Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

nerwica?

Poprzedni temat «» Następny temat
nerwica?
Autor Wiadomość
Finka 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 10:15 

roisin, Labofarm, mieszanka melisy, lawendy (w zielarskim dobrze kupić i parzyć), a na receptę Hydroksyzyna :)

Mimu 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 10:22 

dzieki dziewczyny :) Fineczka, znam hydroksyzyne ale sie nam skonczyla, zawsze sobie lezala na zapas ale czasy sa ciezkie i juz zjedzona... wyskocze sobie w przerwie od pracy :lol: po labofarm, a o hydroksyzyne poprosze lekarza :)

Finka 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 10:24 

roisin, czyli znasz hydroksyzynę i wiesz, że na początku może mega usypiać? Różne uspokajacze brałam, ale hydro dla mnie jest najlepsza. Nie wiem na jakiego lekarza trafisz, ale nie daj sobie wcisnąć benzo! (żadnych xanaxów, tranxene itp - masakrycznie uzależniają, często już po jednej tabletce są efekty odbicia, uważaj!)

Mimu 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 10:29 

hydroksyzyne brałam tylko własnie w bardzo stresujacym okresie jak nie moglam sie wieczorem uspokoic i zasnac. a Ty bierzesz ja tez na dzien?

Finka 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 10:30 

Tak, biorę też w dzień. Mnie już nie usypia, może trochę zamula, ale mogę po niej i prowadzić i pracować, a to jedyny lek który - czasem mocniej czasem mniej ale jednak - likwiduje moje mdłości psychosomatyczne i poprawia apetyt <3

EVI 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 13:58 

Ja hydroksyzynę miałam zapisaną, uwaga, na zespół jelita drażliwego (które okazało się być czymś innym), brałam ją bardzo sporadycznie na noc, jak nie mogłam zasnąć, potem M mi wypił całą, bo miał problemy ze spaniem. Ostatnio jestem jakaś na tyle spokojna, że nic nie potrzebuję. Życzę Wam odnalezienia tego wewnętrznego spokoju.

Finka 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 15:18 

EVI, na IBS też się ją stosuje, bo uspokaja, rozkurcza, działa przeciwwymiotnie i poprawia apetyt :)

czarnula 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 22:01 

Tylko z tymi ziołowymi jest taki myk, że one zaczną działać dopiero po jakimś czasie, procesy metaboliczne muszą się wysycić tymi substancjami, dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość ;)

mirabelka 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 22:16 

na mnie hydroxyzyna nie działa w ogóle.... Polecam antydepresanty z grupy SSRI, one działają wyciszająco i uspokajająco.

Finka 

Wysłany: Wto 19 Sty, 2016 23:28 

mirabelka napisał/a:
Polecam antydepresanty z grupy SSRI

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Jak można polecać antydepresanty? Roisin pyta o coś uspokajającego, a Ty jej Mirabelko z grubej rury SSRI :( Nie wiem jakie masz doświadczenie z tą grupą leków, ale wiele ludzkich dramatów się - niestety - od nich zaczęło. Aż mi się odechcialo kontynuować ten temat :|

mirabelka 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2016 00:29 

SSRI działają mocno uspokajająco i nie otumaniają. Nie słyszałam o dramatach po tych antydepresantach-wręcz przeciwnie same pozytywy.

Finka 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2016 00:34 

:roll:

Vivien 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2016 00:58 

mirabelka napisał/a:
SSRI działają mocno uspokajająco i nie otumaniają. Nie słyszałam o dramatach po tych antydepresantach-wręcz przeciwnie same pozytywy.

SSRI to nie cukierki i nie coś, co można komuś polecać jak butelkę Amolu, tylko leki, które powinny być stosowane wyłącznie pod kontrolą lekarza psychiatry i wyłącznie w przypadku stwierdzenia ściśle określonych zaburzeń psychicznych (np depresja, fobia społeczna, PTSD), a nie jako lek na uspokojenie. Polecanie ich w taki sposób na forum jest nieodpowiedzialne i szkodliwe.

Wiem, że roisin ma wiedzę na ten temat i jestem pewna, że będzie miała dokładnie takie samo zdanie, jak ja, ale komuś mniej zorientowanemu taka porada może zwyczajnie wyrządzić krzywdę.

A device is yet to be invented that will measure my indifference to this remark.

Hawkeye Pierce

mirabelka 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2016 09:23 

Rozumiem, ale jak ktoś ma problemy z nerwicą to chyba zamiast łykać jakieś zioła powinien wybrać się do psychiatry bo takie schorzenia mogą narobić wiele szkód. Nie demonizujmy antydepresantów szczególnie z grupy SSRI bo akurat dają mnóstwo korzyści. Bardziej szkodzą jakieś suplementy na nerwicę bo one nic nie dają. Powtarzam, nerwice leczy się u psychiatry.

Mimu 

Wysłany: Sro 20 Sty, 2016 10:01 

mirabelka napisał/a:
Rozumiem, ale jak ktoś ma problemy z nerwicą to chyba zamiast łykać jakieś zioła powinien wybrać się do psychiatry bo takie schorzenia mogą narobić wiele szkód.

mirabelka, mnie tego nie musisz tlumaczyc :) ja bylabym daleka od polecania antydepresantow jakichkolwiek, po prostu, wlasnie dlatego, ze to decyzja lekarza psychiatry. nigdzie tez tu nie napisalam, ze pytam o leki na nerwice. z cala swiadomoscia nie chce siegac po leki ciezkiego kalibru.

Odpowiedz do tematu