Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Novynette

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Justyce
Nie 26 Gru, 2010 22:29
Novynette
Autor Wiadomość
foxy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 19:21 

takie objawy, o ktorych pisalam wyzej mialam do polowy 2 opakowania, potem wszystko przeszlo, jak reka ujal. bylo to uciazliwe, mimo wszystko. a dopiero dzisiaj zaczynam brac 3 opakowanie, wiec nie wiem, co mnie czeka ;) po prostu skoro juz wytrzymalas te 2 miesiace, to wytrzymasz jeszcze i miesiac, bo potem moze wszystko wrocic do normy. organizm potrzebuje 3 miesiecy na przystosowanie sie do tabletek.

hope88 

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 19:27 

oczywiście z ewytrzymam ...chybaz egin stwierdzi inaczej... jestem nastawiona na wszelkiego rodzaju niemiłe niespodzianki do 3 opakowań.... szkoda z enikt nie wymyślił tabletek bez skutków ubocznych;D marzenie....heh :P :P :P

india
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2008 16:42 

Ja bralam Novynette i bylo super (jedyny skutek uboczny to mega krwawienie przez pierwszy miesiac)... Niestety nieopatrznie lekarz zapisal mi Marvelon i wszystko mi sie poprzestawialo.
Teraz zaczynam z Mercilonem, ktory ma identyczny skald jak Novynette, mam nadzieje ze wszystko wroci do normy.

heidhr
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2008 18:02 

podobno niestety zdarza się, że zupełnie inaczej reaguje się na novynette i mercilon, albo na logest i harmonet... może to wina pr ;) , a może substancji ubocznych. ale oby u ciebie było ok! :)

majak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2008 19:06 

Ja do tej pory brałam Novynette (kilka lat), teraz lekarz przepisał mi Mercilon bo, jak stwierdził, jest to to samo ze składu natomiast Mercilon jest oryginalny....zrozumiałąm jakby Novynette było jakas imitacją czy podróbką... 8)
Co prawda stwierdził też, że będzie tańszy....ja różnicy nie zanotowałam.

Po obu czuję się tak samo i dobrze, bez dolegliwości.

Pati 

Wysłany: Pią 08 Lut, 2008 20:01 

Przy tolerancji substancje pomocnicze też mają znaczenie. Co do oryginalności - Mercilon jest produktem oryginalnym, tzw. pierwowzorem, natomiast Novynette to produkt generyczny (produkowany na licencji Mercilonu).

catherina
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2008 12:33 

mam pytanie.
nie brałam jeszcze, ale już zakupione, czekają tylko na okres. a okres spóźnia, po postinorze (taką mam nadzieję, że własnie po nim.)
co by się stało gdybym nie zaczęła brać od pierwszego dnia okresu, tylko wcześniej?

amisu 

Wysłany: Nie 10 Lut, 2008 13:00 

Nie bylabys zabezpieczona przez w sumie caly cykl. Po co masz brac wczesniej?

catherina
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2008 18:20 

bo...nie jestem pewna czy okres mi się zaczął. gdy to pisałam, to były czyste spekulacje, że tak powiem, ale teraz sytuacja nieco uległa zmianie- dostałam brunatno brązowych plamień. co chwila chodzę do kibla i sprawdzam czy mi się nie uroiło- niestety były jednorazowe i nie bardzo obfite, no i ten..i nie wiem, czy to już ten okres, czy nie, łykać, czy nie.. (jestem po tym postinorze więc okres ma prawo być jakiś inny chyba..)

india
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 11:27 

A mnie jeszcze zastanawia jak to jest z hormonami po Loestrinie?? Kiedy przestana buzowac w mojej krwi i zaczne idczuwac tylko i wylacznie dzialanie Mercilonu, bo jak na razie po tygodniu nie zauwazam zadnej zmiany w skutkach ubocznych....
Czy to znaczy ze sa takie same jak po poprzednich tabletkach?? Czy po prostu jeszcze sie u mnie niepoprzestawialo wszystko??

amisu 

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 11:35 

A bierzesz juz 3 miesiace? ;)

Melania20
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 20:16 

Czesc Dziewczyny. jeszcze niekupiałm co prawda Novynettu ale mam taki zamiar i ciekawi mnie czy Novynett ma mniej czy wiecej hormonow od Harmonetu. Planuje zmiane tabletek i ciekawi mnie czy mam robic ta 7 dniową przerwę czy poprostu ominac ją i zacząc branie Novynettu.

heidhr
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 20:23 

http://www.antyforum.pl/viewtopic.php?t=11 - tu znajdziesz spis i skład środków hormonalnych dostępnych w polsce.
Cytat:
Harmonet Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075

Cytat:
Novynette Ethinylestradiolum 0,02 + Desogestrelum 0,15

a więc możesz nie robić przerwy, wziąć pierwszą tabletkę novynette pierwszego dnia krwawienia albo zrobić normalną siedmiodniową przerwę.

catherina
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 20:25 

wydaje mi się, że novynette ma 0,15 progestagenu, a harmonet 0,075, więc novynette będzie miał większe stężenie. ale niech dziewczyny się jeszcze wypowiedzą, może się mylę.

Melania20
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 20:33 

Dzieki bardzo za szybka odpowiedz:).
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2008 20:39 ]
A jak myślicie lepiej zrobic 7 dniową przerwę czy zrezygnowac z niej i czuc sie bezpieczniej??

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi