Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

nerwica?

Poprzedni temat «» Następny temat
nerwica?
Autor Wiadomość
Idunn 

Wysłany: Pią 12 Paź, 2012 17:00 

daria88, ja bardzo mocno muszę panować nad nerwicą. Nie biorę leków na nią tylko na IBS.

Najbardziej pomagają mi kontakty ze zwierzętami. Uspokajam się, zaczynam funkcjonować i myśleć jak człowiek.
Ja mam ogromne problemy ze stresem. Wszystkim się denerwuję, stresuję. Ostarnio miałam akcję, bo mi włosy źle rosną...
Jedyne co mogę doradzić to psychoterapia. Mi pomogło. Wizyty po lekarstwo nic nie dadzą, jak nie znajdziesz źródła problemu.

petran 

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013 10:11 

Podbijam, może ktoś jeszcze tu wchodzi ;p
Zastanawiam się czy tylko ja mam taki problem czy może nie tylko ja ?
Otóż denerwują mnie różne rzeczy z życia codziennego. Nie to, że mi to jakoś przeszkadza w sensie, że to niekulturalne, ale po prostu sam ten dźwięk przyprawia mnie o niezłe rozdrażnienie ;/ Chodzi mi tu o np mlaskanie, ciamkanie, siorbanie, o to jak ktoś sapie, ciężko oddycha, nie mówiąc już nic o chrapaniu ;/ Ostatnio nawet zaczęło mnie drażnić to jak mój chłopak zahacza paznokciem o touchpada jak sobie coś robi na kompie...no szału można dostać. Kiedyś irytowało mnie to jak koleżanka z ławki jeszcze za czasów gimnazjum, jak pisała coś w zeszycie i szurała ręką o kartkę. No po prostu myślałam, że eksploduję. Całe szczęście chociaż to mi przeszło. Ale cała reszta :/ ? Jak się tego wyzbyć ? Oczywiście to tylko przykłady takich najgorszych spraw, ale jest tego więcej ;/ Miała któraś z Was coś podobnego ?

desiree 

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013 10:24 

ja tak nie miałam, ale kojarzy mi się sytuacja jak moja znajoma robiła swojemu facetowi dziką awanturę o to, że jak je płatki, to.. chrupie. nie mógł przy niej jeść nic, co chrupało, bo zaczynała się na niego drzeć.
z tym że ona nie widziała w sobie żadnego problemu ;)
nie wiem, mi to ogólnie wygląda na jakiś rodzaj natręctwa, ale mogę się mylić..

petran 

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013 10:29 

Też tego nie znoszę ... ale nie chcę ciągle na niego krzyczeć, więc albo wychodzę albo zaczynam coś robić żeby po prostu nie słuchać i się nie denerwować ;/ ehhh..nie wiem co z tym robić ;/

magdusia 

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013 16:56 

taaaa nerwicowe objawy koleżanka nie znosi chrupania i dźwięków połykania :)

petran 

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013 17:33 

Czyli jak to w końcu jest ? To już tak zostanie ? Minie po jakimś czasie, skoro już trwa parę lat, to jakoś nie wydaje mi się żeby jednak ustąpiło... A może da się to jakoś leczyć ? Jeśli tak to jak ?

m. 

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013 18:47 

Dziewczyno, przejdź się do psychiatry, to cię zdiagnozuje. Z tego co się orientuję żadna z nas nie jest psychiatrą, a nawet jeśli, to diagnozy i prognozy przez net nie postawi :lol:
Jeśli Twoje zachowania są sprzeczne z Twoim systemem wartości, charakterem, czujesz wewnętrzny konflikt, jeśli zauważasz, że twoje zachowania, myśli przybierają formę patologiczną, dysfunkcyjną,masz natrętne, niechciane myśli bla bla bla, to trzeba umówić się na wizytę do psychiatry i tyle.
Nie wiem, jak możesz myśleć, że ktoś na forum napisze Ci ile czasu będzie Cię jeszcze wkurzać mlaskanie :lol:

petran 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 07:59 

To może zna któraś z Was dobrego terapeutę w Olsztynie ? No i najlepiej taniego, albo jeszcze lepiej na NFZ ? Bo krucho z kasą ;/

m. 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 09:33 

Myślę sobie, że dobrze zapisać się do psychiatry na początek. Jeśli są to jakieś zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, czy inne, to psychiatra jest początkiem drogi. Zapewne podpowie jaka terapia, jeśli będzie potrzebna, jaki ośrodek itp. Przecież my nic tu o Tobie nie wiemy, nie wiemy nic o tym jaka terapia byłaby dla Ciebie najlepsza, jaki terapeuta, kobieta, mężczyzna, jaka forma terapii by Ci odpowiadała i byłaby dla Ciebie najlepsza, psychodynamiczna, poznawczo-behawioralna, czy inna. Psychiatra jest dostępny z NFZ więc to żaden problem. Jeśli chodzi o darmowe terapie, to też jest ich sporo i wcale nie są gorsze od prywatnych. Lekarz z pewnością doradzi gdzie, jak i czy w ogóle.

petran 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013 12:10 

Czyli powinnam zapytać czy któraś z Was zna jakiegoś dobrego psychiatrę przyjmującego a NFZ w Olsztynie ? Na razie jestem na etapie szukania w internecie, ale wiadomo jak to jest, różne strony różne opinie i nie wiadomo, które prawdziwe. Na jednej stronie same pozytywy na innej już nie do końca. Wiem, ze dla każdego inny lekarz jest lepszy od drugiego, ale może któraś z Was jest z Ol i chodzi do jakiegoś dobrego lub takowego zna ?

desiree 

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013 01:44 

moja gastro polecała mi dr Włodzimierza Połubińskiego, ale on chyba tylko prywatnie... ponoć bardzo dobry specjalista, chwaliła go

Mimu 

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 20:04 

możecie polecić dobry możliwie silny środek uspokajający bez recepty?

Vivien 

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 20:12 

Mocny i bez recepty to się nie da. Ja po prostu brałam po kilka zwykłych ziołowych uspokajających, o tych https://www.doz.pl/apteka...kajajace_20_szt - i cośtam dawało.

Oprócz tego warto dosuplementować jakiś magnez i B6, dotlenić się i tym podobne ogólnodobrociowe dla zdrowia rzeczy porobić.

Bo jeśli mocniejsze uspokajacze, to do lekarza trza - nawet pierwszego kontaktu coś wypisze.

A device is yet to be invented that will measure my indifference to this remark.

Hawkeye Pierce

m-s 

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 20:19 

Koleżanki z pracy łykały też ekstraspazminę z takich rzeczy.

I AM in shape. Round IS a shape!

Mimu 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 08:53 

widze, ze oba te srodki maja kozłka (?) i melise, ale labofarm ma szyszki chmielu. to podobno lepiej trzepie :lol:

o tym nie pomyslalam:

Vivien napisał/a:
Bo jeśli mocniejsze uspokajacze, to do lekarza trza - nawet pierwszego kontaktu coś wypisze

u lekarza bede dopiero za dwa tygodnie, nie wiem, czy do tego czasu nie bedzie mi trzeba ciezkich mozgotrzepów. ;)

Odpowiedz do tematu