Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Niepłodność poowulacyjna

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepłodność poowulacyjna
Autor Wiadomość
ngL
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 23:56 

Symptomem ciąży nie jest wysokość temperatur ale ich ilość (powyżej 18 wyższych temperatur podejrzewamy ciążę).

Monika2000
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 22:04 

no tak , tylko, że ja nie wiem od którego dnia nawet sie patrzy na te podwyższone tempki :(

ngL
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 23:02 

Po wysokości temperatur tak czy siak się nie dowiesz, więc pozostaje czekać ;)

Monika2000
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Kwi, 2009 21:00 

no tak :) miesiączke powinnam dostać 09.04. skoro w zeszłym miesiącu tak przypadła wiec zobaczymy czy nadejdzie :)

Monika2000
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Kwi, 2009 10:53 

no i dostałam niby okres:) ale taki jakiś dziwny brązowy . Myślicie ,że mogę być w ciąży skoro dostałam @ ??? a i jeszcze jedno pytanie : skoro kocham sie bez zabezpieczenia z wytryskiem w srodku to dlaczego nie jestem w ciaży ???? jakieś to dziwne ,przecież po tabletkach płodność wzrasta .

Finka 

Wysłany: Czw 09 Kwi, 2009 11:11 

Monika2000 napisał/a:
przecież po tabletkach płodność wzrasta

no niekoniecznie :roll:
moja lekarka mówiła mi, że u jednych płodność powraca od razu, a u innych nie. I wcale nie jest powiedziane, że po odstawieniu jest wyższa.
Generalnie - tak mi mówiono - jeśli do roku od odstawienia tabletek nie zajdzie się w ciążę, to dopiero wtedy można się zastanawiać co jest przyczyną.

Poza tym jest wiele par, zdrowych, które nie stosowały anty hormonalnej i też od razu nie zachodzą, więc spokojnie :)

akto
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Kwi, 2009 22:33 

Są takie pary, które starają się i po kilka lat i nic z tego nie wychodzi...
Indeks Pearl'a dla stosunków w dni płodne wynosi 84, czyli 84 pary na 100 zachodzą w ciążę w ciągu 12 miesięcy...

Monika2000
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Kwi, 2009 22:56 

no tak ale to trochę dziwne ,że po odstawieniu tabsów nie zabezpieczam sie z narzeczonym i jakos nic nam sie nie udaje .

Finka 

Wysłany: Czw 09 Kwi, 2009 23:08 

Monika2000, napisałam Ci wyżej, że nie jest to dziwne.
akto poparła to specjalistycznymi statystykami.

Cytat:
Indeks Pearl'a dla stosunków w dni płodne wynosi 84, czyli 84 pary na 100 zachodzą w ciążę w ciągu 12 miesięcy...

Monika2000
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009 22:51 

Kobitki i mam znowu kłopot . Otóż okres dostałam tak jak powinnam 9.04. ale trwał on nawet nie dwa dni czyli do 10.04. i dzisiaj pojawiło się plamienie zabarwienia jasno różowego i potem brązowego ( przepraszam za tak szczegółowy opis) . nie wiem co to może być , dodam,że zaczęły bardzo mnie boleć jajniki jakbym znowu miała dostać okres :( proszę pomóżcie

m. 

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 09:03 

Monika, a kiedy dokładnie odstawiłaś hormony? Miesiąc temu? Dwa miesiące?
Po odstawieniu tabletek organizm potrzebuje trochę czasu na powrót do "normalności", być może dlatego taka dziwna miesiączka?

Monika2000
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 21:48 

w lutym . Tylko ,że w zeszłym miesiącu miałam normalną 4 dniową w terminie .

akto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 10:33 

Monika - jeżeli nie prowadzisz obserwacji, to niestety nie można powiedzieć, czy to co miałaś to był okres czy może plamienie śródcykliczne - bardzo często pojawiające się po odstawieniu tabletek hormonalnych...

Monika2000
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 11:44 

a jeśli faktycznie to było plamienie śródcykliczne a nie okres ??? no ale nawet jesli to tylko plamienie to co może oznaczać skoro w zeszłym miesiącu miałam normalną miesiączkę ???

akto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009 21:25 

plamienie śródcykliczne - często towarzyszy okresowi okołoowulacyjnemu, więc jest to czas potencjalnie płodny, wtedy @ powinna się pojawić mniej więcej 2 tygodnie później...

takie plamienie w "terminie" miesiączki, może być też sugestią to wykonania testu ciążowego, ponieważ w pierwszych miesiącach ciąży, mogą występować plamienia... (jeżeli takie występują w ciąży, należy udać się do ginekologa, on przepisze leki....)

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu