Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

NPR po odstawieniu tabletek

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Villemcia
Sob 11 Sie, 2007 20:31
NPR po odstawieniu tabletek
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008 00:43 

mam dwa pytania, od razu zaznaczam,ze dopiero zaczynam czytać o NPR,
1. czy ma sens probowanie obserwacji podczas 3-miesięcznej przerwy w braniu tabletek?
2. czy codzienna obserwacja podczas brania tabletek może jakos pomoc w zauważeniu owulacji wynikającej z błedu w przyjmowaniu <zapomnienie, pominiecie, interakcja jakaś>?

jak cos źle napisałam, albo nie tu, gdzie trzeba, nie krzyczcie, proszę.

akto
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008 18:13 

1. tak ma, zapraszam na http://28dni.pl/akto są tu umieszczone wszystkie moje wykresy, od początku po odstawieniu tabletek...
2. nie, tabletki zaburzają temperaturę i śluz...

Pati 

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008 21:00 

Ad. 1 - również uważam, że ma sens. Nawet jeśli po tych 3 cyklach wrócisz do pigułek to jednak choć trochę poznasz swój organizm i zasady jakimi się rządzi. Taka wiedza może się przydać na przyszłość. Będziesz też w stanie stwierdzić czy w przerwie masz cykle owulacyjne czy też nie.

Ad. 2 - kompletnie nie ma sensu. Poza tym co napisała Akto dodam, że owulacja nawet jeśli wystąpi przy pigułkach może "wyglądać" inaczej niż w naturalnych cyklach. Może być w ogóle niezauważalna. Nie będzie ruchów w temperaturze (przez pigułki może być cały czas podwyższona jak w II fazie cyklu), może nie być różnic w śluzie (poza tym śluz podobny do płodnego może na pigułkach też się pojawiać).
A nawet jak wychwycisz owulację to i tak może być już po fakcie. Tak więc jakiekolwiek obserwacje podczas brania pigułek są wg. mnie kompletnie bez sensu.

akto
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2008 08:23 

Pati napisał/a:
Będziesz też w stanie stwierdzić czy w przerwie masz cykle owulacyjne czy też nie.

To nie jest prawda, owulację (jej przebycie) może potwierdzić tylko lekarz w czasie monitoringu jajników... Można co najwyżej zaobserwować, czy cykl był dwu fazowy oraz obserwować wydajność ciałka żółtego (długość fazy lutealnej.

ngL
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lut, 2008 17:51 

W zasadzie LUF (czyli wzrost temp. bez owulacji) zdarza się na tyle rzadko, że można być praktycznie pewnym przebycia owulacji jeśli doszło do wzrostu i temp. spełniła warunki. Z tym monitoringiem też różnie bywa, koleżanka ma synka z cyklu określonego przez gina - jako bezowulacyjny (cykl monitorowany) :-)
JEDYNYM 100%owym potwierdzeniem przebycia owulacji jest TYLKO ciąża :-) Wszelkie inne sytuacje są zbliżone do 100% ale nigdy nie dadzą takiej pewności.

patysia152
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sie, 2009 21:25 przygotowanie do ciąży po tabletkach antykoncepcyjnych

hej:) zastanawiam sie czy biorac tabletki po odstawieniu ich mam czekac zanim zaczne probowac z ciaza? dodam ze tabletki biore na PCO. czy potrzebne sa jakies jeszcze inne tabletki "wspomagajace" po tabletkach antykoncepcyjnych?
Ostatnio zmieniony przez Sro 26 Sie, 2009 21:42, w całości zmieniany 1 raz  

