Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

NuvaRing

Poprzedni temat «» Następny temat
NuvaRing
Autor Wiadomość
Sonia 

Wysłany: Pon 12 Gru, 2016 09:08 

Natalenka, ja też mam silne tyłozgięcie macicy i podczas zakładania nowego krążka nigdy nie jestem w stanie go umieścić tak, żeby otaczał szyjkę macicy. Wkładam go więc tak jak się uda i po jakimś czasie sam tam ląduje. Najłatwiej wchodzi na swoje miejsce, kiedy zakłada się go po seksie 8)

mrucukrowa 

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 21:04 

hej dziewczyny, jestem tu nowa. z góry przepraszam, jeśli takie pytanie (i odpowiedź gdzieś już były). wtedy usunę na pewno szybciutko post.

mam taką sytuację, że brałam przez dość długi okres (około 2 lat) nuva ring. wszystko było w porządku, super sie czułam, żadnych wahań wagi, trądziku, czy innych szkutków ubocznych. w którymś momencie jednak przy leczeniu wrzodów nabawiłam się strasznej infekcji, która nie chciała się wyleczyć pomimo stosowania najróżniejszych globsów i tabeletek. wtedy moja ginka zaleciła wyjęcie krązka i zamianę na tabletki. zrobiłyśmy 2 miesiące przerwy w trakcie których przytyłam prawie 5 kg. dodam, że jestem osobą szczupłą i wydaje się, ze to woda, bo głownie przybylo w brzuchu i palcach - nie mogę założyć pierścionków.

po tej sytuacji ginka zapisała mi tabletki madinette, wziełam dwa opakowanie i dostałam strasznego trądziku, a waga bez zmian. zmieniono mi je więc na yasminalle, na których aktaulnie jestem (3 opakowanie) i czuje się po prostu fatalnie. bóle głowy, drżenie palców, oczywiscie nadal ta woda zatrzymana.

na ostatniej wizycie u giny podjęłyśmy decyzję, że wracam do nuva ring. i teraz tak. ginka mi powiedziała, że mam albo a) dokonczyć blister yasminalle (zostało mi 9 tabletek) wtedy dostanę okresu i w pierwszy dzień włożyć krążek ALBO b) jeśli bole głowy i drezenie będzie się nasilać odstawic tabletki od razu, dostać okres, a przy następnyym (czyli dopiero za jakieś 1,5 miesiąca) włożyć krażek.

przeczytałam natomiast w ulotce nuva ring: w porzednim miesiacu pacjnetka stosowała zloozne tabletki antykoncepcyjne: nalezy rozpocząć przyjmowanie krązka najpozniej w kolejnym dniu po zrobieniu przerwy... (...) jesli pacjentka do tej pory przyjmowała regualrnie swoje tabletki, moze tabletki odstawić w dowolnym dniu i od razu rozpocząc stosowanie krążka.

jak to w koncu jest? czy któraś z Was miała podobną sytuacje i może mi poradzić?

będę bardzo wdzięczna!

natalenka 

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 22:05 

Nie robić przerwy.

Guzik 

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 22:13 

jeśli odstawisz tabletki teraz to po przerwie i krwawieniu będziesz niezabezpieczona.
masz takie opcje:
1.bierzesz pigułki do 15-tej, potem robisz przerwę i zakładasz krążek albo pierwszego dnia krwawienia, albo po 7 dniach
2. od razu odstawiasz pigułki i następnego dnia zakładasz krążek, bez przerwy
3. jeśli chcesz od razu odstawić i zrobić przerwę, to powinnaś poczekać do kolejnego krwawienia z założeniem krążka.
4. jeśli zrobisz jak zaleciła gin, to cały pierwszy cykl na krążku masz niezabezpieczony i stosujesz dodatkową antykoncepcję.

mrucukrowa 

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 22:44 

chciałabym jak najszybciej wrócić do nuva ring, ponieważ czułam się na nim zupełnie tak jakbym go nie brała, a odkąd zmieniłam antykoncepcje na tabsy to przybyło mi 5 kg, których nie mogę zrzucić pomimo dość restrekcyjnej i zdrowej diety (jestem weganką) i ćwiczeń 4 razy w tygodniu. męczy mnie to opuchnięcie strasznie.

chciałabym odstawić tak, żeby jednak miesiączki nie pomijać - jak jeszcze ją przesunę o kolejny miesiąc to dopiero będę napompowana :D w takim razie opcja nr. 1 jest chyba najlepszą z opcji, czyli jeszcze 3 tabletki i krażek w pierwszym dniu krawiania. :)

rozumiem, że miałaś podobną sytuację Guzik?

pozdrawiam serdecznie!

