Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Microgynon 21 / Rigevidon / Stediril 30 / Levomine

Poprzedni temat «» Następny temat
Microgynon 21 / Rigevidon / Stediril 30 / Levomine
Autor Wiadomość
Botica 

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014 09:06 

Sherry napisał/a:
tylko tą matoda to ja zjem więcej tabletek niż przecietna użytkowniczka

Jak Cie to pocieszy ja juz od wielu lat jade na 23+5. :) Przestan sie tym przejmowac, 24+4 jedza tabletki caly czas i zyja. W ktorym dniu zazwyczaj dostajesz krwawienie?

Sherry 

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014 09:18 

No własnie to dopiero jest problem - na 4 - czy to oznacza ze teraz nie bede go miec??? :|

Ty bierzesz też te - "starej genarcji"? ;-)

Botica 

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014 09:25 

Sherry, Ja biore III generacje.
Bralam kiedys IV generacje w schemacie 21+7 i bylo w miare okay. Potem lekarz zalecil mi praktycznie ebz powowdu przejscie na 24+4 i zdaje sie, ze chyba po 3 cyklach bez krwawien dlam sobie spokoj. Ja musze miec min. 5 dni przerwy zeby wystapilo krwawienie. No i sie teraz tego trzymam, choc juz nie biore tych okropnych tabletek, po ktorych nie mialam okresu, :)

Wiec wlasnie dlatego sie pytam, byc moze krwawienie nie wystapi w Twoim przypadku. Ja wiem, ze z medycznego punktu widzenia to jest okay i lekarz nie moze sie mylic, ale dla mnie to byl problem, bo mialam puchniety brzuch jak przed krwawieniem, pole podbrzusza itp, a potem to sie nie konczylo, tylko tak lazilam przez caly kolejny cykl. Niefajnie.

Sherry 

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014 11:59 

No własnie. Tym bardziej ze poprzednie tabletki musiałam zmienic głownie z tego powodu - zatrzymały mi krwawienie w pełni.

Poza tym, zwróc uwagę na jeszcze jedno i 21+7 i 24+4 i Twoje 23+5 to razem 28, u mnie 21+3 =24 czy to nie bedzie za duzo?

Botica 

Wysłany: Czw 20 Lis, 2014 12:54 

Sherry napisał/a:
Poza tym, zwróc uwagę na jeszcze jedno i 21+7 i 24+4 i Twoje 23+5 to razem 28, u mnie 21+3 =24 czy to nie bedzie za duzo?

Nie, mysle, ze to akurat nie problem... Ty bedziesz brala tabletki przez 87% dni, ja biore przez 83%, :P (4% czasu wiecej) Spokojnie przeciez mozna brac tabletki nawet przez 3-4 opakowania bez przerwy i nic sie nie dzieje. Albo babki z implantami - tutaj hormon uwalnia sie bez przerwy przez 3 lata - 100% dni w miesiacu na hormonach, :)

Schemat 'razem' 28 jest po prostu latwiejszy do ogarniecia, ja koncze i zaczynam opakowanie w te same dni tygodnia. U Ciebie bedzie troche inaczej - skonczysz opakowanie w niedziele, zaczniesz w czwartek, potem skonczysz w srode i zaczniesz w niedziele. JEstes ogarnieta babka, wiec na pewno dasz rade, po porstu troche wiecej gimanstyki z kalendarzem.

Sprobuj na razie schematu jak zaleca lekarz. Byc moze krwawienie i tak sie pojawi. Jak nie, zadzwonisz do lekarza, powiesz jaki jest problem i byc moze przejdziesz na 21+4 - zaleznie jak tam jajniki beda sie czuly.

Sherry 

Wysłany: Pią 21 Lis, 2014 09:25 

Dzięki Botica, tak zrobię.

Gdyby ktoś jeszcze spotkał się z takim dziwnym schematem przyjmowania to napiszcie coś, bo nie znalazlam zbyt wielu informacji...

Guzik 

Wysłany: Sob 22 Lis, 2014 05:24 

Sherry, wszystkie się spotkałyśmy. Dostałaś poradę, dobrą, Twój wybór, czy sie zastosujesz.

Sherry 

Wysłany: Sro 26 Lis, 2014 09:46 

Jak to wszystkie sie spotkałyście?? tez tak dziwnie brałaś 21+3???

Oczywiście że sie zastosowalam, pseudookres nawet normalnie wystąpil.
Ale teraz czuje kłucie w brzuchu :(

Guzik 

Wysłany: Sro 26 Lis, 2014 19:21 

Nie pytałaś, czy każda tak brała, tylko czy się z taką metodą spotkała.

Można w bezpiecznych ramach nieco manipulować i przesuwać przyjmowanie pigułek, wystarczy poczytać o ich działaniu i zrozumieć co się łyka.

Sherry 

Wysłany: Czw 08 Sty, 2015 14:50 

Guzik, mam niezmiennie wrażenie że jak ktoś za duzo pyta czy jest dociekliwy to z buta go najprościej, nie czytasz, nie wiesz co łykasz. :lol:

Ja dzieki temu forum co nieco wlasnie pocztałam. I własnie nie jestem pewna czy czy taki schemat przyjmowania tabletek jako staly jest taki fajny. W kocu ciągle bedzie się utrzymywać stały, wyższy niż zalecany poziom danego hormonu....

