Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Microgynon 21 / Rigevidon / Stediril 30 / Levomine

Poprzedni temat «» Następny temat
Microgynon 21 / Rigevidon / Stediril 30 / Levomine
Autor Wiadomość
Justyce 

Wysłany: Nie 26 Gru, 2010 23:01 Microgynon 21 / Rigevidon / Stediril 30 / Levomine

Jeden skład, jeden wątek.
Zanim zadasz pytanie, przejrzyj stare, zamknięte wątki, może w nich znajdziesz odpowiedź.

Microgynon 21:
http://www.antyforum.pl/microgynon-21-vt1401.htm
Rigevidon:
http://www.antyforum.pl/rigevidon-vt940.htm
Stediril 30:
http://www.antyforum.pl/stediril30-vt6000.htm

Levomine są nowe na forum - ulotka:
http://sunfarm.pl/media_l.../1309431110.pdf

-----------------------------------------

Ostatnio zmieniony przez Guzik Pią 04 Lis, 2011 11:45, w całości zmieniany 1 raz  

Nomysz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 20:00 

Co sądzicie o tabletkach Rigevidon? Jaka jest obecnie opinia o nich?
Z tego co wyczytałem, to są to stare tabletki (były już w 2006 roku) poprzedniej generacji.
Główne negatywne objawy co się przewijają to: znacznie (do zera!) zmniejszone libido i bóle biustu.

Po roku odstawienia tabletek narzeczona wraca znowu do antykoncepcji i teraz lekarz przepisał jej właśnie Rigevidon. Poprzednio brała Yaz i nie było źle. Teraz po przeczytaniu opinii o Rigevidon mamy mieszane odczucia.

PS.
Nie wymieniam argumentu "cena", bo to nie ma znaczenia - co z tego, że tabsy będą po 6 zł, skoro nie będzie jej/nam się chciało kochać... .

Curly 

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 20:03 

Nomysz, skoro tak się interesowałeś tematem pigułek i szukałeś informacji to powinieneś wiedzieć że każdy organizm reaguje inaczej i nie powinno być mowy o czymś takim jak opinie o konkretnych tabletkach.

Justyce 

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 20:21 

Nomysz napisał/a:
to są to stare tabletki (były już w 2006 roku) poprzedniej generacji

To są znacznie starsze tabletki, mam na myśli progestagen. Nie ma to jednak żadnego znaczenia. Nawet pewną korzyść: starszy preparat jest lepiej przebadany.
Nomysz napisał/a:
Główne negatywne objawy co się przewijają to: znacznie (do zera!) zmniejszone libido i bóle biustu.

Jak w przypadku każdych pigułek antykoncepcyjnych: to samo można wyczytać w ulotce dowolnego preparatu wśród skutków ubocznych.
Nomysz napisał/a:
Po roku odstawienia tabletek narzeczona wraca znowu do antykoncepcji i teraz lekarz przepisał jej właśnie Rigevidon. Poprzednio brała Yaz i nie było źle. Teraz po przeczytaniu opinii o Rigevidon mamy mieszane odczucia.

Niepotrzebnie, każdy organizm reaguje na hormony inaczej, więc trudno się kierować opiniami innych.

Swoją drogą, ciekawe, że narzeczona sama nie napisze, tylko Ty wypowiadasz się w jej imieniu - to w końcu ona te pigułki będzie łykać..

Nomysz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 20:46 

No ja wiem, że każdy organizm indywidualnie reaguje na hormony :) Ale jakieś takie najczęściej powtarzające się objawy są jednak niepokojące, skoro sporo kobiet mówi je dostaje.

Justyce napisał/a:
Swoją drogą, ciekawe, że narzeczona sama nie napisze, tylko Ty wypowiadasz się w jej imieniu - to w końcu ona te pigułki będzie łykać..
mało internetowa jest ;) więc ja przejąłem inicjatywę w kwestii wywiadu :P Jest to nasza decyzja, więc dobrze, aby obie strony równie dobrze były zorientowane, więc nie widzę nic w tym dziwnego, że facet się pyta o takie rzeczy :roll:

Linka 

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 20:49 

Nomysz napisał/a:
Ale jakieś takie najczęściej powtarzające się objawy są jednak niepokojące, skoro sporo kobiet mówi je dostaje.

W moim otoczeniu kilka dziewczyn brało Micro, w tym i ja długi czas - żadna z nas nie miała problemw z libido, a piersi- owszem przez pierwszy miesiąc bolały i przeszło.
Oczywiśce o niczym to nie świadczy .... sporo kobiet też nie ma tych objawów...

enka 

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 21:05 

Mi Rigevidon bardzo spasował. Mam na myśli fakt, iż nie miałam plamień pomiędzy, nie bolała mnie głowa. W Yasminelkach przytyłam sporo. Ale i przy tych i przy tych libido było = 0.
(chyba plamiłam do 3 opak)

Justyce 

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 21:12 

Nomysz napisał/a:
Ale jakieś takie najczęściej powtarzające się objawy są jednak niepokojące, skoro sporo kobiet mówi je dostaje.

