Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

PCO - zespół policystycznych jajników

Poprzedni temat «» Następny temat
PCO - zespół policystycznych jajników
Autor Wiadomość
dina 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 00:29 PCO - zespół policystycznych jajników

Czy któraś z Was ma zdiagnozowane to szkaradztwo? łączmy się...

Hanca 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 08:08 

dina ja jestem w trakcie diagnozy.

dina 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 10:12 

Moja diagnoza to też PCO ze znakiem zapytania... Teraz zmienilam lekarza na endokrynologa i ta stwierdziła,że na pewno to mam. :( A tak się cieszyłam,że nigdy więcej hormonów w moim życiu.

Cytat:
Zespół ten rozpoznaje się, gdy występują 2 spośród 3 następujących objawów: 1. zaburzenia miesiączkowania - długie, bezowulacyjne cykle 2. objawy androgenizacji i/lub podwyższony poziom androgenów 3. typowy dla PCOS obraz ultrasonograficzny.

Hanca 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 14:08 

No u mnie wchodzą w grę zaburzenia owulacji, podejrzewam też, że moje problemy z cerą i włosami są konsekwencją wysokiego poziomu androgenów, ale jeszcze nie badałam tego. Na razie czekam na koniec cyklu żeby pójść na USG.

dina a co Cię skłoniło do wizyty? jakie miałaś problemy?

dina 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 15:03 

coraz bardziej przedłużające się cykle, nawet 60 dniowe oraz fakt, że mało jadłam i tyłam. W listopadzie 08 poszlam do gina, wyszedł mi spory nadmiar androgenów, TK nadnerczy nic nie wykazała,a USG jajników małe pęcherzyki i powiększony lewy jajnik. Diagnoza: PCO(?). Dostałam Yasmin w celu kuracji oraz zalecenie schudnięcia. Na tabletkach nie było to wykonalne ( puchłam, aż po 9 miesiącach odstawiłam - zrobiłam badanie na DDimery i Dopplera żył - wszystko w normie) i gdy poszłam do tej samej pani gin co mam teraz robić, czy zmieniać tabletki, czy mam to olać, usłyszałam - nic nie robić, taka Pani uroda. :roll: odstawiłam hormony, pierwszy cykl po był idealny, a kolejne dwa takie same jak przed kuracją - jeden 37 dniowy ze strużką krwi zamiast okresu, a drugi już ma chyba ok.50 dni, przy czym ciągle jestem napuchnięta i mam skurcze jajników...
Poszłam do endokrynologa i dostałam zlecenie na badanie glukozy, insulinu, androstendionu, testosteronu, ptolaktyny,tsh oraz usg tarczycy. Jak dostanę wyniki to będziemy kombinować. Myślisz,że powinnam poprosić o kolejne usg jajników? robiłam pod koniec listopada 08, no ale to już 1,5 roku temu. ...

Wampirek 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 15:45 

kurcze ja chyba jestem nie uświadomiona. W listopadzie 09 lekarz mnie badal - USG, i przepisal anty, wcześniej miałam problemy z miesiączka, powiedział mi, że to PCO, po 3 miesiacach bylam po recepte, ale USG juz nie zrobil, wiec nie wiadomo, czy pecherzyki maleja..

Apple 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 16:17 

A ja powiem tylko tyle, że gdzieś na forum wklejałam artykuł odnośnie PCO :) i wynikało z niego że większość lekarzy nie umie tego diagnozować, więc naprawdę dobrego specjalisty potrzeba, żeby postawić diagnozę PCO :)

dina 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 16:56 

Wampirek napisał/a:
kurcze ja chyba jestem nie uświadomiona. W listopadzie 09 lekarz mnie badal - USG, i przepisal anty, wcześniej miałam problemy z miesiączka, powiedział mi, że to PCO, po 3 miesiacach bylam po recepte, ale USG juz nie zrobil, wiec nie wiadomo, czy pecherzyki maleja..

Na jakiej podstawie stwierdził u Ciebie PCO? na podstawie samego USG? miałaś wykonywane badania hormonalne?

