Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Optyczny wątek

Poprzedni temat «» Następny temat
Optyczny wątek
Autor Wiadomość
magribi 

Wysłany: Pon 21 Mar, 2016 22:44 

To git :) Znajoma okulistka się wkurza, bo ma coraz więcej pacjentów, którzy są pewni, że wszystko OK tylko coś tam bo przecież co rok się badają. Niestety sama się przez jakiś czas łapałam na tym, że przecież byłam na badaniu.

kota 

Wysłany: Wto 22 Mar, 2016 20:14 

m-s napisał/a:
natalenka napisał/a:
Nie żałuję, zyskałam nowe życie, wiem, że wada może wrócić z czasem, ale nigdy do -8! Jestem przeszczęśliwa, chociaż jest to dosyć kłopotliwe, dlatego osobom z naprawdę małą wadą bym odradzała. Skutki uboczne zawsze mogą być, chociaż sam zabieg nie może się nie udać/pogorszyć.

A co mówili o używaniu soczewek gdyby wada wróciła? Będziesz mogła? Also, co do gwarancji etc. - będzie z czego jeszcze robić operację, skoro polegała na ścięciu rogówki (i to dużo przy takiej wadzie jak miałaś)?
Bardzo fajny opis, dzięki :)

Podbijam pytania m-s :)

It always seems impossible... until it's done

natalenka 

Wysłany: Wto 22 Mar, 2016 20:38 

Odpowiedziałam, że to wszystko będzie wiadomo po kontroli. Teraz nie ma co gdybać :) Jak coś więcej będzie wiadomo, to na pewno 11 kwietnia dam znać.

natalenka 

Wysłany: Nie 08 Maj, 2016 18:08 

Czy ktoś nosi soczewki -6.50 i -8.0 krzywizna 8.6mm?

Niniel 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2016 08:16 

-6,5 tak, ale 8,4...

In each relationship it's not
About love.
Just another funeral and
Just another girl left in tears.

piotr090980 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2016 16:56 

Mam wadę 2,5 na jedno oko i 1,5 na drugie, jakie soczewki mogę nosić na początek ? wiem, ze pełno produktów na rynku, ale nie wiem jakie najlepsze dla wrażliwych oczu.. :)

Zoe 

Wysłany: Sob 09 Lip, 2016 18:35 

kupiłam sobie okulary Solano z nakłdkami przeciwsłonecznymi - Solano Clip On i odmieniły moje życie.
mam indeksowane, cieniutkie szkła i 2 nakładki w zależności od nastroju, problem okularów przeciwsłonecznych i zwykłych rozwiązany.
Nakładki super pasują, przyczepiają się mocno, nie ruszają i wyglądają jak wtopione w oprawkę.

Baaardzo polecam! do tego cena jak na oprawki jest super przystepna - komplet z jedna nakładka kosztuje 250 zł + szkła w zależności od bajeranckości.

natalenka 

Wysłany: Sob 09 Lip, 2016 21:01 

Miałam oprawki solano kilka lat, nic się nie działo, bardzo dobra firma wg mnie.
Teraz mam belutti przeciwsłoneczne, fajny design mają

A jak już jesteśmy w optycznym to się pochwalę, że wczoraj byłam na kontroli i ciśnienie mam już w porządku, a wada mi weszła niby na +0.25 :-P + 0.25 astygmatyzm, ale to mi zupełnie nie przeszkadza.
Inne życie :-D

Groszek 

Wysłany: Sob 09 Lip, 2016 23:23 

Zoe, dzięki Ci! Po prostu spadłaś mi tą wiadomością z nieba! Obym teraz jakieś do swojej twarzy dobrała.... :prosze:

