Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

osłabiaja tabletki?

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Guzik
Czw 12 Wrz, 2013 16:34
osłabiaja tabletki?
Autor Wiadomość
architektin 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 149
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013 17:00 


nie. nie osłabia
_________________
 
 
szugar 

Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 1
Wysłany: Wto 27 Sie, 2013 09:36 


Przeczytałam tematy i posty o witaminie C jednak jeśli pozwolicie chciałabym o coś dopytać. W pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek z nowego opakowania dopadło mnie przeziębienie. Brałam w sumie lekarstwa przez 3 dni i niestety już po fakcie doszło do mnie że mogłam przedawkować witaminę C. Przeczytałam ile dane lekarstwo ma jej w składzie i wyszło że pierwszego dnia brania leków wzięłam tej witaminy poniżej 1g, drugiego niestety przekroczyłam tą dawkę( czyli 1g) minimalnie, natomiast trzeciego dawka witaminy znowu była mniejsza, po tym dniu odłożyłam już lekarstwa. Zastanawiam się czy taki czas brania witaminy C mógł zaszkodzić mojej antykoncepcji i jej odstawienie mogło zostać potraktowane przez organizm jako zapomniana tabletka? Czy może to za krótki czas i witaminę powyżej 1g należy brać dużo dłużej aby tak się stało?
 
 
Madzior 

Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013 08:44 


Hej dziewczyny:) Piszę żebyście poradziły mi co zrobić. Wczoraj wieczorem zaczęłam mieć pierwsze objawy grzybka pieczenie swędzenie. Poszukiwanie clotrimazolu w domu bezskuteczne. Znalazłam ketokonazol z poprzedniego razu. No i dylemat bo biorę tabetki midianę a wiem że ketokonazol na nie wpływa. Wczoraj przypada mi ostatnia tabletka z opakowania wziełam ją o 21 odczekałam 3 h i zapodałam ketokonazol 200mg więc teoretycznie powinna się wchłonąć. Dzisiaj już wizyta w aptece była i zapas clotrimazolu jest więc nie będe brała już ketokonazolu. Martwić się? Łączyć opakowania? Czy dać sobie spokój?Dzięki z góry za poradę.
 
 
Botica 


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 1254
Skąd: Zwrotnik Raka
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013 17:12 


Madzior, Jestes pewna, ze wplywa? Ja nigdy nie bralam tego leku, ale zdaje mi sie, ze wiekszosc lekow na grzybcie nie wplywa na poziom hormonow (ale np. wypalaja watrobe). Ogolnie nie powinnas brac tabletek bez recpety, ale z drugiej strony doskonale rozumiem strach przed grzybem (tez bym pewnie wziela). Ja bym sie raczej nie obowaiala, ale bardzo doklanie przeczytalabym ulotke. Jesli nie jestes pewna moze lepiej nie robic przerwy? Naprawde ciezko jest mi wiecej doradzic - brak przerwy na pewno w tym przypadku nie zaszkodzi (+guma ofc).
 
 
Madzior 

Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013 19:52 


Dzięki za radę. Lek był wypisany na receptę po prostu został mi z poprzednich przejść grzybiczych po antybiotykach męczyłam się wtedy naprawdę długo i dlatego taka panika przy pierwszych objawach. Co do tego ketokonazolu to różnie piszą na innych forach. Znalazłam opinie że jako jedyny z przeciwgrzybiczych wpływa na antykoncepcje na takiej zasadzie jak witamina C podnosząc stężenie estrogenów i dając efekt "zapomnianej tabletki". No i tak się zastanawiam czy biorąc pod uwagę że to była moja ostatnia tabletka z cyklu można o takim efekcie w ogóle mówić skoro właśnie przypada przerwa i skoro była to jedna dawka. Generalnie myślałam o tym braku przerwy ale boje się że pod koniec drugiego opakowania pęknę albo zabije się o własne piersi mam straszne tendencje do puchnięcia i zdecydowanie lepiej się czuję jak odstawię tabletki, tak bym się nie zastanawiała. Proszę jeśli możesz wyraź swoją opinię jak się ma ten wzrost estrogenów do przerwy jeśli uznasz że lepiej połączyć opakowania-posłucham :) Dzięki serdeczne :)

[ Dodano: Wto 03 Wrz, 2013 20:55 ]
A co do ulotek jest to mega wkurzające że na większości leków nie ma jasnej informacji na temat wpływu na antykoncepcje i tak też w tym wypadku - przeczytałam od deski do deski. Dobrze że są takie fora ale przykre że często totalny brak informacji od lekarza.
 
 
Botica 


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 1254
Skąd: Zwrotnik Raka
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013 20:04 


Madzior, No co zrobic z tymi ulotkami, takie zycie. Ja sie zawsze sugeruje ulotka od pigul, bo to w ich interesie jest napisac, ze cos wplywa. Z tego co wiem co wiem to nie ma takiej informacji.

Jesli jednak gdzies wyczytalas, ze lek podnosi poziom hormonow, to spokojnie zrob przerwe. Jesli zazylas lek na grzyba po tym jak ostatnia tabletka sie wchlonela, moim zdaniem nie powinnas miec powodow do obaw. Zrob przerwe normalnie i koniecznie idz do lekarza, bo moze sie ten gdzyb nie wyleczyl.
 
 
Madzior 

Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2013 20:22 


Jeśli coś mnie będzie niepokoić na pewno zgłoszę się do lekarza :) Racja takie życie dlatego bardzo doceniam forum nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz :) Jeszcze raz dzięki za poradę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13