Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

niedoczynność tarczycy

Poprzedni temat «» Następny temat
niedoczynność tarczycy
Autor Wiadomość
Botica 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 09:21 

Mimu, Serio to mozliwe, ze mialas za duza dawke i lekarz przegial w druga strone??? :O

Mimu 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 10:02 

Botica napisał/a:
Mimu, Serio to mozliwe, ze mialas za duza dawke i lekarz przegial w druga strone??? :O

jeśli się ma samą niedoczynność - nie z zapalenia tarczycy - to można zbijać TSH i wyniki są stałe. przy jednoczesnym zapaleniu tarczycy czasami żaden lek nie pomoże, nie ma na jego poziom jeszcze żadnego znanego sposobu (poza restrykcyjną dietą) czy na kontrolowanie zapalenia. Dawka leku może być dobrana prawidłowo do bieżącego poziomu TSH, ale Hashimoto chodzi swoimi drogami i jak zapalenie przybiera na sile, to wtedy wszystko szlag trafił. w dodatku, czas półtrwania TSH jest długi, także po zmianie dawki efekty bada się dopiero np po 2 tyg od zmiany. to jest niebezpieczne np w kwestii ewentualnej ciąży, bo z tego potrafią być prawdziwe tragedie.
a co do lekarza - w związku z powyższym właśnie tego nie mogę być pewna :( tylko on wie, jak te dawki ustalić i był pierwszym lekarzem z kilku, który ogarnął temat. inni leczyli mnie od objawu do objawu.

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2017 10:06 ]
ah, wciąż czuję się wspaniale na tej nadczynnosci. <3 totalny nadmiar energii! Szkoda, że tak nie może zostać forever. :P

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2017 10:11 ]
dziewczyny, jeśli znacie jakiegoś magika z Warszawy, który specjalizuje się w chorobach autoimmunologicznych to podrzućcie koniecznie.

Groszek 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 13:40 

Mimu, no tak, jak zapalenie Ci "zjada" tarczycę to i tsh się obniża przez wyrzut hormonu do krwi.
Mam tak samo, Hashimoto tak wygląda. Ja też czuję się cudownie przy niższym tsh, a nie mogę go utrzymywać.
Odzywam się, żeby Ci powiedzieć, że jestem pełna podziwu. :) Moje zapalenie nawet 1/10 ode mnie nie dostaje tego co Ty robisz. :oops:
I jeszcze jedno usłyszałam od endo ostatnio- podobno to jest możliwe, żeby cofnąć reakcję organizmu na tarczycę (są terapie hamujące przeciwciała na organy), ale...terapia byłaby droga= mało by na tym zarobili= nie opłaca się. :| Jak to usłyszałam 2 tygodnie temu tak nadal tego nie zgryzłam.
I jeszcze jedno mi endo powiedziała, że taka choroba na tarczycę to winik naszych czasów- za mało chorujemy, układ immunologiczny "się nudzi", więc "szuka sobie pracy" i atakuje co jest najsłabsze, a tarczyca sama siebie niszczy tak czy siak, a my dodatkowo ją niszczymy trybem życia i czynnikami od środowiskowymi. W związku z tym istnieje ryzyko innych chorób autoimmunologicznych, ale w naszym wypadku to są RACZEJ różne alergie. Mało jest osób którym może się rozwinąć inna poważna choroba, bo podstawowa jest dość niskiego znaczenia. :mrgreen: w związku z tym zastanawiam się nad testami na alergie pokarmowe, ale no...w tym wszystkim jest tyle czynników, a badań jasnych nie ma- stosuj to i tamto, jedz to i tamto, każdy w coś musi uwierzyć i się obserwować.
Strasznie współczuję i łączę się w bólu...w styczniu mój Chłopak też usłyszał diagnozę "hashimoto", więc boleję podwójnie. :cry:

Mimu 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 14:04 

byłam dziś u ginekologa na razie, powiedział m.in. że z dwojga złego lepiej mieć niedoczynność niż nadczynność... kazał obniżyć dawkę Euthyroxu już zanim uda mi się dostać do endokrynologa.
tak Groszek, niestety, choroby autoimmunologiczne to spuścizna naszych czasów. :/ co do testów na alergie czy nietolerancje- robiłam food detective, ale empirycznie też można stwierdzić, co szkodzi układowi pokarmowemu. ale mnie np gluten nie szkodzi bezpośrednio po zjedzeniu, mogłabym opchnąć wiele pączków, zanim mój organizm by się zorientował. a dla tarczycy chorej to taki cichy zabójca.
nie wiem, czy u siebie próbowałaś wydedukować, skąd to ustrojstwo masz. :) ja u siebie po tej całej ścieżce obwiniam kortyzol, całe lata stresu, mocne uzależnienie od sportu itp. naprawdę dbać o siebie zaczęłam w dorosłym życiu może dwa lata temu, więc jest p oczym sprzątać. :)

magribi 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 18:22 

Mimu jasne, że dr google nie jest lepszy od endokrynologa :D . Ja jestem zagrożona chorobami tarczycy genetycznie. Moja Mama miała zdiagnozowanego Hashimoto, zmieniła lekarza i okazało się, że to Graves Basedow. Na szczęście nie ma ani wytrzeszczu, ani wola bo choroba opanowana. Objawiała się tym, że Mama leczyła się na niedoczynność, zdecydowała się pójść do naszej znajomej a ta zleciła dodatkowe badania, z tekstem, że tylko dla pewności bo na Gravesa Basedowa to nie wygląda. I okazało się, że to niestety G-B i to dość upierdliwy (czyt niespecyficzny ) Mamę jednak piekły oczy i pół życia paliła papierochy. Takie wytłumaczenie mojej nadwrażliwości w tej kwestii :wink: .

