Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

NuvaRing

Poprzedni temat «» Następny temat
NuvaRing
Autor Wiadomość
Botica 

Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 17:36 

Ironia, jestem pewna, ze jest to w Twojej ulotce. W mojej jest dokladnie na stronie 16, w punkcie 3.2.4, rozdzial nazywa sie '3.2 Trzy tygodnie uzytkowania i jeden tydzien interwalu' czy jakkolwiek sie to tlumaczy na naszy. ;)

pszczolica 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012 19:45 

Przyplątało mi się znowu zapalenie pęcherza, zażyłam dzisiaj pierwszą dawkę antybiotyku Ciphin, dzisiaj też powinnam wyjąć krążek, żeby zrobić przerwę. Co do wpływania ciphinu, to mam różne informacje, w ulotce nic na ten temat nie ma, znajomy lekarz twierdzi, że nie powinno wpływać. W każdym razie doradźcie: robić teraz przerwę (w ciągu najbliższych dwóch tygodniu i tak żadnego seksu nie będzie :P ) czy zapodać drugi krążek bez przerwy?
Whatever gods may be
That no life lives forever

Wampirek 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012 19:50 

pszczolica, a leczyłaś się kiedyś furaginum? nie trzeba od razu antybiotyków

pszczolica 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012 19:50 

Wampirek, leczyłam się 3 tygodnie temu, był spokój i znowu, więc już nie mam innego wyjścia :evil:
Whatever gods may be

Idunn 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012 21:24 

pszczolica, to ja od siebie polecam Biseptol 960. Na receptę, kosztuje grosze, a pęcherz mam zdrowy od lipca :)

Botica 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012 21:27 

pszczolica, Jesli nie ejstes pewna to moze przetrzymaj krazek te kilka dni (max do 28).

pszczolica 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012 22:36 

ironia, mam nadzieję, że ten antybiotyk wszystko wybije, a jak nie, spróbuję z tym biseptolem.

botica, no właśnie jeszcze go nie wyjęłam,choć powinnam to zrobić wieczorem. Zastanawiam się, bo antybiotykoterapia trwałaby podczas 7dniowej przerwy, nowy krążek założyłabym dzień po ostatniej dawce. Poza tym przez pierwszy tydzień krążka i tak nie będe się widzieć z facetem, więc z seksu nici, a później najwyżej gumki w ruch. Chciałam po prostu zapytac, co zrobiłybyście na moim miejscu :wink:

Ulotka NR jest uboga w informacje na temat leków obniżających skuteczność, w ulotce Ciphinu nie ma nic na temat obniżania skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. A NR tabletką przecież nie jest...
Whatever gods may be

Botica 

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012 07:38 

Mam dziury na bani i wszystko mi sie pochrzanilo.
W piatek wieczorem wyciagnelam krazek i zrobilam przerwe, bo mi sie wydawalo, ze to byl trzeci tydzien. Wlasnie sobie obliczylam, ze nie byl. :/ Bylam ostatnio tak przygniecona praca, ze mi sie cos niezle pokrecilo.

Wiec tak - zalozylam krazek w srode 2 tygodnie wczesniej (w schemacie 23+5). Wyciagnelam go w piatek po 2 tygodniach. Dzisiaj jest sroda, piaty dzien przerwy. Leb mnie cisnie na maksa od wczoraj, wiec juz najwyzszy czas zeby zalozyc nowy. Problem jest taki, ze nie mam krwawienia i raczej juz nie dostane do wieczora (zawsze czuje jak cos sie ma dziac, w tym tygodniu nic). I co ja mam teraz robic? I czy jestem w ciazy i jak bardzo? :>

Justyce 

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012 14:43 

Hmm, no krwawienie czasem może się nie zdarzyć, więc.. nie mam tu kuli szklanej magicznej ani fusów, ale sądzę, że teścik możesz zrobić. Tylko pytanie, czy tam, gdzie jesteś, to test ciążowy bez oficjalnego blamażu w aptece dostaniesz? ;)

A tak serio, to nie powinnaś się przejmować, bo na moją matematykę to Ty 17 dni go nosiłaś jednak.. więc luz.

-----------------------------------------

Botica 

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012 16:02 

Justyce, Dzieki! Testy mamy, na szczecie. ;)

Martwie sie, bo w ulotce NR mowia, ze jak sie skroci tydzien, to antykoncepcja jest zaburzona.
Cytat:
 Jeśli pacjentka podejrzewa lub jest pewna, że pierścień znajdował się poza pochwą przez czas dłuższy niż 3 godziny w trzecim tygodniu stosowania, skuteczność antykoncepcyjna mogła się zmniejszyć. Należy usunąć pierścień i wybrać jedno z dwóch poniższych rozwiązań:

1/ Jak najszybciej założyć nowy pierścień

2/ Nie zakładać pierścienia ponownie. Poczekać do wystąpienia krwawienia z odstawienia i założyć nowy pierścień nie później niż 7 dni od czasu usunięcia lub wypadnięcia poprzedniego.

W sumie zdarzylo mi sie w ostatnim roku 2 razy nie dostac krwawienia, a dzieci jeszcze nie ma, wiec tym sie nie martwie. Nie wiem tylko, czy powinnam zainwestowac w gumy, bo ta ulotka troche mnie marwi. I wkurza mnie, ze jestem takim oslem. :roll:

Justyce 

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012 16:47 

Ta ulotka to faktycznie dziwna jest.
Właściwie takie postępowanie jak w pkt. 2 można zastosować jako rozwiązanie w przypadku pominięcia pigułki w 3 tygodniu i wtedy nic się nie dzieje. Nie rozumiem więc, dlaczego tu miałoby się coś dziać. Może ten pierścień jednak musi dłużej siedzieć niż te minimum 16 dni dla pigułek, ale dlaczego?..

-----------------------------------------

Botica 

Wysłany: Sro 16 Maj, 2012 18:01 

Justyce, No nie wiem wlasnie. Ta ulotka w ogole jest jakas kijowa, bo z internetu. Mam w domu oryginal, ale z tego co pamietam, to jest to samo... Co prawda nie mialam nigdy takiej sytuacji, ale chyba powinno byc ok, nawet jesli robie nieulotkowo. A za 2 tyg sobie jeszcze tescik zrobie, dla pewnosci. Dzieki! :)

Finka 

Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 11:14 

zmieniam Novynette na NR. Lekarka powiedziała mi, żeby krążek założyć w pierwszym dniu krwawienia. Ale skoro jest taka różnica estrogenów to nie powinnam w ogóle nie robić przerwy?

Zoe 

Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 11:32 

zmieniałam dokładnie tak samo i dokładnie tak samo mi lekarka radzila :)

magribi 

Wysłany: Wto 17 Lip, 2012 11:33 

jak zmieniałam z ysamin na NR również robiłam przerwę.

Odpowiedz do tematu