Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Pęknięta prezerwatywa - co teraz?

Poprzedni temat «» Następny temat
Pęknięta prezerwatywa - co teraz?
Autor Wiadomość
Hanca 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 10:45 Pęknięta prezerwatywa

Ponieważ wiele osób ma wątpliwości co do skuteczności gumek, postanowiłam założyć taki wątek. Prosze by wypowiadały się wszystkie osoby, którym zdarzało się stosować prezerwatywy.

Na poczatek może napiszmy ile prezesów nam pękło, jeśli pamiętamy napiszmy też jaki był okres stosowania gumek np. 2 gumki w ciągu 2 lat stosowania gumek, 1 gumka podczas sporadycznego stosowania w czasie leczenia infekcji itp.

A potem opiszmy okoliczności pęknięcia gumki (tyle ile pamiętamy):
marka
miejsce zakupu
data ważności - czy była sprawdzona
okres i miejsce przechowywania po zakupieniu
wygląd gumki i opakowania - czy wzbudzał wątpliwości
załozenie gumy - czy było prawidłowe czy moze macie co do tego wątpliwości
nawilżenie - czy było waszym zdaniem odpowiednie
"rodzaj" seksu - ostry, normalny, długi
sam moment pęknięcia gumki - było czuć czy nie, kiedy się zorientowaliści

chodzi mi w tym wątku o to, by stwierdzić czy są jakieś szczególne okoliczności w których gumki pękają. Oczywiście niech wypowiadają się też osoby, którym gumka nigdy nie pękła.

Verena 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 11:01 

My stosowaliśmy wyłącznie gumki jakieś 5 lat. Pękły w tym czasie dwie.
Nie pamiętam - były to albo Unimile albo Durexy, ale raczej Unimile, bo te stosowaliśmy najczęsciej.
Kupione były w aptece, bo nigdy nie kupowaliśmy gdzie indziej, wyglądały ok, na pewno nie były przeterminowane i raczej na 100% prawidłowo nałożone, bo sytuacje zdarzyły się już po dłuższym czasie od poczatków współzycia, więc doświadczenie mieliśmy ;)
Jestem pewna, ze w tych 2 przypadkach zawiniło za małe nawilżenie i zbyt długi stosunek w takich warunkach.
Nie pamiętam, kiedy zauważyliśmy "wypadek", ale chyba chlop poczuł od razu ;)

Wietrzenie szafy ;)

Sklepik wika.net.pl - dzieciowe różności

Pati 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 15:03 

Kiedyś stosowałam tylko gumki - zawsze Durex Extra Safe. Nie pękła żadna.
Potem były przez parę lat pigułki ;)
Teraz od jakiegoś prawie roku gumki - zawsze Durex, najczęściej Elite (chociaż inne też się zdarzały np. takie chłodzące zielone z wypustkami). Również żadna nie pękła, nawet podczas dłuższego i ostrzejszego stosunku.
Gumki kupowane zazwyczaj w aptece, Piotrze i Pawle lub na stacji benzynowej ;)

karolka 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 15:17 

Przez półtora roku stosowałam Durex Extra Safe. Nie pękła żadna :)
Kupowane w różnych miejscach - choć nigdy w kiosku. Zazwyczaj jednak w sklepach. Przechowywane były po kupieniu zawsze w temperaturze pokojowej, nigdy na słońcu, nigdy przy kaloryferze.

Guzik 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 15:33 

zabezbieczalam sie prezerwatywa przez poł roku na poczatku współzycia, pierwsze kupione szybko w spozywczaku, nie pamietam firmy, a potem głównie unimil z rossmanna,
zadna nigdy nie pekła, raz nam sie zsunęła, ale to chyba przez przesadne nawilzenie, bo za sucho to nigdy mi sie nie zdarzyło, wrecz przeciwnie :/

hope88 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 15:58 

My zawsze stosowaliśmy durexy i zawsze były całe :wink:

Hanca 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 16:07 

To od siebie dodam, że stosowałam gumy przez 3 lata, ale sporadycznie - 2-3 w cyklu lub wcale. Żadna nie pękła. Przeważnie Unimile, kupowane na ogół w marketach.

