Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Antykoncepcja hormonalna a bolesne miesiączki

Poprzedni temat «» Następny temat
Antykoncepcja hormonalna a bolesne miesiączki
Autor Wiadomość
elina 

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018 00:49 Antykoncepcja hormonalna a bolesne miesiączki

Z góry przepraszam jeśli gdzieś to się już przewinęło.

Zmagam się od dłuższego czasu z bolesnymi miesiączkami i to o takim natężeniu bólu, że zwijam się w kłębek, klnę jak szewc i przez pierwsze 2 dni jestem nie do życia.

Podczas ostatniej wizyty ginekolog zaproponował mi tabletki antykoncepcyjne, których nigdy nie używałam. Podobno ma to pomóc.

Czy któraś z Was może to potwierdzić i podzielić się swoim doświadczeniem?

Niestety wśród moich koleżanek czy innych bliskich babek albo żadna nie umiera w trakcie miesiączki albo nie stosuje tabletek antykoncepcyjnych.

Guzik 

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018 07:42 

Zazwyczaj pigułki powodują mniejsze krwawienie i mniej bolesne miesiączki.
Najlepiej poszukać na ten temat jakichś artykułów, a nie pytać znajomych, bo próba statystyczna może być zbyt mała ;)

anek 

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018 11:15 

elina, u mnie pomogły.

magribi 

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018 13:25 

elina to bardzo indywidualna kwestia, na ogól jest tak, jak napisała Guzik. Jednak hormony mogą tylko przykryć realny problem w organizmie (mogą też go wyleczyć) dlatego pokusiłabym się o zdiagnozowanie przyczyny tak bolesnych miesiączek.

elina 

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018 23:25 

Guzik napisał/a:
Zazwyczaj pigułki powodują mniejsze krwawienie i mniej bolesne miesiączki.
Najlepiej poszukać na ten temat jakichś artykułów, a nie pytać znajomych, bo próba statystyczna może być zbyt mała ;)

prawda, ale z drugiej strony teraz tyle tych artykułów sponsorowanych w Internecie, że ciężko się odnaleźć i stwierdzić który jest rzetelny i prawdziwy, a który napisany na zlecenie jakiejś firmy.

Co do diagnozy to pani ginekolog nie zaleciła mi żadnych badań, poza wykonanym usg i stwierdziła, że przestanie boleć po tabletkach albo po urodzeniu dziecka

Guzik 

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018 07:55 

elina napisał/a:
teraz tyle tych artykułów sponsorowanych w Internecie, że ciężko się odnaleźć i stwierdzić który jest rzetelny i prawdziwy, a który napisany na zlecenie jakiejś firmy.

pytanie koleżanek czy przypadkowych ludzi w internecie nie jest lepszym rozwiązaniem.
chyba lepiej poszukać rzetelnych źródeł

Idź tez do innego ginekologa :)

natalenka 

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018 08:28 

elina, ja z tego powodu brałam pigułki od 16r.ż. Pomogło. Miałam takie krwawienia przez silne tyłozgięcie szyjki macicy, że pierwszy dzień okresu nie byłam w stanie iść do szkoły, brałam po 5 nurofenów a ból i tak był + zamulenie po lekach. Brałam pigułki jakieś 10 lat, od pół roku nie biorę, a juz takich krwawien nie mam i normalnie funkcjonuje.

anek 

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018 09:34 

elina napisał/a:
Co do diagnozy to pani ginekolog nie zaleciła mi żadnych badań, poza wykonanym usg i stwierdziła, że przestanie boleć po tabletkach albo po urodzeniu dziecka
Ech, standard w tym kraju, a jak nie chcesz mieć dzieci to masz się męczyć do 50tki? :roll: Poszukaj innego lekarza, może coś poradzi...

Botica 

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018 09:58 

anek napisał/a:
Ech, standard w tym kraju,

standard w kazdym kraju.
W pieknej Hol piguly przepisuje lekarz pierwszego kontaktu, bez tzw. 'moczenia palcow' :P . I tak dobrze, ze lekarz, bo w Emiratach idziesz do apteki i kupujesz co chcesz, :)

anek 

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018 12:01 

Botica napisał/a:
W pieknej Hol piguly przepisuje lekarz pierwszego kontaktu, bez tzw. 'moczenia palcow' :P . I tak dobrze, ze lekarz, bo w Emiratach idziesz do apteki i kupujesz co chcesz, :)
Ech, tak szczerze-co za różnica, czy lekarz 'zamoczy palce' przy przepisaniu pigułek? I co za różnica, czy lekarz przepisze piguły na chybił-trafił czy wybierze za nas farmaceuta :P Żadna z moich koleżanek nie miała zaleconych badań przy doborze hormonów, trzeba liczyć na swoją wiedzę albo na to, że trafi się lekarz, który nie ma tego w dupie.

magribi 

Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018 23:51 

anek napisał/a:
Ech, tak szczerze-co za różnica, czy lekarz 'zamoczy palce' przy przepisaniu pigułek? I co za różnica, czy lekarz przepisze piguły na chybił-trafił czy wybierze za nas farmaceuta :P Żadna z moich koleżanek nie miała zaleconych badań przy doborze hormonów, trzeba liczyć na swoją wiedzę albo na to, że trafi się lekarz, który nie ma tego w dupie.

Jest różnica 200 - 300 PLN w kieszeni ;)

elina 

Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018 11:04 

No właśnie, podejście lekarzy pozostawia wiele do życzenia. Moje doświadczenia z ginekologami nie są najwyższych lotów. A rodzić dziecka przynajmniej przez najbliższe 5 lat nie zamierzam. Poza tym dziwne podejście - nie chcesz, by Cię bolało przy miesiączce - rodź dzieci. Jakby ginekolog współpracował z kościołem :D

elina 

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018 01:55 

Byłam dzisiaj u innego ginekologa. Dokładnie ta sama śpiewka:
po porodzie przestanie pani miewać bolesne miesiączki.

Nie ma innego lekarstwa, niż rodzenie dzieci? Rodzenie dzieci lekiem na całe zło?

EVI 

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018 06:34 

elina, z tym rodzeniem dzieci to mit, moja kuzynka urodziła troje dzieci, a dalej przy miesiączce zwija się w kulkę i udaje, że jej nie ma. Nie daj się zbyć lekarzom, szukaj, to nie jest normalne!

anek 

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018 07:58 

elina, szukaj innego... Albo spróbuj sama zgłębić temat, idź do lekarza i powiedz mu, jakie badania chcesz, żeby Ci przeprowadził-gdzieś musi leżeć przyczyna bo to nie jest normalne, żeby przez 2 dni okresu być wyjętym z życia. Szkoda tylko, że lekarze ze swoją wiedzą ginekologiczną nie potrafią służyć radą swoim pacjentkom :roll: A może przyczyna będzie tkwić w diecie, może masz jakieś niedobory? Możesz się odezwać do dietetyczki z tego bloga, dla mnie to kopalnia wiedzy i wiem, że często zwracają się do niej kobiety, które mają problemy z cyklem.
http://qchenne-inspiracje.pl/

Odpowiedz do tematu