Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Odstawianie tabletek anty i co dalej?

Poprzedni temat «» Następny temat
Odstawianie tabletek anty i co dalej?
Autor Wiadomość
1234 

Wysłany: Nie 01 Mar, 2015 20:55 Odstawianie tabletek anty i co dalej?

Z różnych powodów (głównie dlatego, że przyjmuję je od 6 lat i obserwuje na sobie wiele działań ubocznych mimo zmiany tabletek) chciałabym zaprzestać stosowania tabletek.
Nie chciałabym zajść jednak w ciążę.
W tym tygodniu kończą mi się tabletki i powinnam zrobić 7mio dniową przerwę. Zamierzam poprzestać na tym blistrze i zacząć stosować inne metody antykoncepcyjne, ale mam pewne obawy, bo nie chcę już żadnych środków hormonalnych ani też spirali niehormonalnej (w moim odczuciu to już środek wczesnoporonny a nie antykoncepcyjny i nie miałabym sumienia jej używać).
Zostają prezerwatywy. Tu więc pytanie - przez tyle lat polegałam na tabletkach i w zasadzie jak dotąd była to jedyna metoda antykoncepcyjna której używałam, nie zastanawiałam się więc nigdy nad skutecznością samych prezerwatyw i szczerze mówiąc nie wiem o nich zbyt dużo ponad to jaka jest ogólna filozofia ich działania. Stąd przepraszam za idiotyczne w opinii niektórych zapewne pytania które teraz nastąpią: czy jest różnica w skuteczności pomiędzy różnymi rodzajami prezerwatyw? Oczywiście nie mam na myśli kolorowych gadżetów z wypustkami i jakimiś innymi bajerami, bo nie mam zamiaru ich używać. Chodzi mi o to czy skuteczność prezerwatywy z serii "super zabezpieczających" z środkiem plemnikobójczym jest porównywalna do tych cienkich nielateksowych np. unimila? Po tych z tym chemicznym środkiem czułam się fatalnie, czasem używalam ich gdy np. następowała zmiana rodzaju tabletek itp - dla "pewności" - ale za każdym razem bolało przeokropnie, czego nie mogę powiedzieć o tych ultracienkich - przy tych wszystko było ok i to ich chciałabym używać stąd moje pytanie o skuteczność.
Czy w trakcie używania prezerwatyw mimo wszystko należy uważać na dni płodne? Czy w znaczący sposób zwiększa się wtedy bezpieczeństwo i to, że nie zajdę w ciążę? Nie mam na tym punkcie paranoi, nie byłoby tragedii, po prostu nie chciałabym po tak długim stosowaniu tabletek zajść w ciążę ze względu na ewentualny skutek dla dziecka po tak krótkim czasie po odstawieniu tabletek.
Pytanie powiązane z poprzednim. Jeśli trzeba uważać na dni płodne to w jaki sposób je zaobserwować bez mierzenia temperatury, badania palcami konsystencji śluzu itp itd? Nie mam na to zwyczajnie czasu i nerwów. Przyznam szczerze, że tabletki zaczęłam ze względów stricte zdrowotnych brać w tak młodym wieku, że kompletnie nie pamiętam już jak to wyglądało podczas owulacji i jak rozpoznać, że się ona zbliża.
Czy koniecznie trzeba używać globulki dopochwowe by zwiększyć skuteczność prezerwatyw? Czy trzeba używać koniecznie lubrykantów czy tylko wtedy gdy wyda sie to konieczne?
Jakie macie wskazówki po takiej zmianie i odstawieniu tabletek? Bardzo się boję ponieważ dawno temu potrafiłam przez 3 miesiące nie mieć okresu a potem przez kolejne 3 msce krwawić. Tabletki byly więc bardzo wygodne i bardzo mi wszystko wyregulowały stąd boję się rewolucji. Jednak ilość działań niepożądanych w moim przypadku jest tak duża (brak ochoty na cokolwiek, wahania nastrojów, wszechobecne pryszcze, ból podczas stosunku, ból podczas krwawienia z odstawienia taki, że pół dnia przesypiam), że już nie mam siły. W dodatku każdy ginekolog jak mu je przedstawiam po prostu się ze mnie smieje, że to niemozliwe, że z moimi narządami wszystko ok więc dlaczego cokolwiek mnie boli... Od biedy zmieniał mi parę razy tabletki ale po każdych jest to samo. Myślę też, że każde będą obniżać moje libido skoro wszystkie które wypróbowałam to robiły...