foxy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 16:07 

My na prezerwatywach jechalismy ponad rok czasu, zanim nie przeszlam na tabletki.
Zawsze stosowalismy durex classic, zakupiony w aptece, wiec data waznosci byla w porzadku i niejednokrotnie ja sprawdzalismy :)
Prezerwatywy trzymalismy w chlodnym miejscu, zazwyczaj w jakies szafce, gleboko schowane.
Nam dwa razy pekla gumka, oczywiscie za pierwszym razem bylo zbyt male lub prawie nikle nawilzenie i to wlasnie byl powod jej pekniecia, a za drugim razem zle zalozona prezerwatywa. Zadnych innych przyczyn nie bylo, takze byla to jedynie nasza wina.

Wampirek 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 16:10 

u nas 2 razy pękła gumka.. Raz zła pozycja, za szybko i poszła.. prawdopodobnie źle załozona.. za drugim razem w sumie nie pamiętam co było. Kupowaliśmy w żabce, daty nigdy nie sprawdzaliśmy. Durex.

Lady Makbet 

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 17:09 

U nas również 2 razy pękła prezerwatywa.Zawsze trafiło na Durexy. Winy jednak nie zrzucę na producenta, stawiam raczej na pośpiech...przez co prezerwatywa została źle nałożona :>

stress
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 00:34 Pęknięta prezerwatywa - co teraz?

dodam, iz w zeszlym maju mialam podobą sytuacje, jednak zdecydowalam sie na postinor,gdyz byl to 13dzien cyklu. okres po postinorze pojawil sie normalnie! bez zadnych opoznien. niestety w kolejnym cyklu, a dokladnie 9 dnia znow zawiodla gumka! bez wahania poszlam po postinor! okres pojawil sie tydzien po jego zazyciu,czyli troche wczessniej niz zwykle, bo 16 dzien! Jest lipiec, jesli liczyc cykl od ostatniej miesiaczki, to 22 dnia znow pęka durex! Chlopak nie konczy we mnie. Tym razem nie zdecydowalam sie juz na pigułke "po" pytanie, czy powinnam sie denerwowac, jesli nie bylo wytrysku? prosze o opinie. Dodam, iz bralam pigulki antykoncepcyjne lata, pozniej przerwa, uzywalam tylko prezerwatyw i nigdy nie mialam takich gumkowych wpadek! sama nie wiem jak to mozliwe!

[ Dodano: Pią 04 Lip, 2008 00:36 ]
bez slowa "w zeszlym" :) chodzi o ten maj
Ostatnio zmieniony przez Hanca Sob 19 Mar, 2011 14:21, w całości zmieniany 1 raz  

Lady Makbet 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 07:35 

Mimo iż nie skończył w Tobie ryzyko ciąży istnieje dobrze o tym wiesz :>

Villemcia 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 09:19 

ryzyko istnieje...

moze warto nauczyc sie dobrze zakladac te gumki, bo cos za czesto wam pekaja...

Curly 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 09:35 

ryzyko owszem istnieje, ale brać postinor przez trzy miesiące pod rząd...

może chociaż do tych gumek używajcie globulek patentex oval? zawsze to lepsze zabezpieczenie.

Lady Makbet 

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 10:22 

passion napisał/a:
ryzyko owszem istnieje, ale brać postinor przez trzy miesiące pod rząd...

może chociaż do tych gumek używajcie globulek patentex oval? zawsze to lepsze zabezpieczenie.

Dokładnie.Może warto pomyśleć by te gumki dodatkowo połączyć z globulkami?Przecież pękła wam prezerwatywa raz, drugi i niczego was to nie nauczyło?Ja juz po pierwszym "wypadku" ruszyłabym głową.Postinor 3 raz pod rząd?Owszem że to nieciekawe ale mimo wszystko chyba wolałabym nie ryzykować...Następnie zastanowiłabym się poważnie nd zmianą metody anty lub ewentualnie te globulki :roll:

Odpowiedz do tematu