akto
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sie, 2009 21:41 

patysia...
1. są dwie szkoły, jedna mówi, że można się starać od razu, a druga mówi, żeby odczekać kilka naturalnych cykli, żeby oczyścić organizm ze sztucznych hormonów.
2. tabletki antykoncepcyjne na PCO - no cóż, tak też można...
3. na Twoim miejscu, skonsultowałabym się z ginekologiem...
Skoro masz PCO to pewnie wiesz, że ta choroba polega na tym, że do owulacji dochodzi, ale ze względu na niedobory hormonalne i złą gospodarkę hormonalną jajeczka nie pękają i tak na okrągło, aż na jajnikach robi się cała masa torbieli...
Zazwyczaj w przypadkach takich jak Twój (jeżeli masz rzeczywiście stwierdzone PCO a nie tylko lekarzowi się wydawało, że to jest PCO, a to się często zdarza) monitoruje się cykl, czeka się na owulację, a gdy pęcherzyk osiągnie właściwy rozmiar podaje się leki, które powodują, że pęcherzyk pęka, następnie podaje się leki podtrzymujące pracę ciałka żółtego. O tym wszystkim musi zadecydować lekarz, ja niestety Ci nic więcej nie pomogę.

Najlepiej by było, gdybyś wybrała się do dwóch ginekologów i wysłuchała ich opinii...

pozdrawiam
iza

patysia152
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sie, 2009 21:44 

ehhh wszystko by byloby takie proste gdybym byla w polsce... :( mieszkam niestety za granica... lekarz stwierdzil pco po usg. tak wlasnie sie zastanawiam czy przerwa w moim przypadku bylaby dobrym rozwiazaniem ... a jak owulacja w ogole sie nie pojawi?

akto
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Sie, 2009 21:54 

patysia, skoro lekarz stwierdził PCO po USG, czyli widział torbiele - to znaczy, że owulacja była, ale nie doszło do pęknięcia pęcherzyka (inaczej pęcherzyk nie pękł, ale się też nie wchłonął - więc się zrobił taki purchel na jajniku)...
jeżeli nie jesteś w GB lub USA - to nie jest najgorzej...
jak masz takie schorzenie stwierdzone, to jeżeli pójdziesz do ginekologa i powiesz mu, że taka jest sytuacja, poinformujesz, że chciałabyś zostać Mamą, ale że masz takie obawy i możesz go poprosić o monitoring cykli:
* pierwszego cyklu po tabletkach, uwaga - nie wiadomo kiedy organizm ruszy do pracy, więc dobrze by było gdybyś przy okazji się obserwowała (nawet nie koniecznie temperaturę, ale śluz), jak pojawi się śluz z szyjki, wtedy należy zacząć monitoring i zobaczyć czy jajo samo pęknie, czy trzeba mu pomóc
* * jak samo pęknie, to przez następnych kilka (3-5) cykli, prowadziłabym na Twoim miejscu obserwacje - śluz + skok temperatury, jak wystąpi to znaczy, że owulacja była i najprawdopodobniej przebiegła prawidłowo, jak nie to do lekarza zobaczyć co się stało.
*** jeżeli będzie problem to trzeba obserwować kolejne cykle i ewentualnie jajo wspomagać (właśnie przez te 3-5 cykli)
No a potem to już tylko :sex: i :lozko: i czekać na pozytywny wynik testu ciążowego...

Nieczekanie - można, ale wg mnie mamy za mało informacji o dzieciach, które urodziły się z pierwszego cyklu po tabletkach - ja bym nie zaryzykowała...

1985sloneczko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011 12:30 

Witajcie dziewczęta! :)
Jestem nowa, od kilku dni podczytuję Wasze oraz pozostałych forumowiczek posty na całym forum :)
Mój pierwszy post pisze tutaj, gdy dzielnie się obserwuję - drugi cykl, a w grudniu skończyłam ostatnie opakowanie tabletek - Regulonu :) Chociaż od razu też dopiszę , że z Mężem staramy się o potomstwo, zatem te moje obserwacje są bardziej pod kątem by "trafić" a nie by "nie strzelić" ;P

Swoje obserwacje zapisuję na www.skarbmamy.pl oraz w komputerze mam kartę cyklu :D nie ma opcji bym coś nie tak zanotowała ;P

Odpowiedz do tematu