Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Mercilon / Novynette / Desette

Poprzedni temat «» Następny temat
Mercilon / Novynette / Desette
Autor Wiadomość
oluchna19 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 13:04 

Czesc, czy zdarzylo wam sie ze podczas przerwy miedzy opakowaniami nie mialyscie krwawienia? Bo zawsze jak konczylam opakowanie w niedziele to okres mialam w czwartek a teraz nic. Jest czwartek a tu nic, siedze i czekam na okres bo powinien juz byc. Mozliwe ze to jest spowodowane tym ze jestem przeziebiona i jest oslabiony organizm? Bardzo prosze pomozcie!

Finka 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 13:11 

oluchna19, jest 13:14 więc czwartek trwa. Krwawienie ma całą siedmiodniową przerwę na to, by się pojawić. Poza tym - ulotka! - zdarza się, że krwawienie nie przyjdzie. Jeśli taka sytuacja powtórzy się 2 razy pod rząd należy zrobić test i skonsultować się z lekarzem.

Guzik 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 13:23 

oluchna19, kilka razy zmieniał mi się dzień krwawienia, no stress.
Nawet jak nie wystąpi to też nic nie znaczy.
Przeziębienie mogło na to wpłynąć.

Botica 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 13:42 

oluchna19, Nie marudz, bo bedziesz miala tak jak ja wczoraj - mial byc o 14, o 16 zaczelam sie stresowac (bo jak juz przychodzi to zawsze wczesnij niz o 14), o 20 juz kupilam test na rano, a o 22 tak mnie walnelo, ze zjadlam 2 paracetamole, a pogodzinie dogryzlam 2 ibu. Przyjdzie na stowke, zobaczysz...

oluchna19 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 15:44 

Mam nadzieje ze sie pojawi. Powoli zaczelam wpadac w panike bo czasami byl juz w srode a tu czwartek i nie mA. Mam nadzieje ze juz dzisiaj bede smiala sie ze swoich nerwow. Dzieki dziewczyny :) a co do mojego okresu to zawsze byl jak tylko wstalam z rana dlatego tak sie stresuje i marudze :P

Guzik 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 15:50 

oluchna19, mi pierwszy raz przesunął się o dzień do przodu chyba po 3 latach. Nie miałam wtedy internetu i mozesz sobie wyobrazić mój stres :wink:
po kolejch chyba dwóch znów sie przesunął o dzień do tyłu, a potem jeszcze raz.

Choć wcześniej dostawałam co do dnia, z dokładnościa do pół godziny 8)

A jeśli się przeziębiłaś, to tym bardziej sie nie dziw :)

oluchna19 

Wysłany: Wto 20 Maj, 2014 10:44 

Hej! Tak jak wiecie, biore Novynette od 5 lat. Od ostatnich 3-4 dni strasznie bola mnie lydki (kiedy je naprezam) a takze kolana i piszczele. Jak dotykam lydek to tez czuje bol, ale slabszy. Nigdy tak mie mialam, no chyba, ze w trakcie dojrzewania kiedy roslam. A teraz kolezanka mi nagadala, ze to moze byc objaw zakrzepicy albo czegos innego podobnego z powodu brania tabletek anty. Czy ktoras z Was miala juz podobny problem? Do lekarza dopiero mam na 15 czerwca. A moze miec wplyw to, ze bralam 2 opakowania na raz bo nie moglam miec okresu i teraz mam przerwe i czelam na okres?

Zielona 

Wysłany: Wto 20 Maj, 2014 11:15 

Idź do lekarza pierwszego kontaktu

dreamy 

Wysłany: Czw 23 Paź, 2014 19:00 

czy któraś z Was bierze Dessette? ostatnio w aptece polecono mi je jako zamiennik Novynette. Są jeszcze tańsze, bo kosztują ok. 10zł. Ciekawa jestem czy są gorze od novy

Guzik 

Wysłany: Pią 24 Paź, 2014 05:35 

dreamy napisał/a:
czy są gorze od novy
?
jeśli chodzi o to czy są "gorsze" to nie wiem za bardzo w jaki sposób?

oluchna19 

Wysłany: Nie 11 Paź, 2015 22:07 

Cześć! Mam do Was takie pytanie. Otóż do końca opakowania zostało mi 5 tabletek a dzisiaj przed kapiela zobaczyłam na majtkach brązowawy, krwisty śluz. Nie wiem co to może oznaczać, ale trochę się zmartwiłam bo nie wiem o co chodzi. Czasami tak mialam, że pojawiły się jakie plamki w połowie opakowania, ale to raz na ruski rok. Miała któraś już tak? A może tabletki nie działają tak jak powinny?

ps. zapomniałam dopisać, że lekko pobolewa mnie podbrzusze :/

Finka 

Wysłany: Nie 11 Paź, 2015 22:24 

oluchna19, tak długo jesteś już na forum i zawsze wracasz z jakąś trywialną sprawą ;) Dobrze wiesz, że jeśli nie pominęłaś żadnej tabletki, nie miałaś wymiotów czy biegunki, nie brałaś leków obniżających skuteczność antykoncepcji to ta skuteczność jest zachowana. Być może jest to jednorazowy wybryk, a może tabletki przestały trzymać Ci cykl, ale nadal działają.

oluchna19 

Wysłany: Pon 12 Paź, 2015 12:05 

@Finka a bo ja zawsze tak panikuję :( a wiem, ze wy mi zawsze pomożecie!

honda 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2016 14:34 

Zmieniłam teraz z Novynette na Mercilon, który będę brać przez 3 opakowania (termin ważności i brak Novynette u mnie), a potem wrócę znów do Novynette.
Wiem, że Novynette i Mercilon mają ten sam skład, ale wolę się upewnić.
Łykałam Novynette, a po 7 dniowej przerwie wzięłam w dniu 8 tabletkę Mercilonu.
Wszystko ok- prawda? :)

Idunn 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2016 18:00 

prawda ;)

Odpowiedz do tematu