Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

osłabiaja tabletki?

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Guzik
Czw 12 Wrz, 2013 16:34
osłabiaja tabletki?
Autor Wiadomość
Idunn 

Wysłany: Sob 09 Lut, 2013 19:07 

to chyba najdurniejsze pytanie w historii tego forum ( w sensie od czasu jak tu jestem ) :P

wea89 

Wysłany: Wto 19 Mar, 2013 10:33 

Witam,
biorę Novynette od jakichś 2/3 lat [ mniej więcej], więc w sumie powinnam wiedzieć ale... i tak zapytam [ uprzedzam,że przejrzałam forum i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie]. : Wiem,ze dziurawiec osłabia działanie tabletek. Od pewnego czasu stosuję odżywkę do włosów w której - sic! - nie zauważyłam, że jest on w składzie. Czy to może jakoś wpłynąć na działanie anty?

Finka 

Wysłany: Wto 19 Mar, 2013 10:34 

wea89, nie, nie może.

Guzik 

Wysłany: Wto 19 Mar, 2013 10:50 

jest na forum informacja, ze jeśli składnik osłabiający jest stosowany zewnętrznie, to nie wpływa - dotyczy to wszelkich maści itp. ( takie z antybiotykami i tp).
Nie masz się czym martwić.

rudamaruda 

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 20:56 

Raczej znam odpowiedź, ale wolę jednak zapytać - czy specyfik o takim składzie będzie wpływał na tabletki? rozpisane ilości to połowa dziennej dawki
Martwi mnie ilość wit C

- wapń 92 g / 11,5*
- magnez 55 g / 18,4*
- witamina C 100 mg / 166,6*
- witamina B6 5 mg / 250*
- witamina D3 7,5 μg / 150*
- siarczan glukozaminy 300 mg
- siarczan chondroityny 150 mg
- L-prolina 500 mg
- metylosulfonylometan (MSM) 300 mg
- kwas hialuronowy (sól sodowa) 20 mg
- białko kolagenowe 10000 mg

Idunn 

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 21:10 

Moim zdaniem nie ma się czym przejmować.

rudamaruda 

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013 21:14 

Dziękuję :) Tak właśnie myślałam.
To specyfik dla kulturystów na wzmocnienie stawów - dlaczego miałby wpływać, ale wolałam się zapytać - witamina w sporej dawce + MSM ( o którym ciężko było mi znaleźć jakiekolwiek informacje odnoście interakcji z czymkolwiek) i siarczany glukozaminy i chondroityny nieco niepokoiły.

erin222 

Wysłany: Sro 27 Mar, 2013 14:00 

Witajcie :)
Pytanie może skomplikowane, a może i banalne, ale dla mnie zagadka. Czy na skuteczność Madinette może mieć wpływ kwas L-askorbinowy? Niby witamina C, ale nieco inna niż ta sprzedawana w aptekach (kwas askorbinowy), no i powstał dylemacik :) Jakie dawki mogą być zagrożeniem dla działania antykoncepcyjnego?

Guzik 

Wysłany: Sro 27 Mar, 2013 15:54 

erin222, to to samo.
Dawka też -
Cytat:
nie przekraczac jednorazowo dawki 1000 mg (dotyczy to zarówno samej wit. C, jak i w preparatach: Rutinoscorbin, Cerutin, Rutovit C itd..)

erin222 

Wysłany: Sro 27 Mar, 2013 17:58 

Guzik napisał/a:
erin222, to to samo.
Dawka też -
Cytat:
nie przekraczac jednorazowo dawki 1000 mg (dotyczy to zarówno samej wit. C, jak i w preparatach: Rutinoscorbin, Cerutin, Rutovit C itd..)

Wielkie dzięki za pomoc :) Ostatnia wątpliwość: dawka jednorazowa to dawka dobowa?

Linka 

Wysłany: Sro 27 Mar, 2013 21:53 

erin222 napisał/a:
Wielkie dzięki za pomoc :) Ostatnia wątpliwość: dawka jednorazowa to dawka dobowa?

A to już zależy od ciebie ile chcesz sobie zaaplikować witaminy C jednorazowo a ile na dobę..

Dla jasności jednorazowa znaczy jednorazowa, a dobowa znaczy dobowa to nie to samo ;)

erin222 

Wysłany: Sro 27 Mar, 2013 22:23 

Linka napisał/a:
erin222 napisał/a:

A to już zależy od ciebie ile chcesz sobie zaaplikować witaminy C jednorazowo a ile na dobę..

Dla jasności jednorazowa znaczy jednorazowa, a dobowa znaczy dobowa to nie to samo ;)

Ok, może źle się wyraziłam chcąc nawiązać do poprzedniej odpowiedzi. Chodzi o to, że muszę brać ok 2 g witaminy C na dobę przez dłuższy czas. Czyli wówczas sytuacja antykoncepcyjna wygląda tak, jakbym nie brała Madinette wcale? :? :oops:

Guzik 

Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 06:29 

Skonsultowałabym sie z lekarzem albo farmaceutą.
Na moje oko zabezpieczenie będzie zaburzone - to jest jakos tak, ze wit.C "podkreca" działanie pigułek - ilośc hormonu, który jest absorbowany z pigułek jest podwyższona.
Raz - mozesz się źle czuć
Dwa - po odstawieniu zmniejszy Ci sie dawka i organizm potraktuje to jak zapomnienie.

Ale nie mam 100% pewności, moze jeszcze się nasza farmaceutka wypowie, albo po prostu z lekarzem pogadaj.

erin222 

Wysłany: Pią 29 Mar, 2013 10:22 

Ogromne dzięki, spytam lekarza, chociaż z doświadczenia wiem, że co lekarz to inna opinia/wiedza, no ale poczekam też na opinię forumowej farmaceutki, jeśli będzie chciała takowej udzielić :) Jeszcze raz dziękuję :wink:

Hanca 

Wysłany: Pią 29 Mar, 2013 12:42 

Wydaje mi się, że 1000 mg to dawka dobowa maksymalna. Biorę taki preparat i jest na nim napisane, żeby tej dawki nie przekraczać. Tak samo wydaje mi się, że z wpływem na tabletki. Powyżej 1000 mg, przez dłuższy czas to może kolidować.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi