Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Optyczny wątek

Poprzedni temat «» Następny temat
Optyczny wątek
Autor Wiadomość
m-s 

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016 09:30 

Nie no, wiadomo, pójdę, tylko mam wrażenie, że krążymy w kółko, bo tam jest podobno cieńsza siatkówka w tym miejscu - to raczej nigdzie nie pójdzie, więc ona to będzie widzieć na każdym badaniu. Mówili w szpitalu, że nawet jakby było rozwarstwienie na ułamki milimetra to by USG wykryło, ale że mam się natychmiast ponownie zbadać jakbym w przyszłości widziała jakieś błyski czy coś - absolutnie nic się nie działo przez ten cały czas, a teraz znowu wracamy do punktu wyjścia ;) Ale jestem teraz zgorzkniała, bo cały "urlop" spędziłam na jeżdżeniu do lekarzy i mam trochę dość, to bardziej obóz rehabilitacyjny :P A ta mi jeszcze dokłada ;) Oczywiście nie uważam, żeby robiła to na złość ;)

I AM in shape. Round IS a shape!

kota 

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016 17:02 

M-s a jaki jest skład tego płynu, bo nie moge znalezc :)

It always seems impossible... until it's done

m-s 

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016 17:49 

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/14522118_10210716563656312_561548671_o.jpg?oh=0fb2c08bdb48c107ec2a5b695ca22064&oe=57F069A5 Oto skład.

kota 

Wysłany: Nie 02 Paź, 2016 01:51 

Dzięki! Brzmi to ciekawie chyba sie skusze. Lubie biotrue ale eyeoxy jest od coopervision, mam ich soczewki i jestem zadowolona. Moze z płynu tez bede ;)
No i faktycznie sa jakies mierzalne korzyści z braku stosowania konserwantów (brak barwienie rogowki cokolwiek to znaczy). Zastanawiam sie tez nad jednodniowkami. Cenowo wyjdą mi jednak sporo drożej..

It always seems impossible... until it's done

m-s 

Wysłany: Nie 02 Paź, 2016 08:33 

Okulista mówił, że wcześniej też właśnie używał Biotrue i sobie chwalił, ale w ogóle nie ma porównania do tego Eyeoxy. Mówił też, że ma wrażenie, że gdyby wszyscy pacjenci którzy po latach noszenia soczewek zaczynają się skarżyć na niedogodności, takie jak np. oczy które robią się suche już po paru godzinach noszenia soczewek, mimo że wcześniej mogli je nosić cały dzień, nosili jednodniowe i wyeliminowali użycie płynów, pewnie te dolegliwości też byłyby o wiele mniejsze albo by ich nie było. Tylko mnie uprzedził, że przez to, że substancje użyte w tym płynie utleniają się przy kontakcie z rogówką, przez parę sekund po założeniu może to trochę łaskotać - nie chciał, żebym się zraziła ;) Mówi, że nowym pacjentom soczewkowym nawet o tym nie mówi, a oni się nie odzywają, że coś jest nie tak.

Niniel 

Wysłany: Nie 02 Paź, 2016 14:55 

m-s, kurczę, to przy następnych zakupach też się skuszę. Biotrue było dla mnie odkryciem roku, okazało się, że prawie wcale nie muszę przy nim używać nawilżaczy do oka, a tu mówisz, że jest coś lepszego!

In each relationship it's not
About love.
Just another funeral and
Just another girl left in tears.

m-s 

Wysłany: Nie 02 Paź, 2016 16:50 

Mam nadzieje, ze spasuje :) Ja zacznę testować w przyszłym tygodniu, jak przyjdą nowe soczewki. Dajcie znać jak idzie :)

natalenka 

Wysłany: Pon 24 Paź, 2016 23:01 

Dzisiaj bylam na kontroli po korekcji wzroku, po 8 mscach. Bałam się, ale wszystko ok :) Oczy ładnie wygojone, widoczność super. Co prawda na lewym oku mam 0.5 cyl i tym okiem mam bardziej zamazany tekst czy obraz, ale gdy patrzę parą to mi to nie przeszkadza. Wartości teraz pokazane to +0.25 i +0.5, czyli mieszczące się w granicach normalnego widzenia.
Od kilku dni dopiero nie stosuje masci na noc na suche oczy, i mniej mnie razi słońce, wcześniej nawet gdy pochmurno to nie wychodzilam bez okularów.
Jestem bardzo zadowolona:) w lutym ostatnia kontrola, gwarancyjna.

m-s 

Wysłany: Pią 25 Lis, 2016 19:45 

Używam już jakiś czas tego nowego płynu i widzę, że moje oczy go lubią. Miałam raz problem z drażliwością i przekrwieniem jednego oka, ale uważam, że to moja wina - pracując cały dzień przed kompem, w klimatyzowanym/grzanym pomieszczeniu, non stop w soczewkach (od jakiejś 3 minuty po przebudzeniu do jakiś 10 przed zaśnięciem), nie używałam żadnych kropli. Teraz kupiłam sobie krople, stosuję parokrotnie w ciągu dnia i jest bardzo spoko. Na dodatek widzę, że na co dzień spojówki są prawie całkiem blade, o wiele mniej przekrwione niż wcześniej. Chyba przy takim układzie zostanę :)

Odpowiedz do tematu