Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Mercilon / Novynette / Desette

Poprzedni temat «» Następny temat
Mercilon / Novynette / Desette
Autor Wiadomość
honda 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2016 22:37 

Idunn, dziękuję :kwiatki:

natalenka 

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016 18:53 

Dziewczyny, od 8 lat ponad biore pigułki, od jakichs 5-6 lat Novynette, ale od 1,5 r jakoś ciagle bola mnie piersi.. przed krwawieniem bardziej, po mniej ale jednak. Czasem cos zakluje pod pacha. Rok temu robilam usg, nic nie wykazalo, po za tym , ze gruczoły mam umiejscowione az pod pachą.
Teraz znowu się wybrac muszę na usg. Gdyby cos bylo poważnego, to chyba by mozna bylo wyczuć, macam się często ze strachu :)
Zastanawiam się, czy to nie od tych pigulek nie wiem, zmienic na inne, tylko jakiw... czy NR ? Boje się znowu skutków ubocznych, ale libido tez mam takie słabe, ze niedługo mnie maz zostawi :) co radzicie ??

Botica 

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016 11:19 

natalenka, Jesli bol piersi przeszkadza Ci w pracy to ja bym sie nie zastanawiala ani chwili. Bez hormownow jest inaczej, trzeba sie przyzwyczaic do tego, ze organizm ma wlasny kalendarz i nie koniecznie pokrywa sie on np. z Twoim grafikiem. Ale nie jest strasznie, a tym bardziej jesli zrobisz przerwe na krotki okres z mysla o powrocie do tabletek np. za pol roku. Libido to jest niestety bardzo indywidualna sprawa - bo u kobiet jest ono warunkowane nie tylko przez hormony, ale takze czyniki zewnetrzne.

Ja troche rozumiem obawe przed ostawieniem, bo sama bralam nieprzerwanie od 8 lat i wiem jakie mialam rozkminy.

natalenka 

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016 11:23 

Może nie tyle przeszkadza, co boje się, ze sie cos z tego rozwinie lub nie zauwaze, ze cos sie zaczyna dziac.
Nie chce odstawić całkiem, jedynie mysle o zmianie na inne, albo NR , ale tego tez nie boje trochę. Nie wiem co robić

Botica 

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016 11:39 

natalenka, Rak piersi ( o ile tego sie obawiasz) jesli daje objawy bolowe to jest juz zdecydowanie za pozno. Jesli badasz sie ruegularnie i robisz badania to raczej masz to pod kontrola. Jesli dobrze ci zyje bolacymi piersami to okay, ale ja sobie po porstu czegos takiego nie wyobrazam. To tak jakby chodzic codziennie przez poltora roku w obcislych butach - jasne, da sie przyzwyczaic, ale po co? :P

natalenka 

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016 14:13 

No właśnie...
W październiku przejde sie do gin chyba i tak będzie najlepiej, po badaniu usg już

Justyce 

Wysłany: Sob 15 Paź, 2016 13:02 

natalenka, trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze, ale muszę Ci zadać z pozoru głupie pytanie: jakie nosisz staniki? Czy na pewno są dobrze dopasowane? Bo czasami ból piersi może być spowodowany przez czynniki zewnętrzne, właśnie np. źle dobrany biustonosz.

-----------------------------------------

natalenka 

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016 13:39 

Justyce, myslalam o tym, bo na poprzednim badaniu wyszło, ze mam tkanke gruczolowa pod pachami az, ale to by mnie tam raczej bolalo.
Wydaje mi się, ze teraz dobrze dobieram, noszę usztywniane 70D, biust mały, nie wciskam więc w za małe staniory.
Za tydzień mam usg, czekaja mnie wyjazdy w listopadzie, dlatego narazie nie zmienilam jeszcze metody, bo się boję skutków ubocznych:)
Dopiero zobaczyłam posta :oops:

Justyce 

Wysłany: Wto 25 Paź, 2016 07:15 

natalenka, powiem Ci, że ja byłam tak na granicy miseczek 30 DD/E i zawsze kupowałam 30DD, jednak od pewnego czasu zauważyłam migrację cycków w stronę pach. Mimo tego, że mieszczę się nadal w niektóre swoje staniki 30DD i je zachowałam, to jednak 30E są zdecydowanie wygodniejsze. Lepiej okalają pierś, fiszbiny zachodzą dalej i widzę, że nie wcinają się w tkankę pod pachą.

-----------------------------------------

dzej24 

Wysłany: Wto 28 Lut, 2017 14:55 zmiana z novynette na dionelle

Mam pytanko odnośnie zmiany z novynette na dionelle
novynette (0,15 mg dezogestrelu i 0,02 mg etinylestradiol)
dionelle ( 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg dienogestu)

początkowo przeczytałam i byłam przekonana , że mają taki sam skład tylko inną dawkę i nie wiem czy mam od razu po zakończeniu blistra novynette zacząć dionelle, czy jednak mogę zrobić przerwę 7 dni i nadal być zabezpieczona.
Próbuje się dodzwonić do ginekologa , ponieważ on nie przekazał mi informacji jak wygląda zmiana , a pierwszy raz zmieniam tabletki. :(

Guzik 

Wysłany: Wto 28 Lut, 2017 16:23 

dzej24, możesz zrobić jak chcesz:
- 7 dni przerwy
- nie robić przerwy
- wziąć nową pigułkę w pierwszy dzień krwawienia.

Odpowiedz do tematu