Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Obserwacja śluzu

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacja śluzu
Autor Wiadomość
Kitsune
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2005 01:52 Obserwacja śluzu

SPOSÓB OBSERWACJI ŚLUZU

Na obserwację śluzu składają się odczucia i wygląd (ocena wzrokowa). W ciągu dnia kobieta jest w stanie zauważyć i rozróżnić odczucie suchości, wilgotności lub mokrości, śliskości, występujące w okolicy ujścia pochwy.

Ocenę wzrokową śluzu kobieta prowadzi każdorazowo przy korzystaniu z toalety. Dotykając papierem toaletowym okolicy sromu, stwierdza obecność śluzu i jego właściwości.

Obserwacje notuje się wieczorem. Notuje się najbardziej płodne cechy śluzu zaobserwowane w ciągu całego dnia.

ODCZUCIA JAKIE DAJE ŚLUZ I WYGLĄD ŚLUZU

Odczucia:

* sucho } brak śluzu
* wilgotno lub "już nie sucho" } śluz mniej płodny
* mokro } śluz płodny
* ślisko } śluz płodny
* "naoliwienie" } śluz płodny

Wygląd:

* mętny } śluz mniej płodny
* lepki } śluz mniej płodny
* gęsty } śluz mniej płodny
* kleisty } śluz mniej płodny
* płynny } śluz płodny
* przejrzysty } śluz płodny
* rozciągliwy } śluz płodny

Szczyt objawu śluzowego (dzień szczytu śluzu) jest to ostatni dzień, w którym śluz szyjkowy ma choć jedną cechę śluzu płodnego. Rozpoznać go można tylko retrospektywnie w dniu następnym, gdy stwierdza się, że śluz zupełnie zniknął lub wyraźnie się zmienił na śluz typu mniej płodnego, a także zniknęło odczucie mokrości (śliskości) w przedsionku pochwy.

Zasady obserwacji śluzu
http://www.npr.prolife.pl/plansza_09.htm

Rozwój objawu sluzu (FU! przyp.aut.)
http://www.npr.prolife.pl/plansza_11.htm

Interpretacja zmian objawu śluzu

• Zwykle przez kilka dni po miesiączce występuje odczucie „suchości” i brak jakiegokolwiek śluzu. Następnie pojawia się odczucie „wilgotności” (zmiana z „suchości” na „już nie sucho”), a wraz z nim śluz gesty, lepki, nierozciągliwy, mętny (śluz o cechach mniejszej płodności).

• U niektórych kobiet po miesiączce występuje stała, niezmieniająca się wydzielina z odczuciem wilgotności lub jedynie samo odczucie wilgotności bez śluzu.

• Po kilku dniach w obu tych sytuacjach w miarę wzrostu pęcherzyka jajnikowego pojawia się śluz rozciągliwy, przejrzysty, podobny do surowego białka jaja kurzego (typ śluzu wysoce płodnego) i towarzyszą mu odczucia „mokro”, „ślisko”, „naoliwienie”.

• Ostatni dzień, w którym śluz posiada jakąkolwiek cechę śluzu wysoce płodnego, nazywa się dniem szczytu objawu śluzu. Dzień ten ustala się retrospektywnie. Następnego dnia, gdy nie stwierdza się obecności żadnego śluzu lub wystąpi śluz o cechach mniejszej płodności (nierozciągliwy, gęsty, mętny) i zaniknie odczucie „mokrości”, „śliskości”, „naoliwienia”, a pojawia się odczucie „suchości” lub „wilgotności” ustala się, że dzień poprzedni był dniem objawu szczytu śluzu.

asiek 

Wysłany: Nie 01 Maj, 2005 14:20 

a jak wyglada sluz przy pigulkach?

metny, bialy, gesty?

Kitsune
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2005 17:55 

Aśku, nie chce mi się sprawdzać :P

Didoczek 

Wysłany: Nie 01 Maj, 2005 20:21 

Aśku, nie chce mi się sprawdzać

ha ha ha :D

asiek 

Wysłany: Nie 01 Maj, 2005 22:17 

Kitsune :P

bo ja wlasnie mam taki sluz i sie zastanawiam czy to normalcze czy cos nie tak...

Pati 

Wysłany: Wto 03 Maj, 2005 10:15 

asiek napisał/a:
a jak wyglada sluz przy pigulkach?

metny, bialy, gesty?

Przy pigulkach dozwolony jest kazdy sluz oprocz plodnego (przejzysty, rozciagliwy)

Pozdrowionka

Hanca 

Wysłany: Wto 03 Maj, 2005 12:05 

Mój gin kiedys powiedział, że w czasie brania pigułek może wystąpić rozciągliwy i przeźroczysty śluz. Ja tak miałam. Pytałam kiedys na forum i dziewczyny mówiły, że czasem mają podobnie.

Pati 

Wysłany: Sro 04 Maj, 2005 21:31 

Ale nie jest to typowy plodny sluz. Taki rozciagliwy, wodnisty sluz zazwyczaj wystepuje pare godz. po stosunku i jest to... sperma :wink:

Pozdrowionka

Hanca 

Wysłany: Sro 04 Maj, 2005 21:37 

Pati przecież nie napisałam, że to jest śluz płodny. Poprostu w czasie brania tabletek może wystąpić śluz, który wygląda jak płodny, ale nie ma co wpadać w panikę, bo on wcale płodny nie jest. Może wystąpić po stosunku, ale wcale nie musi. Pojawia się też, kiedy kobieta bierze tabletki a nie współżyje. To całkiem normalne.

Fogo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2005 14:54 

Jak się bierze pigułki to nie warto się rozwodzić nad śluzem, tylko pilnować czy to aby nie wydzielina grzybicza (jak zwarzone mleko).
A ze śluzem jeszcze ważne jest, że pojawienie się jakiegokolwiek (nawet mętnego )śluzu po miesiączce świadczy o powrocie płodności (!).

loona
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006 17:55 

Fogo napisał/a:
A ze śluzem jeszcze ważne jest, że pojawienie się jakiegokolwiek (nawet mętnego )śluzu po miesiączce świadczy o powrocie płodności (!).

Czyli jak jest śłuz po miesiączce przy tabsach to znaczy że nie działają?? Ja mam przez cały cykła śluz.

Hanca 

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006 18:02 

Przecież wyżej pisałam, ze może wystąpić śluz na tabsach, to normalne i nie ma żadnego związku z płodnością.

loona
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006 18:06 

więc zacytowane przezemnie zdanie nie tyczy sie tabsów??

Hanca 

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006 18:11 

Tyczy sie NPRu.

eklerka 

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006 18:11 

loona,ile razy trzeba ci pisac to samo???

Odpowiedz do tematu