Nie przekonuje mnie argument o bezpiecznej manipulacji :|
Dlaczego jeśli przy standardowych tabsach 21+7 dziewczyny skarża sie na bole migrenowe i inne tego typu atrakcje - lekarz zmienia tabletki na (przeważnie ) 24+4, a nie sugeruje skrócić sobie po prostu przerwę?

Botica 

Wysłany: Czw 08 Sty, 2015 16:12 

Sherry napisał/a:
Guzik, mam niezmiennie wrażenie że jak ktoś za duzo pyta czy jest dociekliwy to z buta go najprościej, nie czytasz, nie wiesz co łykasz.

Wdaje mi sie, ze przesadzasz.

Sherry napisał/a:
Nie przekonuje mnie argument o bezpiecznej manipulacji

I bardzo dobrze.
Leki powinny byc zarzywane zgodnie z zaleceniami producenta. Producent to taka instytuacja, ktora najpierw wymysla jakis lek, potem robi badania - najpierw na zwierzetach, potem na okreslonej grupie ludzi. Ja nie jestem farmaceuta i nie wiem dokladnie jak to wyglada, ale to sa wieloletnie badania kliniczne, na ktore ida setki milionow dolcow.
Badany jest dany schemat przyjmowania - zazwyczaj po to zeby zminimalizowac dawke przy najwyzszej mozliwej skutcznosci. Wyszlo na 21 tabletek w cyklu + 7 dni przerwy. Taki schemat przechodzi szereg badan badan i jest potem oferowany jako produkt. Ulotka jest wiec kluczem. Producent daje Ci taki a tak iwskaznik Perla przy przyjmowaniu tabletek tak i tak. Ma na to papiery, lata doswiadczen i nie pozostaje Ci nic innego jak sie tego trzymac.

Producent daje Ci ilestam % prawdopodobienstwa, ze wystapia u Ciebie takie i takie skutki uboczne. Masz np. 10% szans na migrene, 10% na bolesne miesiaczki, 10% na tradzik. Mnozysz sobie te prawdopodobiensta (pamietaj, zdarzenia rozlaczne) i wychodzi Ci, ze masz w zasadzie 80%-90% ze cos wyskoczy. Wiec co robisz? Odsawiasz lub kombinujesz? Jesli masz jakas dolegliwosc mozesz tak dopasowac sowj styl zycia i schemat przymowania tabletek zeby zminimalizowac te objawy. Np. jesli mas zkrwawienia srodcykliczne, powinnas w ogole zmienic srodek antykoncepcyjny - powinnas przyjmowac wieksza dawke hormonu. Jesli masz bole migrenowe - eliminujesz przerwy. Mozesz np. robic przerwe co trzecie opakowanie lub np. ja skaracac.

Pamietaj, ze nie jest to schema badany przez producenta. Koszt badan nawet tego samego leku, ale przyjmowanego w innej dawce lub o innych porach to sa ogromne pieniadze. Zmieniajac schemat przyjmowania na dopuszczalny przez producenta (masz wyraznie napisane w ulotce, ze przerwy mozna skracac, nigdy wydluzac) bierzesz na siebie odpowiedzialnosc za ewentualne skutki. Jesli nie ufasz ani swojemu lekarzowi ani 'laskom z internetu' to super. Nikt Cie nie zmusza.

Ja sama pralam hormony przez ponad 6 lat w innym schemacie niz zalecany przez producenta. Przy wysokiej aktywnosci seksualnej w ciaze nie zaszlam, a udalo mi sie ujazmic migreny. Mozesz skorzystac z mojego doswiadczenia, a mozesz tego 'nie kupowac'. Twoj wybor.

liliba 

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 12:58 

Hej. Czy lek Xyvelam ma wpływ na tabletki Micrygynon 21?
Xyvelam skończyłam brać we wtorek (3 dni temu) i moje pytanie brzmi czy muszę się zabezpieczać dodatkowo? Urolog powiedział mi, że nie jest to antybiotyk, lecz chemioterapeutyk.

magribi 

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 13:13 

Proszę, nie zadawaj dwa razy tego samego pytania.

milenaj 

Wysłany: Czw 12 Maj, 2016 15:57 

Własnie odebrałam receptę na microgynon. Problem w tym, że okres skończył mi się 3 dni temu. To moje pierwsze tabletki. Czy mogę dzisiaj zacząć brać tabletki i zabezpieczać się mechanicznie przez pierwsze siedem dni?

Botica 

Wysłany: Czw 12 Maj, 2016 16:17 

milenaj, Nie jest do konca istotne kiedy sie skonczyl, ale kiedy sie zaczal. Jesli przed niedziela to daj sobie spokoj i zacznij od nowego cyklu, bo bedziesz musiala sie zabezpieczac cale opakowanie.

Odpowiedz do tematu