Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

MARVELON

Poprzedni temat «» Następny temat
MARVELON
Autor Wiadomość
Belzebubka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Sty, 2008 19:37 MARVELON

Witam wszystkich na forum;)

Dołączyłam do ANTY oczywiście nie bez powodu;) Mam nadzieje, że nie zostane zaraz zbesztana przez starych wyjadaczy, ale moje poszukiwania tematu, który mnie interesuje nie przyniosłu porządanych skutków:(

Czy ktoś z was bierze Marvelon? Ja przez prawie 2 lata stosowałam Yasmin, ale zmieniłam je na Marvelon ze względów finansowych. I sie tak dziwie, bo zauważyłam, że to nie jest zbyt powszechna tabletka hormonalna wśród was:/

Mam oczywiście problem z nią związany. Ostatnio przez moje roztrzepaie, wyjerzdzając z domu na weekend zapomniałam ze sobą blistra. Tabletki biore regularnie o 20. I w piątkowy wieczór wpadłam w złośc, gdy dotrało do mnie ze nie mam ze sobą moich anty. Za tydzien jade z lubym w góry, wiec dla konfortu naszego przyszlego wspolzycia nie moglam nie wziac tabletki. Przespałam sie i wuszylam w droge powrotna do domu. Niestety czas byl nie ubłagalny i mineło ustalone na ulotce 12h spoznienia:/ Wziełam zapomniana pigulke o 9.00, czyli 13h spoznienia. Kolejna (sobotnia) przyjelam troche wczesniej o 19 - pomyslalam ze zwieksze w ten sposob ilosc hormonow w organizmie i wszystko jakos 'przejdzie po kosciach.'

Jak sądzicie Kochani dobrze zrobilam? Czy moge spokojnie i komfortowo, bez uzywania lateksu kochac sie z moim misiem w trakcie pobytu w gorach? Czy moze jednak powinnismy korzystac z gumki? Naprawde mi sie to nie usmiecha ;/
Pomozcie i napiszcie co o tym myslicie;)

Zielona 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2008 19:40 

Ktora tabletka z opakowania? W ulotce jest postepowanie zaleznie od tygodnia brania(zazwyczaj), wziecie o 19 nastepnej nic nie zmienilo, za to zabezpieczac sie powinnas 7 dni dodatkowo.

Belzebubka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Sty, 2008 20:15 

to była 9 tabletka. U mnie na ulotce pisze ze powinnam stosowac mechaniczne zabezpieczenie przez 2tyg w przypadku gdy spozni sie ponad 12h z zazyciem pigulk:/ Moze wyda sie to wam nieodpowiedzialne, ale ja nie cierpie lateksu i to jeszcze w trakcie romantycznego wspolnego wyjazdu grrr... Czy naprawde musze stosowac prezerwatywe, jesli dajmy dokladnie spoznilam sie o 12 godzin i 20 minut.....

Za zapominalstwo sie placi - jak dla mnie ogromna cene ;( eh...

Karina
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Sty, 2008 20:23 

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Wiedźmy :) :"1 tabletka zapomniana w pierwszym tygodniu stosowania.
Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to
przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Przez
następne 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (metoda
barierowa). Istnieje możliwość zajścia w ciążę w przypadku stosunków
płciowych w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki. Należy zasięgnąć
porady lekarza.

1 tabletka zapomniana w drugim tygodniu stosowania Należy jak najszybciej
przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch
tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Skuteczność tabletki
jest zachowana i nie potrzeba stosować dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

1 tabletka zapomniana w trzecim tygodniu stosowania Istnieją dwie możliwości
bez potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej:

Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to
przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Po
przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, nastepnego dnia należy rozpocząć
przyjmowanie tabletek z nowego opakowania nie robiąc przerwy. Krwawienie
miesiączkowe może wystąpić dopiero po zakończeniu przyjmowania tabletek z
drugiego opakowania. Jednakże w trakcie przyjmowania tabletek może wystapić
plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe.

lub

Można zaprzestać przyjmowania pozostałych tabletek z opakowania, zrobić 7
dniową lub krótszą przerwę (licząc również dzień w którym zapomniano przyjąć
tabletkę) i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania.
Stosując tę metodę można rozpoczynać kolejne opakowanie tego samego dnia
tygodnia jak zazwyczaj."
Było o tym na forum tysiące razy,wystarczyło poszukać...Tak ciężko używać funkcji:"szukajka"?