To są w ogóle najczęściej powtarzające się objawy. Więc trudno tu mówić o niepokoju, tylko raczej obserwować indywidualne reakcje.
A czemu partnerka nie chciała Yaz, skoro pasował?

Pati 

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 21:20 

Nomysz, weź też pod uwagę czytając jakiekolwiek opinie o pigułkach, że dziewczyny raczej piszą jeśli coś jest nie tak, a nie żeby pochwalić pigułki, że są takie wspaniałe. Dopiero osoby dające kontrargumenty je chwalą. I działa to na zasadzie:
Pierwszy post: Jak ja się źle czuję na tabletkach XXX
Drugi: No co ty? Ja biorę YYY i jest super!
Trzeci: A ja brałam XXX żle się czułam, brałam YYY też było źle, ale na ZZZ jest wspaniale
Itp, itd.

Nie ma co sie kierować takimi opiniami. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Nawet czytając to forum zobaczysz, że są setki negatywnych opinii o każdych pigułkach. Ale też o wszystkich z nich znajdziesz dużo pozytywnych wypowiedzi.
Twoja narzeczona musi po prostu zacząć brać Rigevidon - być może jej akurat będzie pasował. Nie ma co się martwic na zapas :)

enka 

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011 21:40 

Dziewczyny, pisałam wam kiedys o moich bolach glowy w przerwach miedzy opakowaniami Rigevidonu. Odtawilam tabl dokladnie z dniem 13 kwietnia. I od tego czasu nieraz zasypiam i wstaje z bolem glowy, glowe mam ciezka jak na kacu. Dzisiaj od rana zdycham. Boli mnie lewa strona tak, że az skora mnie napierdziela i nie umiem sie poczesac. Jestem taka wsciekla.. To normalne po takim czasie? To juz prawie 2 mce..

fermina_Daza
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 15:56 

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Forum nie jest miejscem sprzedaży leków na receptę.
Ostatnio zmieniony przez Justyce Wto 26 Lip, 2011 15:59, w całości zmieniany 1 raz  

dragi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2011 21:34 

Witajcie!
Jeśli powtarzam się, to przepraszam, ale na wątku dotyczącym Rigevidonu nie znalazłam potrzebnej mi informacji.
Otóż do tej pory brałam Yaz, zaczęły mi jednak mocno puchnąć nogi i dostałam receptę właśnie na Rigevidon. Moja ginekolog powiedziała, że mam skończyć białe pigułki z Yaz (bez składników aktywnych) i zacząć potem Rigevidon, z tym że przez tydzień powinnam się dodatkowo zabezpieczać. Na recepcie jest napisane, że należy przyjąć pierwszą tabletkę Rigevidonu następnego dnia po wzięciu różowej tablety Yazu (z hormonami). Pytanie - czy postępując wg ulotki również powinnam się zabezpieczać przez tydzień w inny sposób?

Z góry dziękuję za pomoc!

olkaj87 

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013 20:28 

Dziewczyny sytuacja jest taka: wzięłam z opakowania 16 tabletek microgynonu.ostatnią w sobotę zażyłam.W niedzielę wieczorem dostałam antybiotyk na zapalenia ucha (który wpływa na tabletki) więc stwierdziłam że nie ma sensu brać antybiotyku i tabsów więc zrobiłam przerwę zważywszy że 16 tabletek wzięłam z opakowania.I teraz tak: rano dziś wzięłam ostatnią dawkę antybiotyku i musiałam wziąć 1 tabletkę po przerwie teraz.Pytanie:zabezpieczać się dodatkowo przez ten nadchodzący tydzień czy niekoniecznie?

Co to znaczy kochać mężczyznę? To znaczy kochać go na przekór sobie, na przekór niemu, na przekór całemu światu. To znaczy kochać go w sposób, na który nikt nie ma wpływu.

Szczęściara 

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013 00:17 

Zabezpieczać, bo zgodnie ze wszelkimi mądrymi ulotkami, itd. -> dodatkowe zabezpieczenie w trakcie kuracji antybiotykiem oraz 7 dni po jej zakończeniu. ;-)

Curly 

Wysłany: Sro 06 Lis, 2013 22:38 

Byłam dzisiaj u lekarza bo skończyły mi się Daylette. Pokazałam jej blister moich Daylette, powiedziałam że to odpowiednik Yazu dostępnego w UK. Lekarka na to że tutaj nie ma pigułek 24+4 i bierze się tylko te w systemie 21+7 :hitler: Dała mi trójpak Microgynonu i nawet nie było dyskusji jak powiedziałam że wolałabym np. Yasminelle. Powiedziała że widzimy się za trzy miesiące.
Pewnie dlatego że tu pigułki są darmowe a wiadomo - te starszej generacji są tańsze więc wypisują hurtem wszystkim :?

Jak to będzie z dodatkowym zabezpieczeniem przy zmianie z Yaz/Daylette na Microgynon? Lekarka powiedziała że skoro zmieniam pigułki to mam teraz zrobić 7 dni przerwy a nie 4 i zabezpieczać się dodatkowo przez całe pierwsze opakowanie. Faktycznie trzeba się zabezpieczać dodatkowo?
I tak chyba zacznę je 5 dnia przerwy a nie 8.

Odpowiedz do tematu