Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

NPR- mój wybór

Poprzedni temat «» Następny temat
NPR- mój wybór
Autor Wiadomość
greta 

Wysłany: Wto 22 Lis, 2011 16:51 

http://www.antyforum.pl/j...sujemy-vt54.htm

Irvina 

Wysłany: Sro 23 Lis, 2011 14:56 

Dzięki za link :D zaraz tam wejdę :)

Linka 

Wysłany: Sro 23 Lis, 2011 18:15 

Hmmm... sama metod termiczna nie ma chyba zbyt wysokiej skuteczności, a może się mylę?

liska 

Wysłany: Sro 23 Lis, 2011 19:07 

Myślę, że koleżanka już sobie doczyta ;)

www.shapshaptravel.com

Irvina 

Wysłany: Czw 24 Lis, 2011 16:56 

Ja właśnie słyszałam, ze jest skuteczna. A przy badaniu śluzu jeszcze zyskuje.

Guzik 

Wysłany: Czw 24 Lis, 2011 17:12 

Irvina napisał/a:
A przy badaniu śluzu jeszcze zyskuje

ogólnie to wszystko razem to metoda objawowo-termiczna. Śluz, temperatura, ułożenie szyjki macicy.

Hanca 

Wysłany: Czw 24 Lis, 2011 20:18 

Dokładnie, metoda objawowo-termiczna jest skuteczniejsza niż sama termiczna.

italiano
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012 20:13 

Kocham NPR.

Mogę to stwierdzić z całą pewnością po 7 miesiącach obserwacji.

Mam to szczęście, że u mnie cykle wychodzą ładnie, regularnie, jak w zegarku mam skok. 4 dnia po skoku przestaję obserwować i spokojnie czekam na okres :)
Stosuję metodę Rotzera, wykresy do podglądnięcia tu (lepiej zajrzeć w poprzednie, dziś mam pierwszy dzień okresu). http://owulator.pl/1316

Miałam trochę wątpliwości przed używaniem tej metody, ale u mnie się sprawdziła. Czuję się pewniej niż kiedy brałam tabletki - dokładnie wiem, kiedy owuluję, więc jeśli nie współżyję w tym terminie, to czego się bać? Sporadyczne wypicie niewielkiej ilości alkoholu nie jest problemem, po prostu zaznaczam zaburzenie i tyle.

Już nigdy nie wrócę do hormonów, tym bardziej, że po ich odstawieniu moja buzia przykryła się krostkami (trądzik zaskórnikowy), które do tej pory leczę... To jednak zbyt duża ingerencja w organizm.

myszolek 

Wysłany: Czw 10 Maj, 2012 13:40 

Ja podobnie - byłam sceptycznie nastawiona, bałam się, ze w wyniku złej interpretacji zajdę w ciążę. Ale się przekonałam :) Tym bardziej że z komputerem cyklu jest jeszcze łatwiej.

marcia84 

Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 12:48 

Dziewczęta, a jak to jest z npr po ciąży i porodzie? @ już do mnie wróciła, ale noce do przespanych u mnie nie należą. czy jest sens wobec tego mierzyć temp.?

renee 

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012 14:35 

marcia84 napisał/a:
Dziewczęta, a jak to jest z npr po ciąży i porodzie? @ już do mnie wróciła, ale noce do przespanych u mnie nie należą. czy jest sens wobec tego mierzyć temp.?

Może późno ta odpowiedź, ale przy dzieciach szybko czas mija. Jest taki termometr, atos, stworzony właśnie dla takich warunków. Mam trójkę dzieciaków, wiem, jaki trudny jest powrót do NPR po porodzie, ale naprawdę jest sens. Wg mnie wszystko inne wysiada przy tej metodzie.

PS. Jedyne do czego zmuszam innych ludzi to MYŚLENIE :)

Linka 

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012 15:51 

Muszę to napisać.......czaderski podpis :beka:

Czarownica 

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012 15:52 

Linka, bo niektórzy nie potrafią zrozumieć, że jak coś jest dla nich dobre to dla innych już niekoniecznie ;)

Idunn 

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012 15:58 

Linka napisał/a:
Muszę to napisać.......czaderski podpis

no... :D ja to jednak się trochę boję takich podpisów, bo czasami dziwne kwestie się mogą pod nimi chować...
Bo w gruncie ja nie stosuję NPR, a może orgazmów mam więcej niż średnio 14 w mieisącu :evil: ufam i też śpię z jednym facetem od lat :) Wniosek : nie tylko NPR daje poczucie bezpieczeństwa i spełnienia.

ok, mniejsza z tym...http://www.apt.republika.pl/
Całkiem ciekawa sprawa z tym termometrem. Dobry dla takich leniwców i wygodnickich jak ja.

Zoe 

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012 16:10 

Proszę Cię, Ironia! Serio??

Używanie ATO-sa jest bardzo proste. Przed snem korpus termometru (wielkości zapalniczki) mocuje się, za pomocą gumki, na brzuchu, a czujnik temperatury (miękka rurka o średnicy ok. 4mm) umieszcza się w pochwie. O zadanej godzinie (np. 4:30) termometr uruchamia się automatycznie i mierzy temperaturę.

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić komfortu takiego rozwiązania, może dlatego że się nie znam albo coś, ale spanie z kalkulatorem przyczepionym do brzucha i sondą w pochwie nie przemawia do mnie ani trochę :lol:

Odpowiedz do tematu