Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Obserwacja śluzu

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacja śluzu
Autor Wiadomość
Juliette 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 21:10 

Co do metody dr. Rötzera. Czy znacie jakieś pomocne strony lub wykresy do wydrukowania ?
Akto warto zarejestrowac sie na tej stronie 28 dni ?
Boję się również źle wykonanych analiz lub tego, że nie będę potrafiła określić czy śluz jest jedną z dziesiątek możliwości o jakie mnie chcą pytać ;)
" Niech żyją szaleńcy. Nieprzystosowani. Buntownicy. Możecie ich cytować, nie zgadzać się z nimi, gloryfikować ich lub oczerniać. Nie możecie tylko jednego: ignorować ich. Ponieważ to oni są motorem zmian. Oni popyjachą naprzód ludzkość. I choć wielu uzna ich za wariatów, my dostrzeżemy w nich geniuszy. Ponieważ tylko ludzie wystarczająco szaleni, by przypuszczać, że mogą zmieniać świat, naprawdę go zmieniają".
Ostatnio zmieniony przez Juliette Pon 21 Cze, 2010 22:00, w całości zmieniany 1 raz  

akto
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 21:56 

ja mam konto, możesz założyć sobie na próbę dostajesz 30 dni, a potem można przedłużyć na jakiś krótki okres, przetestować czy Ci to pasuje.
Osobiście, bardzo mi odpowiada to, że mam wszystko w jednym miejscu.
Co do stron, polecam oficjalną stronę ineru: iner.pl, tam znajdziesz wszystkie potrzebne materiały, jeżeli chodzi o pomoc w interpretacji polecam swoją skromną osobę ;)

Juliette 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 22:02 

akto, zakładam tam konto! Nigdzie nie mogę tylko znaleźć info ile kosztuje po tych 30 dniach. A z twojej pomocy baaardzo chętnie skorzystam. Jestem typowym laikiem i nie mam zielonego pojęcia ale ogromne chęci do obserwacji. Już się czytuję powoli. Moi znajomi się śmieją, że i tak zajdę w ciąże bo to wszystko ściema. Tak mnie wkurza świadomość w sprawie NPR :roll:
Edit: Już sprawdziłam ceny! Jest ok! :D
" Niech żyją szaleńcy. Nieprzystosowani. Buntownicy. Możecie ich cytować, nie zgadzać się z nimi, gloryfikować ich lub oczerniać. Nie możecie tylko jednego: ignorować ich. Ponieważ to oni są motorem zmian. Oni popyjachą naprzód ludzkość. I choć wielu uzna ich za wariatów, my dostrzeżemy w nich geniuszy. Ponieważ tylko ludzie wystarczająco szaleni, by przypuszczać, że mogą zmieniać świat, naprawdę go zmieniają".

palmal 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 22:11 

Juliette, poczytaj wcześniejsze posty Akto i innych dziewczyn z tego działu dużo mądrych rzeczy piszą. ja jak nie wiedziałam jak interpretować wykresy to pytałam dziewczyny co sądzą, zawsze to człowiek a nie bezduszny program komputerowy. bardzo dużo mnie to nauczyło. mam też książeczkę dr rotzera tam jest dokładnie wszystko opisane prostym językiem, koszt ok 20zl.
a co do śluzu wszystko przyjdzie wraz z doświadczeniem, jest dużo określeń na pewno jakieś do siebie dobierzesz. :wink:
nawet badanie i określenie szyjki jest łatwe :lol:

Juliette 

Wysłany: Pon 21 Cze, 2010 22:45 

palmal napisał/a:
a co do śluzu wszystko przyjdzie wraz z doświadczeniem, jest dużo określeń na pewno jakieś do siebie dobierzesz. :wink:

:mrgreen: Też tak myślę ;)
Najważniejsze są chęci i pozytywne nastawienie. No nic, to czekam na okres z odstawienia NuvaRingu i zaczynam pohormonalną obserwację!

palmal 

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 10:04 

w programach często jest ciężko dopasować właściwe dla siebie określenie śluzu. ja wolę kartę i długopis, gdzie zaznaczam własnymi dla siebie określeniami. do tego nie zawsze mam czas by usiąść do kompa.

ja mam taką kartę: www.naturalnaciaza.pl/karta_obserw.pdf
ale możesz sobie ściągnąć np z: http://npr.pl//index.php/...d,39/Itemid,45/

Hanca 

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 14:23 

ja też mam konto na 28 dni i jestem bardzo zadowolona.

Rose
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 11:50 

Przejrzałam temat i właściwie jedyne, co doczytałam to to, że po stosunku obserwacje śluzu są niewiarygodne. No właśnie, i co wtedy? Niemożliwe staje się określenie szczytu śluzu, bez przerwy we współżyciu?

Hanca 

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 12:02 

Jeśli nie odkładasz w zasadzie nie potrzeba Ci obserwować szczytu śluzu - wystarczy skok tempki.

Jeśli odkładasz - nie współżyjesz w tym czasie.

Rose
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 12:10 

Erm. Ale w zasadzie nie odkładam... Czego? :wink:

Hanca 

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 12:11 

Ciąży.
Jak nie odkładasz to sie nie przejmujesz szczytem śluzu.

Rose
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 12:17 

nie no, nie uśmiecha mi się chwilowo bobas :wink: W takim razie znak, że metoda nie dla mnie. Szkoda :roll:

Hanca 

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010 13:55 

Jak nie dla Ciebie??

Jeśli chcesz współżyć bez przerwy, to rzeczywiście nie dla Ciebie. NPR zakłada okresową wstrzemięźliwość. Wtedy nic nie zaburza śluzu i obserwacje powinny być czytelne. A metoda jest skuteczna.

Rose
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Paź, 2010 23:04 

Wiem, że zakłada, niestety w pewnych sytuacjach życiowych ciężko ją zachować, bo czasem momenty rzadkich spotkań trach, wypadając w środku cyklu i co wtedy? ;) Dlatego chciałam się zorientować, czy z połączeniu z gumkami z okresie płodnym da się mimo wszystko jakoś śluz zaobserwować mimo współżycia.

Hanca 

Wysłany: Nie 24 Paź, 2010 20:22 

Nie napisałaś wcześniej, że w połączeniu z gumkami.

Możesz tak robić: seks z gumkami, opierać się na temperaturze, śluz obserwować z dokładnymi zapiskami, kiedy był zaburzony. Stosunek z gumą aż tak nie zaburza śluzu z wiadomych względów. Możesz sprawdzać śluz przed stosunkiem, a potem przed kolejnym.

Kontroluj śluz co dzień - wtedy dojdziesz do większej wprawy i łatwiej będzie Ci ocenić także śluz zaburzony.

Odpowiedz do tematu