Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

nasze wykresy

Poprzedni temat «» Następny temat
nasze wykresy
Autor Wiadomość
gohnia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010 19:35 

moje wykresy

Zapraszam do komentowania ;)

Rose
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Paź, 2010 15:26 

Hej hej ;) Jako, że to pierwszy post, to się chciałam przywitać i przejść do rzeczy. ;)

Właśnie kończę (a raczej urwałam, niestety) pierwszy mierzony cykl i stąd moje pytanie.
Mój wykres na dzien dzisiejszy wygląda w ten sposób:
Wykres

Ostatni pomiar był zrobiony w poniedziałek i z przyczyn technicznych nie mogłam tego zrobić przez trzy ostatnie dni. Nie wgłębiając się w szczegóły chciałabym się zorientować, czy wykres na pewno trzeba zaliczyć do zmarnowanych, czy jednak da się go jakoś zinterpretować, bo od przyszłego chciałabym już zaufać następnym pomiarom i wolałabym już mieć jakiś ogląd w tej sprawie :)

Hanca 

Wysłany: Czw 21 Paź, 2010 22:36 

Za duzo to nie widac

Rose
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Paź, 2010 23:01 

OK. Tylko czy nie widać technicznie czy z powodu zapisu ;) Teoretycznie rzecz biorąc zdążyłam zaznaczyć cztery regulaminowe wyższe temperatury (właściwie cztery, tylko pierwsza zakłócona), z tym że pierwsza "zjeżdża" się ze szczytem śluzu, stąd pytanie, czy może jeszcze da się to to uratować. A druga z temperatur jest zakłócona. I teraz nie bardzo wiem, co poradzić z tym fantem.

Chyba, że coś pominęłam, co na pewno się może zdarzyć, bo nie jestem właściwie niczego pewna, to dopiero zupełnie początek. No i nie wiem co poradzić.

Hanca 

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 12:12 

Nie było widac wykresu tylko górną linijkę kratek.

Jeśli 19 dzień był dniem szczytu śluzu to nie masz 3 wyższych - jedna z nich jest zaburzona. Nie wiem co ja zaburzyło - tutaj sama musisz podjąć decyzję o rozpoczęci niepłodności poowulacyjnej. A jesli chodzi o to czy brac pod uwagę ten cykl - jeśli okres przyjdzie po 12-14-16 dniach od skoku - to ja bym brała.

Rose
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 12:23 

Na szczęście w tym miesiącu jeszcze określanie dokładnie tego terminu nie jest mi potrzebne :jupi: Ale jeszcze jedno pytanie. Czy gdyby ta jedna nie była zaburzona (rano miałam gorączkę, mierzona była dopiero wieczorem po paru godzinach leżenie), to te trzy by wystarczyły, żeby zamknąć wykres? To raz. A drugie pytanie jeszcze porozglądam się, może coś już na ten temat było :mrgreen:

Hanca 

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 12:45 

Tak, 3 wyższe wystarczą jeśli są o 0,2 wyższe od 6 poprzednich.

Pytaj.

Rose
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 17:36 

Wykres
Byłabym wdzięczna za pomoc w interpretacji, bo swojej nie jestem pewna ;)

modusoperandi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Mar, 2011 14:18 

Czy możecie mi coś więcej powiedzieć, na temat mojego wykresu?
Mój poprzedni wykres był mniej więcej taki sam, ale na 28dni.pl dopiero jestem od kilku dni dlatego na razie jest tylko jeden.

Czy dobrze domniemam, że owulacja była 13 dc?

[ Dodano: Wto 22 Mar, 2011 14:18 ]
Czy możecie mi coś więcej powiedzieć, na temat mojego wykresu?
Mój poprzedni wykres był mniej więcej taki sam, ale na 28dni.pl dopiero jestem od kilku dni dlatego narazie jest tylko jeden.

Czy dobrze domniemam, że owulacja była 13 dc?

TO MÓJ WYKRES= http://28dni.pl/cycles/160812
Ostatnio zmieniony przez Guzik Wto 22 Mar, 2011 16:32, w całości zmieniany 1 raz  

Hanca 

Wysłany: Wto 22 Mar, 2011 17:50 

Owulacja była 3 dni przed skokiem albo do 2 dni po nim, a nie 13 dnia cyklu. Zresztą, skok temperatury nie potwierdza odbytej owulacji, ale jeśli jesteś zdrowa i był to cykl owulacyjny, owulacja była gdzieś w okolicy 13 dc. Beż śluzu i obserwacji szyjki nic więcej powiedzieć nie mogę.

modusoperandi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Mar, 2011 19:41 

Tak? A to widzisz, nie znam się do końca na tym, myślałam, że mój spadek temperatury i później skok oznacza owulację w dniu kiedy spadnie temperatura. A to dlaczego 13 dc nie jest dniem owulacji?
Szyjki niestety nie badam, ponieważ ciężko mi to określić.

Hanca 

Wysłany: Wto 22 Mar, 2011 19:56 

Tak dowodzi nauka. Przeprowadzano badania skorelowane z obserwacjami cykli i pomiarami temperatury i wyszło, że owulacja nie pokrywa się ani ze spadkiem temperatury ani z jej skokiem - to znaczy może się pokryć, ale nie jest to regułą. W domowych warunkach nie jesteśmy tego w stanie stwierdzić.

italiano
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lip, 2011 15:34 prośba o pomoc w interpretacji

Cześć dziewczyny :) to mój pierwszy wykres po odstawieniu tabletek i mam małe problemy w interpretacji... jest strasznie dziwny, m. in. przez to że brałam antybiotyk. Chciałabym się zapytać o to, kiedy (i czy w ogóle) Waszym zdaniem była owulacja i kiedy mogę się spodziewać miesiączki?

Jest to dla mnie ważne, bo w przyszłym tygodniu jadę na festiwal (czwartek-niedziela) i będę nocowała pod namiotem, więc bardzo bym się ucieszyła gdyby @ się wtedy nie pojawiła :)

Sama jeszcze nie znam się na tym na tyle, żeby powiedzieć to ze 100% pewnością... Ponadto jeszcze nie zakupiłam podręcznika Rotzera i opieram się tylko na wiadomościach wyczytanych na forach i boję się, że mogę coś pomylić.

A oto mój wykres: http://owulator.pl/1316

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam

italiano
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lip, 2011 20:49 

Nikt już nie stosuje NPR tutaj? :( Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś tu zagląda ;) [/quote]

palmal 

Wysłany: Sob 23 Lip, 2011 13:40 

italiano, a kiedy odstawiłaś tabletki? to jest twój pierwszy cykl? ciężko powiedzieć kiedy dostaniesz @ jeśli jest to twoja pierwsza obserwacja i do tego zażywałaś leki.
poczytaj opis ngl http://www.antyforum.pl/n...cych-vt1851.htm

Odpowiedz do tematu