Groszek 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 18:45 

Mimu napisał/a:
empirycznie też można stwierdzić, co szkodzi układowi pokarmowemu

Może można, może nie, ja nie umiem, tyle, że ja naprawdę mam problemy z układem pokarmowym. Ostatnio właściwie nie ma dnia, w którym mogę powiedzieć- nic mi nie jest. To już jest tak "normalne" dla mnie, że nawet niezauważalne, ciągle mnie coś boli/uciska/powoduje dyskomfort. :cry: I niestety, jeszcze jakby to dotyczyło ostatniego odcinka, ale nie, mam problem od żołądka do jelita cienkiego, 3 gastro za sobą i guziczek. Znaczy wiadomo, że flora bakteryjna, nawet że przerost nie tej co trzeba ;) ale co konkretnie w niej nie tak to się nie umiem domyślić. Słyszałam od koleżanki o dziewczynie, której podjęto próbę wytępienie flory bakteryjnej- jeśli to w ogóle możliwe, i zaszczepienia dobrzej- cała akcja się udała i dziewczyna żyje normalnie. Ale takie rzeczy tylko przy ekstremalnych przeżyciach. :)

Ha, ja też myślałam nad tym co mnie doprowadziło do tego, ale nie widzę nic innego jak antybiotyki w dzieciństwie, później lata niechorowania, naprawdę niechorowania, do tego lata stresu, bo ja się przejmuję wszystkim, dieta, brak ruchu, środowisko i o. :roll: :mrgreen: Jak to mówią- więcej snu, sportu i seksu by mi się przydało. :mrgreen: nieważne to już, wiem tylko tyle, że lepiej nie będzie. :P

EVI 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 21:31 

Groszek, chyba jedyne co pomaga w takim przypadkach to dieta bezcukrowa (moja koleżanka była, bo miała candidę, ciężko, ale do przeżycia). Ja się cieszę, że mi ostatnio nic nie jest (zapalenie krtani się nie liczy :P )

Groszek 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 21:47 

EVI, ale dieta bezcukrowa tzn dieta bez grama cukru w produktach, tak? W sensie, że owoce out i wszystko co zawiera naturalne cukry też? A węglowowdany np kasze?
Ja już dużo usunęłam z diety, wszelkie banany, słodycze, pokarmy które wywołują u mnie niemiłe uczucie kwasu w buzi, jedynie kawa została (jedyne zło :( ), ale to chyba nie wystarczy, powinnam znów antybiotyk wziąć i usunąć każdy kryształek z diety chyba... :|

Mimu 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2017 22:09 

Groszek, polecam książkę Szczęśliwe Jelita. Jest trochę dietetycznych podejść jeśli chodzi o jelita (SCD, GASP, paleo, FODMAPS).

EVI 

Wysłany: Pią 10 Mar, 2017 06:19 

Groszek, tak, dokładnie, gdzieś mam w domu rozpiskę co wolno, a czego nie, o FODMAPS też dobre opinie słyszałam, ale nie stosowałam.

Mimu 

Wysłany: Czw 16 Mar, 2017 22:54 

magribi, no i bang, zrobiłam sobie ten TRAb i mam zly wynik. Nie wiem czy to znaczy ze to jednak z tego wszystkiego ten caly Graves Badedov,zobaczę co lekarz powie na to.
Na poczatku jaralam sie totalnie ta ilością energii przy nadczynnosci teraz otoczenie ze mną nie wytrzymuje, a ja sama ze sobą :lol: Spie bardzo malo jak na mnie, 5-6 godz dziennie w tygodniu (jak tylko mogłam to przesypialam 10-12) i jestem totalnie hiperaktywna. Codziennie chodzę na treningi, zeby sie wyżyć, nawet UMYLAM OKNA a to mówi samo za siebie. :P bardzo chciałabym zdroworozsądkowo teraz zasnąć, ale energia mnie rozsadza (trening dzis byl).

amisu 

Wysłany: Pią 17 Mar, 2017 10:27 

Mimu napisał/a:
UMYLAM OKNA

Wpadnij do mnie na weekend! Mam do umycia 6 plus balkon :D

A tak na serio trzymam kciuki za Twoje zdrowie :*

m-s 

Wysłany: Pią 17 Mar, 2017 10:43 

Ja tam nadal bym brala nadczynnosc ;)

I AM in shape. Round IS a shape!

Mimu 

Wysłany: Pią 17 Mar, 2017 11:27 

amisu napisał/a:
Mam do umycia 6 plus balkon :D

hahaha, kto wie, kto wie... :D jak mi się udało w końcu zasnąć, to wstałam o 5:30. Rano miałam spotkanie biznesowe, to sobie jeszcze przed trzasnęłam trening. :D

amisu 

Wysłany: Pią 17 Mar, 2017 11:33 

Mimu, :szczerzyzeby: Uważaj na siebie i nie przemęczaj organizmu!

Odpowiedz do tematu