Przepraszam za przydługi post. Mam nadzieję, że nie to zniechęci do odpowiedzi na moje pytania.

PS: jeszcze sobie przypomniałam. Czy jeśli w tym tygodniu wezmę ostatnią tabletkę to tego ostatniego dnia mogę jeszcze kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy czy lepiej się zabezpieczyć? W zasadzie jakbym przyjmowała kolejny blister to nie muszę, ale jak nie będę przyjmować to już sama nie wiem....

EVI 

Wysłany: Nie 01 Mar, 2015 21:14 

1234, nie zgłębiałam nigdy różnic pomiędzy gumkami, więc na to pytanie nie odpowiem. Miałam podobną sytuację do Twojej, kilka lat stosowania pigułek, zawsze stały partner, więc gumki były naprawdę sporadycznie używane. Zdecydowałam się odstawić, bo ciągłe humorki itd. Na początku też miałam wątpliwości, ale stwierdziłam, że tyle osób stosuje to i ja spróbuję. Jeśli gumka jest założona prawidłowo, nic się nie zsunie, nie pęknie, nie "przeleje" to skuteczność jest naprawdę wysoka. Nie używam dodatkowo żadnych globulek, żel nawilżający tylko, jak zachodzi taka potrzeba. Na dni płodne osobiście nie zwracam uwagi, choć chyba wiem, kiedy są ;) Jak unormuje Ci się cykl to pewnie też będziesz zauważać, jakie zmiany w nim zachodzą.
Jeśli chodzi o odstawienie tabletek, niestety nikt nie powie Ci, jak Twój organizm się zachowa, każdy jest inny. Obserwuj się, powodzenia! :) Ja odkąd odstawiłam hormony czuję się duużo lepiej psychicznie (a i ochota na mizianie większa ;) )

1234 

Wysłany: Nie 01 Mar, 2015 21:18 

Dzięki za odpowiedź i wsparcie :)
Mam nadzieję, że uda się bezboleśnie je odstawić i wszystko wróci szybko do normy.

Guzik 

Wysłany: Pon 02 Mar, 2015 09:40 

1234 napisał/a:
Chodzi mi o to czy skuteczność prezerwatywy z serii "super zabezpieczających" z środkiem plemnikobójczym jest porównywalna do tych cienkich nielateksowych np. unimila? Po tych z tym chemicznym środkiem czułam się fatalnie, czasem używalam ich gdy np. następowała zmiana rodzaju tabletek itp - dla "pewności" - ale za każdym razem bolało przeokropnie, czego nie mogę powiedzieć o tych ultracienkich - przy tych wszystko było ok

zapewne masz uczulenie na lateks, bo tak się objawia. Musisz kupować takie nielateksowe i są nie tylko te ultracienkie, z tego co pamiętam.

Jeśli chodzi o unikanie dni płodnych - jest to o tyle dobre rozwiązanie, że czasem jednak prezerwatywy pękają, albo zawodzą w inny sposób. Wtedy więc jedynym ratunkiem są pigułki "po'. Często można mniej-więcej spodziewać się kiedy one wypadają (ja np. czułam pękanie pęcherzyka), ale to bardzo nieprecyzyjna metoda. Jedyny sposób poza obserwacją samemu to chyba komputer owulacyjny, ale nie wiem, czy znam kogoś, kto miał z nim do czynienia. No i trochę kosztuje.