Wampirek 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 17:20 

tylko na podstawie USG,
Podczas badania:
-stosuje Pani doustną antykoncepcje?
-nie
-hmm, czasami kiedy kobieta bierze hormony, ma wtedy pecherzyki na jajnikach, ale skoro Pani nie zażywa, cóż prawdopodobnie owe pecherzyki spowodowane są PCO, przepisze Pani tabletki, aby pęcherzyki się zmniejszyły, zapraszam na kontrole za 3 miesiace.
Po 3 miesiach, i jak się Pani czuje?
Dobrze.
No skoro wszystko ok, to proszę recepta na następne 3, a jeszcze zrobimy cytologie i koniec. Żadnego usg, żadnych badań, nic..

dina 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 18:10 

:roll: .

Może idź do endokrynologa, by Ci zlecił badania na androgeny? bez tego nie da się stwierdzić PCO :roll:

Chociaż powiem Ci Wampirku, że dla kobiet niestarających się o dziecko jedyną formą leczenia PCO jest przyjmowanie tabletek anty (obniżenie poziomu androgenów, jajniki nie obrastają tak pęcherzykami). Niestety. Po odstawieniu hormonów objawy wracają ,ale klap byłby wtedy, gdybyś pozostawiła to samemu sobie - czyt . nie brała żadnych antyandrogenów. Wtedy (przy PCO) sznasę na ewentualne zaciążenie w przyszłości są prawie zerowe ( jajniki byłyby całe w tych pęcherzach)....

Apple 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 18:48 

dina delusi moim koleżankom na PCO kt. starały się o dziecko pomogły zioła ;) żadne tam antki itd. sama tez piję zioła i już mam połowę mniejszą torbiel jajnika

zioła pomagają :) u jednej nawet lekarz był zdziwiony, że jajniki tak czystko wyglądają i nie ma pęcherzyków ;)

dwa jak już pisałam wcześniej PCO nie tak łatwo stwierdzić nawet jeśli ma się badania hormonalne , usg itd.

głowa do góry będzie dobrze ;)

dina 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 18:52 

Wiedźma, a jakie to zioła? :wink: ja łykam Castagnus :P

Apple 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 20:18 

dina delusi napisał/a:
Wiedźma, a jakie to zioła? :wink: ja łykam Castagnus :P

specjalne mieszkanki kupione w ziołowym sklepie na poprawę pracy jajników ;P popytaj u siebie o ile masz takie sklepy

Castangus też łykały, plus te ziółka i jakieś witaminy i mikroelementy a spece od niepłodności dla 2 z nich mówili, że nie ma szans nawet :) a potem wielkie zdziwienie, że im się udało i że jajniki wyglądają jak wyglądają :) wiec wiesz nie załamuj się :) PCO to nie wyrok :) i naprawdę mam kilka koleżanek co to miały i mają po 2 dzieciaczków :)

dina 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 20:22 

dziś już jest ze mną lepiej. Załamana byłam wczoraj i przedwczoraj. Teraz mam siłę do walki :) Dzieci przez najbliższe 4-5 lat nie planuję. Ziółka zakupię, poszukam sklepów. Dzięki Wiedźma :) Bardzo potrzebuję takich słów teraz :)

Pozytywnie mnie nastroiłaś, bo wszędzie jest napisane, że bez hormonów ani rusz...

Apple 

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 20:39 

dina delusi napisał/a:

Pozytywnie mnie nastroiłaś, bo wszędzie jest napisane, że bez hormonów ani rusz...

:) nie czytaj na razie o tym, wyluzuj się itd. a jak myślisz co się robi jak hormonów np. kobieta nie może brać np. przy zakrzepicy ?? trza wtedy szukać alternatywnych metod a zioła są jedną z nich ;)

właśnie jedną spytałam co piła i dała mi ten link :

http://www.uroda-zdrowie....products_id/450

tylko radziła nie kupować przez net a normalnie w ziołowym sklepie i samodzielnie mieszać etc.

Odpowiedz do tematu