Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Obserwacja śluzu

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacja śluzu
Autor Wiadomość
marcia84 

Wysłany: Sob 06 Sie, 2011 12:21 

Podnoszę temat, bo mam "sprawę". Czy to możliwe, żeby w ogóle nie mieć śluzu?? Tzn mieć go tak mało, że nie da się go obserwować? Odstawiłam tabletki 4 cykle temu, skok temperatury jest, ale niemal cały czas "sucho":( Chcielibyśmy wpaść;) ale pisałyście, że po samej temperaturze nie można sobie ustalić owulacji:(

palmal 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 00:52 

marcia84, Powinnaś mieć zauważalny śluz. Chociaż z mojego doświadczenia wiem, że czasami mimo odczucia wilgotności wewnątrz, śluzu brak. Zwykle później, wieczorem obserwuję śluz bardzo płodny - wyglądający jak białko jaja kurzego. A może używasz wkładek? One zaburzają obserwacje wydzielin.

marcia84 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 14:10 

Tak, używam wkładek codziennie. Z nimi czuję się komfortowo. Szczególnie gdy jest ciepło. Czyli nie powinnam w ogóle nosić wkładek?

Zielona 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 14:19 

Marcia nosząc cały czas kisisz ewentualne bakterie, najzdrowiej mieć przewiewną bieliznę i używać wkładek wtedy gdy jest taka potrzeba. Skoro nie masz śluzu to po co wkładki?

marcia84 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 14:34 

Zielona napisał/a:
Marcia nosząc cały czas kisisz ewentualne bakterie, najzdrowiej mieć przewiewną bieliznę i używać wkładek wtedy gdy jest taka potrzeba. Skoro nie masz śluzu to po co wkładki?

Ponieważ często zauważam taką mazistą wydzielinę, ale nie przypomina ona śluzu jaki czytam w opisach zarówno płodnego jak i niepłodnego.
Pamiętam za to, że przed tabletkami (które brałam 9 lat) miałam od groma płodnego śluzu. Wydostawał się sam i w żadnym wypadku nie trzeba go było "poszukiwać". Czy to możliwe, ze to wina tabletek?

palmal 

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 20:57 

marcia84 napisał/a:
taką mazistą wydzielinę

ona może się robić od wkładek, przynajmniej ja tak miałam. Odkąd zrezygnowałam z wkładek problem znikł. Bez nich o wiele łatwiej zauważyć i skategoryzować śluz.

marcia84 

Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 21:46 

W życiu bym nie pomyślała, że to od wkładek. Ale z tym śluzem płodnym po odstawieniu tabletek... cały czas się zastanawiam. Mam nadzieję, że któraś z Was wie coś na ten temat i czekam na wypowiedzi i rady.

palmal 

Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 23:02 

marcia84 napisał/a:
Ale z tym śluzem płodnym po odstawieniu tabletek...

jak skończysz z wkładkami to zobaczysz różnicę. Jeśli nadal nie da się zaobserwować, to pisz coś wymyślimy:)

Odpowiedz do tematu