Prezerwatywy to skuteczna metoda, tylko trzeba ich prawidłowo używać, sprawdzać szczelność po stosunkui kupować z pewnego źródła.

1234 

Wysłany: Pon 02 Mar, 2015 10:14 

Dzięki za odpowiedź.
Na lateks chyba nie mam bo rękawice lateksowe, takie laboratoryjne toleruje, jest ok. Myśle ze chodzi raczej o ten srodek plemnikobojczy ktorym są nasączone.
Czyli nie ma różnicy jakiejs superznaczącej w skuteczności miedzy tymi lateksowymi a nielateksowymi i miedzy supercienkimi a super bezpiecznymi?
Czy jak teraz wezmę ostatnią tabletkę z blistra to tego ostatniego dnia stosunek będzie zabezpieczony? Czy mimo wszystko warto zastosować juz prezerwatywę?
No i kolejne troche głupie pytanie - kiedy mam uwazac, kiedy po tabletkach moga wystąpić płodne? Od razu po krwawieniu z odstawienia jestem raczej niepłodna czy owulacja ma szanse wtedy wystąpić? Wiem jak wyglada normalny cykl, ale po tabletkach wszystko zapewne musi sie unormować...

Guzik 

Wysłany: Pon 02 Mar, 2015 10:31 

1234 napisał/a:
No i kolejne troche głupie pytanie - kiedy mam uwazac, kiedy po tabletkach moga wystąpić płodne? Od razu po krwawieniu z odstawienia jestem raczej niepłodna czy owulacja ma szanse wtedy wystąpić?

Tu niestety nie ma reguły, przyjmuje się, ze organizm wraca do normalnych cykli po ok. pól roku. Możesz mieć cykle bez owulacji, albo z podwójną.

Jesteś zabezpieczona do momentu przyjęcia ostatniej pigułki, po niej stosunki są niezabezpieczone. Czyli jeśli przyjmiesz rano, to po południu już prezerwatywa powinna być w użyciu.

Prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym są bezpieczniejsze jeśli pękną - masz dodatkowy środek zapobiegawczy.

ancia899 

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 13:27 

Podłączam się pod temat, żeby nie zakładać kolejnego.
Mam jednak trochę inne pytanie. Chciałam zakończyć branie tabletek, ostatnią z opakowania wzięłam tydzień temu w czwartek. Jednak jednocześnie z ostatnim tygodniem brania tabletek stosowałam antybiotyk (miałam anginę). Ostatnią dawkę antybiotyku wzięłam w sobotę rano. Przerwę zrobiłam normalnie ponieważ chciałam zakończyć stosowanie tabletek. Jednak teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam i czy nie powinnam wziąć jednak następnego opakowania bez robienia przerwy, albo wziąć jeszcze jedno opakowanie po 7-dniowej przerwie czyli jutro. Dodatkowe zabezpieczenie stosowałam przy braniu antybiotyku więc o ciążę się nie boję. Nie wiem tylko czy organizm nie zgłupieje bardziej jak nie wezmę teraz kolejnego opakowania ze względu na ten antybiotyk i osłabienie działania. Możecie mi doradzić? :(

Zielona 

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 14:15 

Nie rozumiem, zakonczylas branie calkowicie, zabezpieczenie ok, po co brac kolejne opakowanie? zasadniczo moglas nie brac tych na rowni z antybiotykime juz i tyle.

ancia899 

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 14:51 

Nie wiedziałam czy nie narobię sobie "bałaganu" z hormonami. Zasugerowałam się, że przy antybiotykach działanie tabletek jest słabsze więc może powinnam wziąć jeszcze jedno opakowanie żeby wszystko było ok. A o zaprzestaniu brania tabletek w trakcie opakowania nawet bym nie pomyślała. Nie chciałam sobie zaszkodzić i tyle :(

Guzik 

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 15:56 

Nie bierz już pigułek, bo tylko namieszasz. Odstaw i zabezpieczaj się inaczej, jęsli nie chcesz ciąży.

Odpowiedz do tematu