Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Nietolerancja pokarmowa

Poprzedni temat «» Następny temat
Nietolerancja pokarmowa
Autor Wiadomość
m-s 

Wysłany: Sro 24 Maj, 2017 20:20 Nietolerancja pokarmowa

Dziewczyny, robiłyście testy na nietolerancję pokarmową? Jeśli tak, to jakie? Co Wam wyszło i jak sobie z tym poradziłyście?
Dzisiaj odebrałam swoje, badałam 280 parametrów IgG4. Wyszła potężna nietolerancja na kazeinę, jogurt, mleko etc. Mniejsza na mozzarellę, goudę, ser topiony, migdały, nerkowce, orkisz, białko jaja kurzego. Zastanawiam się na ile te testy są miarodajne (widzę opinie, że pokazują głównie to, co jesz często i faktycznie są to często przeze mnie spożywane produkty w formie przetworzonej, ale są też inne rzeczy które jem często czy praktycznie codziennie, a jakoś nie wyszły w teście). I teraz myślę ;) Nie miała baba kłopotu... ;)

I AM in shape. Round IS a shape!

EVI 

Wysłany: Czw 25 Maj, 2017 08:04 

A powiedz mi, masz jakieś objawy?

m-s 

Wysłany: Czw 25 Maj, 2017 08:32 

W porównaniu do opowieści ktore słyszałam o objawach, to nie bardzo! Zdarzają się jakies lekkie wzdęcia i problemy tego typu, ale sa na tyle niewielkie ze dopiero ostatnio zaczęłam je wiązać z nabiałem (nigdy np z orzechami). Orkisz tak naprawdę zaczęłam jeść niedawno. Do zjedzenia jaj w czymkolwiek innym niz jakimś cieście nikt nie zdołał mnie zmusić, nigdy. Kiedyś miałam duże problemy z trądzikiem, ale po izotretinoinie od 5 lat jest spokoj. Wiesz, objawy sa od biegunki do depresji, wiec cieżko jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć ;)

EVI 

Wysłany: Pią 26 Maj, 2017 06:56 

Jeśli mam być szczera, to olałabym te wyniki i słuchała organizmu. Jeśli nic Ci nie jest to jedz dalej. Jak źle się czujesz - odstaw na jakiś czas albo znacząco ogranicz. Ja mam uczulenie na ok. 40 składników z panelu (tylko ja nie robiłam tego największego), gdybym się tym przejmowała, nie jadłabym nic. Poza tym nie do końca wierzę wynikom, bo wyszło mi, że mam nietolerancję na gluten (silną i faktycznie odstawienie poprawiło jakość mojego życia), ale jednocześnie mam średnią na kukurydzę (a dużo produktów bg jest opartych na kukurydzy), ale jej spożywanie nie powoduje absolutnie żadnych objawów.

desiree 

Wysłany: Czw 01 Cze, 2017 18:33 

ja bym też to zignorowała i słuchała swojego brzucha i tyle. a tak naprawdę najlepiej czytać... z kupy (i bąków). po swoich flakach wiem, że jak jem zdrowo i jem to, co nie wywołuje u mnie jakiegoś minimalnego stanu zapalnego, to to ma w kupie odbicie, u zdrowych ludzi jest podobnie. Jesz jak należy, to i wypróżnienia są w normie. I tego należy się trzymać.

Poza tym pewne pokarmy, jak np orkisz, który wprowadziłaś niedawno, może dawać jakieś tam objawy, bo to jest COŚ nowego dla organizmu. Jak np jemy całe życie chipsy i je odstawimy na pół roku, to po tym pół roku może być już takie odzwyczajenie, które na pewno w ustroju się objawi po ponownym spożyciu. I tak jest ze wszystkim.

EVI 

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017 10:53 

desiree, haha te chipsy :lol: nie jadłam długo, bo trzymałam trochę mocniej dietę, w majówkę zeżarłam pół paczki chipsów i mi wywaliło taki rumień, że nie tknę chyba do końca życia :D

desiree 

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017 11:47 

EVI, :mrgreen: , chipsy to moja największa słabość, a teraz jeszcze te nowe lay'sy wyszły... :D

magribi 

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017 13:17 

m-s, ciężko z tym tematem. Bo z jednej strony wiele z tych badań (zwłaszcza genetycznych) jest przesadzona. Alergie jednak manifestują się w różny sposób, u dzieciaka znajomej np. przez bardzo dziwną postawę ciała (on też ma alergię na to co jadł i lubi…). Raczej nie ignorowałabym, starałabym się chociaż ograniczyć te produkty i za jakiś dłuższy czas powtórzyć badania. Jeśli coś jest na rzeczy a zignorujesz, alergia może się zaostrzyć.

m-s 

Wysłany: Pią 16 Cze, 2017 19:08 

No właśnie się zastanawiam, na ile to kwestia wprowadzenia nowości, bo wprowadziłam też inne nowe rzeczy (np. siemię lniane), na które mi nie wyszły podwyższone markery :)
Pod koniec miesiąca będę miała konsultację z dietetykiem, zobaczymy co mądrego mi powie.
Ciekawe, że nie mam nietolerancji na jaja kurze ani na żółtko, ale na białko już hardkorową :D Interesujące, że jak jest złączone z żółtkiem to już jest okej ;)

amisu 

Wysłany: Pią 16 Cze, 2017 21:31 

m-s napisał/a:
Ciekawe, że nie mam nietolerancji na jaja kurze ani na żółtko, ale na białko już hardkorową Interesujące, że jak jest złączone z żółtkiem to już jest okej

Ja się zastanawiam, jak to działa, bo dla mnie nie ma to żadnego sensu :D

desiree 

Wysłany: Nie 25 Cze, 2017 18:36 

może zależy to od tego, w jakiej postaci to białko występuje i jakie procesy zaszły w tym nietolerowanym - wszak mogło wydzielić się coś, co akurat wywołuje reakcję zapalną

Odpowiedz do tematu