Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

NuvaRing

Poprzedni temat «» Następny temat
NuvaRing
Autor Wiadomość
Justyce 

Wysłany: Sro 12 Lip, 2017 08:16 

Idunn napisał/a:
po ciąży wkładka miedziana, bez hormonów

Ja się właśnie zastanawiam, czy u mnie (tylko bez tej ciąży) też nie będzie podobnie.
Nie chcę już wracać do anty hormonalnej, przynajmniej póki co. Myślę, że za kilka miesięcy najdalej podejmiemy decyzję, co z tym fantem zrobić.

-----------------------------------------

Faleksandra 

Wysłany: Sro 12 Lip, 2017 12:29 

Cześć, właśnie mija mój 3 tydzień z Nuva. Ogólnie jestem zadowolona, nie czuje go, nie wypada, nie podrażnia, nawilżenie w normie, z tej strony wszystko cacy.
To, co mnie denerwuje to wyjątkowe zmęczenie, które mi towarzyszy. Meczy mnie wszystko, nawet przebiegnięcie przez pasy na migającym zielonym, po takim sprincie mam wrażenie, że przebiegłam z kilometr, serce mi wali i muszę się trochę uspokoić bo zaczynam wtedy panikować. Fakt, że kondycji to ja jakiejś porażającej nie mam, 1-2 w tygodniu jeżdżę konno plus staram się spacerować kiedy tylko mogę, ale przed hormonami tryb życia miałam taki sam, a jednak mam wrażenie, że mniej się męczyłam. Poza tym non stop chce mi się spać. Pracuje 4 dni w tygodniu po 11h, więc faktycznie nie śpię tyle ile powinnam, zazwyczaj 2-3 kawy czy energetyki załatwiały sprawę, teraz nawet z nimi jest ciężko, ostatnio przerzuciłam się na yerba mate żeby nie truć organizmu aż tak...
O braku magnezu nie będę​ się rozwodzić - wiadomo, że trzeba uzupełniać, a skurcze łydek w nocy i drżenie powieki to ewidentnie objawy jego braku. Staram się zatem łykać, i mam wrażenie że pomaga on też na bóle nóg, które niestety u mnie występują (choć żyły bolą mnie nadal co jakiś czas, badania krzepliwości robiłam i wyniki mam w normie, więc chyba kwestia przestawiania się organizmu...).
Zatem pytanie brzmi, czy to permanentne zmęczenie jest typowym objawem przy hormonach? A może to skutek braku jakichś witamin? Zastanawiam się czy nie zacząć jakichś treningów cardio, ale na samą myśl o takim wysiłku jestem zmęczona :P
Być może pytanie nie do tego wątku, jeśli tak to przepraszam.

anek 

Wysłany: Pią 14 Lip, 2017 03:25 

U mnie piguły zostały kompletnie wykluczone przez to, że od stojącej pracy zaczęły mi bardzo pękać naczynka na udach. Przestraszyłam się i wolę nie dokładać jeszcze więcej żyłom. Nigdy nam gumka nie pękła, a stosowaliśmy różne-Durexy, Skyny, no name z allegro. Potwierdzam, że Skyny są najlepsze, dla mnie te zwykłe, bo dodatkowo nawilżane mają jak dla mnie za dużo nawilżenia. No i to jest kolejna rzecz, za którą na pewno nie tęsknię przy antykoncepcji hormonalnej-byłam sucha jak wiór, podobnie suche było moje libido.

Ale bardzo tęsknię za mini-krwawieniem. Na pigułach miałam 4dniowe, teraz mam bity tydzień, pierwsze 2 dni prawdziwe morze czerwone, a na tydzień przed zaczynają się jakieś plamienia :roll: Uwierzycie, że dopiero niedawno przyszło mi do głowy, że wypadałoby to zbadać? Regularność chodzenia do gina niestety u mnie kuleje-to jeszcze jeden plus piguł :P

Botica 

Wysłany: Pią 14 Lip, 2017 10:06 

anek napisał/a:
Regularność chodzenia do gina niestety u mnie kulej

O kurka, ja sobie zdalam sprawe, ze 3 lata nie bylo, :shock:

anek 

Wysłany: Pią 14 Lip, 2017 13:42 

Botica, ja byłam 2 lata temu. Ale cytologia... No, biorę właśnie telefon, żeby się umówić :D

Odpowiedz do tematu