Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

PCO - zespół policystycznych jajników

Poprzedni temat «» Następny temat
PCO - zespół policystycznych jajników
Autor Wiadomość
Zielona 

Wysłany: Sro 06 Cze, 2012 10:07 

Hanca jak powie od którego dnia czy coś to zapytam czy mam mierzyć temperaturę itp. ogólnie zrobię co trzeba byleby mieć większa szanse

Zielona 

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 16:04 

Odgrzebuje. Ktoś brał orgametril?mam przerwę w hormonach, za jakies 2-3 miesiące albo druga ciaza albo wracam do dlugotrwalej kuracji hormonalnej żeby nie zwariować (całe życie na sztucxnych...). Na przetrwanie, tj. żeby chociaż mieć miesiączki i nie miec pmsu dostalam orgametril. Oczywiście Internety sugerują że dopiero od tego będę tyc, pryszczyc itp. Pocieszcie....

Apple 

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 23:16 

Ja kiedys brałam przez pol roku, przytyc nie przytylam, tyle ze strasznie zatrzymywala mi sie woda w oragnizmie i bylam mega rozdrazniona , ogolnie do przezycia, ale chyba nie chcialabym do nich wracac.

Zielona 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 10:21 

Nie znalazlam tematu o tarczycy (bylam pewna, ze mamy) to bedzie tutaj.
Orgametril mnie ominal, bo mialam cykl 2 tygodniowy :o wiec nie zdazylam wziac.

Teraz jednak na pewno czeka mnie Euthyrox - ktos bierze? czego sie spodziewac? Mam TSH 4,09 - musze zbic zanim zajde w ciaze. Ogolnie mam mieszane uczucia, bo gin kazala isc do endo, ale zarazem powiedziala, ze moge juz startowac z clostilbelgytem, postanowilam poczekac chociaz jeden cykl, dzisiaj mam endo, ktory mi powinien dobrac dawke. Ostatnio tylam po kilo miesiecznie, to moze byc ta tarczyca (plus testosteron of course)?

m-s 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 12:48 

Ja biorę od jakiś hmm, 10 lat? 8 lat? Coś koło tego. Też miałam TSH chyba w takich granicach jak zaczynałam, początkowo pojawiły się objawy nadczynności, ale potrwaly krótko. Od tamtej pory biorę codziennie i wyniki zawsze były okej, ostatnio TSH wyszedł mi naprawdę mega niski. Natomiast nie zmieniła się u mnie np. niska temperatura ciała, uwielbienie spania albo fakt, że raczej nie zdarzają mi się same z siebie "dobre dni" czy "dobry humor", no ale w końcu to tylko tabletki ;) Też wagowo nie zauważyłam różnicy od samego brania Euthyroksu, niestety. No ale wiadomo, jak to z lekami, u Ciebie to może zupełnie inaczej wyglądać.

I AM in shape. Round IS a shape!

Zielona 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 12:56 

Ja na szczescie raczej nie bede brac jakos dlugotrwale, na pewno musze zbic na okres zajscia w ciaze, i w ciazy o ile sam wtedy nie bedzie sie utrzymywal dobry poziom. A nabieralas wagi przed leczeniem?
U mnie wszystko jest dobrze poki biore jakies hormony np antykoncepcyjne, odstawilam, po miesiacu tsh bylo 2,4 po dwoch kolejnych to 4 :/

Mimu 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 13:06 

Zielona napisał/a:
Ostatnio tylam po kilo miesiecznie, to moze byc ta tarczyca (plus testosteron of course)?

Hanca, mam niedoczynnosc tarczycy i PCO, czyli takie polaczenie ktore daje grubasa. Plakalam juz tutaj na forum, ze tylam z potwierza, pomimo aktywnosci sportowej, diety itp. Euthyrox jest dla mnie o tyle problematyczny ze trzeba go jesc najlepiej godzine przed sniadaniem. Jak sie poprawily wyniki, spadly wszystkie androgeny i TSH to troche schudlam, czuje sie o wiele lepiej. i pierwszy raz w zyciu mam stabilna wage,dla mnie to nowa jakosc.
Zielona, wskazana jest tez dieta bezglutenowa przy chorej tarczycy, ja ja stosowalam bardoz restrykcyjnie przez 6 miesiecy, niestety wyniki i tak mi sie o wiele pogorszyly w tym czasie, wiec teraz preferuje brak glutenu ale czasem cos zjem.

Botica 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 13:23 

roisin, A ten gluten to nie tylko przy hasimoto?

m-s 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 13:41 

Zielona napisał/a:
A nabieralas wagi przed leczeniem?

Tak, raczej tak, ale po rozpoczęciu leczenia nie schudłam. Schudłam jak zaczęłam brać antydepresanty i przestałam jeść. Teraz generalnie jest podobnie, nie jem - chudnę, jem - tyję. Nie widzę specjalnego wpływu leczenia na wagę. Wszystkie inne hormony mam robione co rok-dwa i są w normie.

I AM in shape. Round IS a shape!

Mimu 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 13:50 

Botica napisał/a:

roisin, A ten gluten to nie tylko przy hasimoto?

możliwe, mam Hashimoto tak czy siak. najpierw miałam Hashimoto, później doszła z tego właśnie niedoczynność.

Zielona 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 13:55 

m-s u mnie bez zmiany diety zmienia sie waga niestety (in plus oczywiscie) :/

Hanca 

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016 19:34 

Ja biorę Euthyrox od 2 lat. Miałam objawy niedoczynności i TSH 4,0. Lekarz powiedział, że takie TSH się leczy w 1) wieku rozrodczym 2) przy objawach niedoczynności. A że u mnie wystąpiło jedno i drugie to zaczęłam leczyć. W tej chwili mam TSH 0,9 i objawy mam dalej, a w ciąży nie jestem... Ja nie przytyłam przed terapią, nie schudłam też. Waga mi się waha, ale w granicach 3-4 kg i łączę to jednak z większym apetytem. Wysokie TSH może zaburzać prace przewodu pokarmowego, kilka osób mi mówiło, że po zbiciu TSH powinna poczuć poprawę pracy żołądka i rzeczywiście od 1,5 roku mam remisję choroby refluksowej. Ale nie wiem, czy to ma jakiś związek, bo żołądek poprawił mi sie po jakimś czasie po zbiciu TSH i po kuracji na żołądek. Podobno Euthyrox powinien przyspieszyć prace jelit u osób, które mają skłonność do zaparć.
U mnie objawy takie jak senność i zasypianie w pracy i za kierownicą, zmienne nastroje i osłabienie koncentracji nie ma związku z tarczycą. Mam niskie ciśnienie i prawdopodobnie od tego się tak kiepsko czasem czuję.
Acha, mój endo, dosyć dobry specjalista mówi, że TSH 4,0 jest trochę za wysokie ogólnie, że na zachodzie już planują wprowadzenie niższych norm i że większość polskiego społeczeństwa ma poniżej 2,5. Także nie tylko do ciąży powinno być niższe. Teraz kładzie się taki nacisk na niskie TSH przed ciążą, bo ono lubi w ciąży lubi szybko rosnąć i może w krótkim czasie stać się niebezpieczne dla dziecka.

nikoria 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 12:52 

Hej mam takie pytanie, czy też tak tyjecie przy niedoczynnści tarczycy?

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 17:28 

nikoria, tycie przy tym schorzeniu to jeden z objawów

Hanca 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 14:29 

Ja mam lekką niedoczynność, biorę Euthyrox, nie miałam nigdy problemów z wagą i nadal nie mam.

Odpowiedz do tematu