmieniłam na novy i seks może nie istnieć :roll:

nuplik 

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015 17:03 

Witam. Mam takie pytanie. Z powodu nieregularnych miesiączek ginekolog przepisała mi tabletki anty 'Madinette'. Kazała wziąć 1 tabletkęw pierwszym dniu miesiączki, a jeśli takowej nie będzie z powodu moich nieregularnych okresów, mam zacząć je brać od razu, bez czekania na 1 dzień okresu. W takim przypadku od kiedy można uprawiać bezpieczny seks, bez dodatkowych zabezpieczeń? Ile dni, czy tygodni trzeba się wstrzymac? Dodam, że na ulotce nic nie ma o takiej sytuacji. Proszę, o odpowiedź, bo niegdzie nie potrafię dostostać odpowiedzi na to pytanie, a moja ginekoglo jest na uropie. Dziękuję. Pozdrawiam.

Botica 

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015 17:11 

nuplik, Wsytarczy raz zadac to samo pytanie.
Jesli wezmiesz w pierwszym dniu miesiaczki zabezpieczona bedziesz od pierwszego dnia.

Jesli wezmiesz pierwsza tabletke w dowolnym dniu wowczas nie bedziesz zabezpieczona wcale, bedziesz musiala poczekac do kolejnego opakowania. Teraz decyzja zalezy od Ciebie kiedy chcesz zaczac i co jest dla Ciebie bardziej wygodnie.

ALE: tabletki zapisane na nieregularne cykle to tak przepisanie pudru na uporczywy tradzik. Zadne tabletki Cie nie wylacza. Na Twoim miejscu poradzilabym sie normalnego lekarza. Byc moze masz jakies problemy zdrowotne a tabletki tylko to maskuja.

migotka 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 12:19 

Dziewczyny mam do Was takie pytanie mogło się ono już pojawić, ale jest tyle postów, że szukanie dużo zajmie.
Zostały mi przepisane tabletki BELARA, ze względu na trądzik na dekolcie. Ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się, że mają pomóc, ale zaczęłam czytać opinie i się przeraziłam. Czy któraś z was może powiedzieć jak to u niej było? Na jednym forum znalazłam na 50 opinii tylko 4 pozytywne. Lista skutków ubocznych też nie zachęca do wykupienia recepty.

Botica 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 12:33 

migotka, Belara to 3 generacja. Generalnie przepisuje sie jej dzialnia anty-androgenne, czyli powinna pomoc w przypadku problemow hormonalnych. Jednak przepisujac tabletki na tradzik lekarz powinien zlecic chocby najprostsze badania. Generalnie tradzik leczy sie antybiotykami i zazwyczaj jest to pierwsza terapia. Dopiero przy uporczywych stanach zaczyna sie szukac przyczyn hormonalnych i dopiero wtedy dobiera sie leki. Czy tabletki przepisal Ci dermatolog? Gin? Endokrynolog? Bo jesli tabletki byly przepisane ot-tak to najprawdopodobniej wcale nie zadzialaja, a byc moze bedzie gorzej z pryszczami.

Ja takze stosuje trzecia generacje i na mnie niestety hormony wplywaja srednio - mam chyba wiecej przyszczy niz bez tabletek. Ale ja uzywam antykoncepcji nie w tym celu.

Belara to ogolnie bardzo powszechne tabletki i bardzo wiele dziewczyn je stosuje. Daja tyle objawow co kazde inne. Hormony sa ogolnie problematyczne, wykazuja wiele skutkow ubocznych, a terapa moze byc dluga i uciazliwa. Dziewczyny czesto zmieniaja tabletki ze wzgledu na dodatkowe infekcje, pryszcze, spadki nastroju, spadki libido, bole glowy. Ogolnie - hormony to nie cukierki.

Wydaje mi sie, ze Belara wcale nie jest gorsza ani lepsza od innych.

migotka 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 12:42 

Botica, tabletki przepisał mi gin.
Najpierw miałam yYasmin, ale właśnie z tym trądzikiem są problemy. Mam też stwierdzoną policystyczność, więc to jest główny powód brania tabletek. Ale przy trądziku, który zostawia mi dziwne przebarwienia, gin stwierdził, że można zmienić. Ale patrząc na skutki uboczne Yasmin a Belary zastanawiam się czy nie wrócić po receptę na Yasmin i jakoś ten trądzik przeboleć. Bo jednak Belara ma więcej negatywnych opinii, wiadomo trzeba sprawdzić na sobie, ale jednak trochę strach.

Botica 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 12:47 

migotka, Nie, zupelnie nie tak. Jaby ktores tabletki byly lepsze od innych to wszyscy by je brali, nie uwazasz? Kazdy organizm jest inny i kazdy inaczej reaguje. Policystyczne jajniki sa zdecydowanie powodem do brania tabletek, wiec tylko kwestia wyboru. Dobrze, ze ginekolog szuka i stara sie dobrac najlepsza opcje do Twoich problemow. Nie sugeruj sie opinia, tylko patrz w swoje cialo. Okres adaptacyjny to 3 miesiace, wtedy bedziesz mogla stwierdzic czy tabletki sa dla Ciebie czy nie. To, ze komus innemu nie podeszly nie znaczy, ze beda zle dla Ciebie. Ja bralam lek zblizony do Yasminu i czulam sie srednio, wazylam chyba ze sto kilo wtedy. To wcale nie znaczy, ze u Ciebie bylo tak samo, przwda?

Odpowiedz do tematu