Guzik 

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 22:51 

mrucukrowa napisał/a:
rozumiem, że miałaś podobną sytuację Guzik?

ja nie, ale siedzimy tu na forum tyle lat, że chyba wszystkie takie możliwości mamy przeanalizowane ;) to są schematy postępowania, żeby właściwości antykoncepcyjne zostały zachowane.

mrucukrowa napisał/a:
chciałabym jak najszybciej wrócić do nuva ring, ponieważ czułam się na nim zupełnie tak jakbym go nie brała

musisz sie obserwować, bo niestety czasem zdarza sie tak, ze powrót do sprawdzonego środka niekoniecznie powoduje, że będzie jak wcześniej.
A dwa - pilnuj tych infekcji, jesli będą wracać, to będziesz musiała zrezygnować z ringu.

mrucukrowa 

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 22:54 

no właśnie trochę mnie to przeraża. yasminalle to były moje pierwsze tabsy, te kilka lat temu jak zaczynałam, a teraz reaguje na nie bardzo źle. mam nadzieję, że z krązkiem mimo wszystko będzie dobrze, tak jak za pierwszym razem. no i że infekcje też nie będą wracać. ;)

jeszcze raz dzięki za radę! nie wiem dlatego ginka zaleciła mi takie postępowanie jak Wam opisałam i dlaczego nie wspomniała o tych rozwiązaniach, o któych tutaj mowa. szczególnie, że tłumaczylam jej, że chciałabym jak najszybciej odstawić tabsy przez wodę i wzrost wagi.

swoją drogą.. czy któraś z Was miała takie wzrosty wagi, a przy powrocie wracało wszystko do normy? czy to taka walka z wiatrakami, ja się z tym męczę chyba od kwietnia. ciągle coś nie tak. jak nie kg to trądzik, jak nie trądzik to bóle głowy itd. ;)
Ostatnio zmieniony przez mrucukrowa Pon 19 Gru, 2016 23:45, w całości zmieniany 1 raz  

mrucukrowa 

Wysłany: Pon 19 Gru, 2016 23:44 

Guzik napisał/a:
jeśli odstawisz tabletki teraz to po przerwie i krwawieniu będziesz niezabezpieczona.
masz takie opcje:
1.bierzesz pigułki do 15-tej, potem robisz przerwę i zakładasz krążek albo pierwszego dnia krwawienia, albo po 7 dniach

droga Guzik, dopytam się jeszcze: do 15stej to znaczy łącznie z 15stą, czy na 14stej tabletce kończę? Będę wdzięczna za pilną odpowiedź bo jutro już mam 14stą tabletkę ;)

Pozdrawiam!

Guzik 

Wysłany: Wto 20 Gru, 2016 04:38 

łącznie :)

mrucukrowa 

Wysłany: Wto 20 Gru, 2016 14:32 

dzięki wielkie ! :)

natalenka 

Wysłany: Nie 25 Cze, 2017 20:03 

Dziewczyny jak dbacie o NR? wyjmujecie go podczas tych 3tyg? Myjecie specjalnie? Bo już nie wiem co robię nie tak.
Mam infekcje za infekcja, obawiam sie, ze to przez krążek nie mogę do wyleczyć. Najpierw rzesistek (brrr...), leczylam 2x ale te leki lubia powodowac grzybice. Brałam od razu nystatyne 10szt.dopochwowo, no ale jest ser no :/ co 2-3 tyg jestem u ginekologa, kazała przyjść tydzień po leczeniu żeby zrobić dokładny wymaz, ale juz wiem, ze grzybica została. Biore probiotyk trivagin od 2 miesięcy.
Mam kilka globulek lacibios femina jeszcze ale też się naczytalam, ze nie warto tego brać.

Botica 

Wysłany: Nie 25 Cze, 2017 20:35 

natalenka, Ja nosilam nr przez bodaj 6 lat i takze mialam wiele infekcji, lacznie z tymi moczowymi. O tych infekcjach rozpisywalam sie szeroko w dziale zdrowie. Teraz nie mam krazka juz 2.5 roku i ostatnio zdalam sobie sprawe, ze mam pecherz zdrowy od ponad roku. Ja nie mylam krazka, jedynie w czasie krwawienia ze skrzepami (wiadomo). Mysle, ze te infekcje byly bezposrednio powiazane z nr.

Idunn 

Wysłany: Nie 25 Cze, 2017 20:37 

natalenka, ja go płuczę codziennie podczas prysznicu. Nie stosuję płynów do higieny intymnej. Do stosunku wyciągam krążek. Co 3-4 dni lactovaginal na noc sobie aplikuję.
Ze dwa razy miałam infekcję i zawsze szybko mi przechodziła. Flucorta doustnie przez 7 dni, na dzień maść pimafucort, na noc coś dopochwowo, a dla podtrrzymania gynoxin na noc co dwa dni przez tydzień po leczeniu.

desiree 

Wysłany: Nie 25 Cze, 2017 21:08 

natalenka, jak masz taką przerypaną sprawę, to usuń NR i zobacz, czy się poprawi. te wszystkie grzybice cholernie ciężko wyleczyć i lubią sobie powracać notorycznie (sama się leczę na clostridium bardzo często), więc lepiej, by żadne obce ciało nie siedziało w środku, bo problem będzie się zapętlał, nawet jak będziesz codziennie opłukiwała. może akurat pomoże jak usuniesz, bo szkoda, by coś gorszego się rozwinęło..
sama miałam mieć NR, ale przez te moje infekcje gin mi odradzała i podziękowałam

natalenka 

Wysłany: Nie 25 Cze, 2017 21:17 

Mi gin mówiła, że NR ze względu na mniejsza ilość hormonow powinno zmniejszyć infekcje. Też myślę, ze zawsze to jednak ciało obce. A to taka wygoda...
Ale coraz bardziej myślę o powrocie do tabletek, ale nie wiem jakich, na novynette ciągle bolały mnie piersi, libido 0.
I wydaje mi się, ze mam większe parcie na pecherz.

Odpowiedz do tematu