Belzebubka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Sty, 2008 17:37 

eh..... teraz to sie zalamalam.... Niby z tabletkam mam do czynienia nie od dzis, a dałam sie ponieść wodzy fantazji... zapomnialam ze spozniona tab moze nie zabezpieczac wczesniejszych stosunkow... No coz beda z tego dzieci :oops:

fobiczka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008 00:07 

Nie wzięłam ostatniej tabletki Marvelonu, zgubiła mi się. Współżyłam podczas siedmiodniowej przerwy parę razy. Czy mogę być w ciąży?

Aguu 

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008 00:26 

Jeżeli nie przedłużyłaś przerwy to nie ma powodów do obaw.

Wziełaś o jedną tabletkę mniej, o dzień wcześniej zaczynasz przerwę i nowe opakowanie też o jeden dzień wcześniej.
Jeśli się do tego zastosowałas to jest ok.

fobiczka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008 00:36 

Hmmm... tzn. nie wzięłam ostatniej i zrobiłam siedmiodniową przerwę.

Aguu 

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008 00:59 

Czyli zaczęłaś nowe opakowanie dzień wczesniej niż zazwyczaj?
Jeżeli tak to jest ok.

fobiczka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008 12:35 

Ostatnią tabletkę wzięłam w niedzielę, a nowe opakowanie zaczęłam w niedzielę za tydzień.

magdusia 

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008 12:38 

więc zrobiłaś 6 dniową przerwę (mogłaś wziąć w poniedziałek), ale wszystko jest ok, jestes zabezpieczona i byłaś podczas przerwy.

fobiczka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Mar, 2008 22:56 

A jeśli biorę Marvelon regularnie, nie występują wymioty ani biegunki, to mogę mieć 100% pewności, że nie zajdę w ciążę nawet jeśli mój miś kończy we mnie?

karolka 

Wysłany: Wto 25 Mar, 2008 23:00 

fobiczka, poczytaj ten temat proszę:
http://www.antyforum.pl/viewtopic.php?t=2445

tu znajdziesz odpowiedź na swoje obawy.

Ka.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 11:23 

Też się szczerze mówiąc zdziwiłam, że nie ma na wierzchu tematu a propos Marvelonu;p No, ale ja się chciałam zapytać, czy może któraś z Was miała taki przypadek, że w czasie brania tabletek okresy były po prostu nie do wytrzymania? Tzn. nie wymiotuję, ale żyję na lekach przeciwbólowych i okresy są strasznie obfite. W niedzielę powinnam zacząć nowe opakowanie (to już będzie 3 cykl z Marvelonem, więc teoretycznie ostatni, podczas którego organizm powinien się do niego przyzwyczaić) no i zastanawiam się, czy je brać czy nie. Dziś spróbuję dostać się do lekarza, ale wcześniej chciałam się zapytać, czy może któraś z Was miała coś takiego, bo wizyta kosztuje 80 zł, a jeśli się okaże, że tak się może zdarzyć i nie należy się tym martwić, to się trochę zdenerwuję. :P

hope88 

Wysłany: Pią 27 Cze, 2008 18:34 

Ka. napisał/a:
czy może któraś z Was miała taki przypadek, że w czasie brania tabletek okresy były po prostu nie do wytrzymania?

nie okresy tylko krwawienia z odstawienia :wink:
czasem zdarzają mi się dosyć bolesne . a obfite są zawsze... bynajmniej u mnie właśnie. ale już się przyzwyczaiłam nawet żadnych tabletek przeciwbólowych nie biorę. jakoś chyba lepiej znoszę ból. bo np moja mama to zawsze bierze tabletki czy boli bardzo czy tylko troszkę

Odpowiedz do tematu