Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Microgynon 21 / Rigevidon / Stediril 30 / Levomine

Poprzedni temat «» Następny temat
Microgynon 21 / Rigevidon / Stediril 30 / Levomine
Autor Wiadomość
liliba 

Wysłany: Sob 14 Maj, 2016 10:54 

Urolog przepisał mi tabletki Urimper, mam brać go przez 4 miesiace. W ulotce nie mogę znaleźć żadnych informacji, czy mają jakiś wpływ na tabletki anty (biorę Microgynon 21). Czy któraś z was ma jakieś informacje na ten temat?

Justyce 

Wysłany: Sob 14 Maj, 2016 11:21 

liliba, ulotka jest podstawowym źródłem informacji. Jak nie ma nic o interakcjach, to ich nie ma.

-----------------------------------------

Botica 

Wysłany: Sob 14 Maj, 2016 13:28 

Urimpwe nie wplywa, ale zachowaj kilka godzin roznicy miedzy tabletkami na wszelki wypadek.

MalaSyrenka 

Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 15:00 

Witam,
od dwóch tygodni biorę Microgynon, niestety fatalnie się po nim czułam, miałam ciągłe krawienia. Udałam się do ginekologa, który uznał, że lepiej nie przerywać brania tabletek w połowie cyklu i dodatkowo przepisał mi Proverę 5 mg. Czy stosując teraz codziennie zarówno Microgynon jak i Proverę działanie antykoncepcyjne jest zachowane?

Guzik 

Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 15:10 

MalaSyrenka napisał/a:
dodatkowo przepisał mi Proverę 5 mg.
ale czemu i po co?
poszłabym do innego lekarza chyba, bo wydaje mi się to idiotyczne i szkodliwe, ale szczerze nie mam wiedzy na temat łączenia takich preparatów.

MalaSyrenka 

Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 16:20 

Guzik napisał/a:
MalaSyrenka napisał/a:
dodatkowo przepisał mi Proverę 5 mg.
ale czemu i po co?
poszłabym do innego lekarza chyba, bo wydaje mi się to idiotyczne i szkodliwe, ale szczerze nie mam wiedzy na temat łączenia takich preparatów.

Provera miała pomóc na krwawienie ciągłe, ból piersi, ogólnie skutki uboczne po microgynonie. I pomogła, teraz jest ok. Bo ginekolog nie chciał przerywać mi w połowie cyklu microgynonu. I jak skończę ten listek przerzucam się na nuvaring, bo tabletki jakoś ciężko mi dobrać. Ale właśnie już z tego wszystkiego nie wiem, jak teraz z działaniem anty...

Guzik 

Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 17:08 

MalaSyrenka, szczerze mówiąc nie mam pojęcia.
Może któraś z dziewczyn Ci odpowie. Jeśli o mnie chodzi - poszłabym do jakiejś ogarniętej farmaceutki, albo innego lekarza :)

Eirean 

Wysłany: Nie 29 Maj, 2016 14:08 

Free hormone concentrations, such as testosterone and estradiol, may be decreased.

Chodzi o wolną frakcję, nie wiem, jak z syntetykami, z kolei wyszukiwarka interakcji mówi, że nie ma żadnych. Może dla własnego spokoju lepiej się ogumić.

http://www.rxlist.com/pro...nteractions.htm

aldona 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 15:59 

Dziewczyny, od dawna Was podczytuję, a ponieważ zdecydowałam się na antykoncepcję hormonalną mam do Was pytanie.
Przepisano mi microgynon. Byłam na długim wyjeździe poza domem i wzięłam tylko jeden listek. Zaczęłam go brać w środku cyklu, wiem bez sensu, ale stało się. Wzięłam z tego listka 17 tabletek, bo ostatnie zawieruszyły mi się przy przeprowadzce. Jako, że to trzeci tydzień zrobiłam zgodnie z ulotką 7 dzni przerwy. W czasie przerwy wystąpiło krwawienie. Zresztą przez całe 21 dni zabezpieczałam się też z chłopakiem prezerwatywą. Teraz jestem po 7 tabletce z opakowania nowego listka.
Moje pytanie - czy jestem w pełni zabezpieczona?

Guzik 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 16:53 

aldona, tak :)

aldona 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 17:02 

Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak myślałam, ale wychodziło mi, że lepiej się upewnić, że było tylko 17 tabletek wziętych, nie miało znaczenia, bo to 3 tydzień brania, niż później panikować.

Botica 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 17:05 

aldona, Wszystko okay, ale nie gub juz wiecej tabletek, :P

aldona 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 17:31 

Nie będę. :)

[ Dodano: Pon 13 Cze, 2016 18:45 ]
Dziewczyny, a tak z ciekawości gdyby przerwa była krótsza, bo przecież można skrócić żeby przesunąć krwawienie, to zabezpieczenie nadal jest pełne?

Guzik 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 19:55 

aldona, przerwę mozna skrócić, najbezpieczniej jest maks do pierwszego dnia krwawienia.

przy czym ogólnie raczej nie przesunie się tak krwawienia, często jest tak, ze jak już się zacznie to jest, choć może być bardziej krótkie i skąpe - sprawa indywidualna.
Żeby manipulować terminem krwawienia lepiej jest przedłużać, lub skracać przyjmowanie pigułek.

aldona 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 20:00 

Okej dziewczyny wiem, że głupio zrobiłam, ale po prostu zależy mi na facecie, a będę go widzieć raz na miesiąc teraz. Przepraszam, że nakręciłam w poście, ale sama nie wiem czemu nie napisałam jak było.

A było tak 17 tabletek, reszta zgubiona, powrót do domu. Krwawienie. Ostatnia tabletka w sobotę rano. Pierwsza z nowego blistra w środę wieczorem.

Krwawienie jeszcze przez dwie tabletki z nowego listka.

No i przed widzeniem się z facetem będzie pełne 7 tabletek wziętych.

Wszystko okej?

Odpowiedz do tematu