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2016 23:26 ]
natalenka, nawet nie wiedziałam. Gratuluję! Naprawdę super, że tak sobie jakość życia zmieniłaś! Wow! Mam nadzieję na taką operację w przyszłości. Tyle że ja mam tylko astygmatyzm i boję się sprawdzić czy będą mogli to naprawić... :roll: :wink: na razie jakoś żyję.
Ostatnio zmieniony przez Groszek Nie 10 Lip, 2016 18:22, w całości zmieniany 1 raz  

natalenka 

Wysłany: Nie 10 Lip, 2016 18:16 

Tak, do 5 cylindrów robią. Wszystko zależy od rogówki

Groszek 

Wysłany: Nie 10 Lip, 2016 18:24 

natalenka, o wow! To chyba trzeba się tym zainteresować w przeciągu najbliższych 2 lat... Aj, byłoby cudnie żyć bez okularów. :-)

Zoe 

Wysłany: Nie 10 Lip, 2016 18:27 

groszek, jest kilka modeli do wyboru, głównie w stylu "ray ban" ja mam model 90006 czarny z białym. dobierzesz cos :)

Groszek 

Wysłany: Nie 10 Lip, 2016 19:02 

Zoe, no właśnie zastanawiam się, czy nie będą za duże. Ja mam takie pucki, że niestety ray bany nie dla mnie. ;-) mam teraz plastiki ale no wybór okularów to zawsze przeżycie. :lol: ale nie ma co marudzić. Na pewno pojadę zajrzeć na nie do jakiegoś optyka, bo już się nad przyciemnianymi zastanawiałam, ale niezbyt mi się podoba wygląd tych okularów w trakcie polowicznego przyciemnienia...nie wiem do końca czy one potrafią takie zostać, w syt mniejszego nasłonecznienia np? Ale no nie podoba mi się to. :-P

m-s 

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016 18:45 

Byłam dzisiaj na kontroli soczewkowej i mój okulista zasugerował mi spróbowanie nowego płynu do soczewek Eyeoxy - pierwszego bez konswerantów. Mówi, że używa go od maja i że bardzo mu się komfort poprawił; jak kiedyś po zdjęciu soczewek czuł jakby grudki pod powiekami i myślał, że to zgrubienia od noszenia soczewek tyle lat, tak teraz nic a nic. No i w sumie zrobił całkiem niezły case, że w zasadzie to ta chemia na oku zostaje nie wiadomo jak długo, wg badań od godziny - dwóch do paru godzin, jeśli warunki są kiepskie tj. suche powietrze, klimatyzacja, oko które się niedostatecznie nawilża - no i po paru latach codziennego aplikowania kolejnej dawki tejże chemii może to mieć jakieś znaczenie. Za tydzień dostanę nowe soczewki to rozpocznę testy :) Cenowo nie odbiera od mojego dotychczasowego płynu, czyli Opti Free Pure Moist. Któraś z Was stosowała? :)
Poza tym byłam na badaniu dna oka, znowu ta sama babka i znowu ta sama historia, i.e. jest rozwarstwienie siatkówki i mam zrobić USG :roll: Rok temu było dokładnie to samo, wysłała mnie do szpitala na cito i się okazało, że na USG nic nie wyszło, to teraz dopytuje czy wiem kto robił to badanie. Tak, po roku doskonale pamiętam kto na dyżurze mi robił badanie... Kazała mi iść do swoich kolegów fachowców i zrobić tam. Umówiłam się, w sumie jak coś jest to lepiej wiedzieć, a jak nie ma to może się ode mnie i od mojej siatkówki odchrzani.

I AM in shape. Round IS a shape!

Botica 

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016 20:06 

m-s, Oh well, lprzeciez by sie jak glupia nie upierala jakby byla pewna, ze nic tam nie ma, no nie? Wez idz do tych 'kolegow' i potwierdz, ze to rzeczywiscie nic, :) Mam wrazenie, ze babka nie robi tego na zlosc, worst case wyjdzie na to, ze masz po porstu 'jakas glupia siatkowke'. ;)

Odpowiedz do tematu