Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Łączenie opakowań

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie opakowań
Autor Wiadomość
zuzbart
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 18:15 Łączenie opakowań

W ulotce jest napisane, że można przerwać przyjmowanie tabletek w dowolnym dniu w 3 tygodniu i że można łączyć do 3 opakowań. czy to oznacza, że można brać dowolną ilość dni od 15 do 63 przed zrobieniem przerwy, czy przy łączeniu opakować liczy się w jakiś specjalny sposób dni/tygodnie? Po 21 dniach znowu zaczyna się ten cykl 3-tygodniowy i można przerwać tylko w 3 tygodniu kolejnego blistra? W razie pominięcia tabletki przy kolejnym opakowaniu należy to liczyć jak pominięcie w 3 tygodniu czy inaczej?

Czy w przypadku pominięcia tabletki w 1 lub drugim tygodniu i dokończeniu przyjmowania tabletek zgodnie z zaleceniami z ulotki, można potem łączyć opakowania?
Ostatnio zmieniony przez Rosemary Pią 05 Sie, 2011 07:48, w całości zmieniany 2 razy  

Patka Emka 

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 19:05 

zuzbart, było!
po 16 tabletce możesz wziąć dowolna ilość, aż do 63tabl.
możesz wziąć 16,21, 47, 63, ile chcesz.
7 dni przerwy i od nowa

Czarownica 

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 19:08 

zuzbart napisał/a:
Czy w przypadku pominięcia tabletki w 1 lub drugim tygodniu i dokończeniu przyjmowania tabletek zgodnie z zaleceniami z ulotki, można potem łączyć opakowania?

można

zuzbart
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 19:19 

:oops: Nie mogłam się doszukać. Wielkie dzięki! A wiecie może, czy jeśli się pominęło tabletkę i nie uzupełniło, to można też brać dalej i połączyć opakowania? Oczywiście zabezpieczając się dodatkowo przez przynajmniej tydzień po pominięciu.

Patka Emka 

Wysłany: Nie 01 Lis, 2009 19:30 

mozna

tralalinka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010 11:34 Łączenie opakowań i zapomnienie

Słuchajcie, wiecie może jak liczy się tygodnie kiedy łączy się dwa opakowania? Bo szukałam w internecie i znajduję sprzeczne informacje...
tygodni jest łącznie 6. Znalazlam wersję, że traktuje się to w ten sposób: pierwsze dwa tygodnia są traktowane jako 1 tydzien, kolejne dwa jako 2, a ostatnie dwa jako 3...
Ale gdzieś indziej znalazłam informacje, iż zawsze pierwsze 7 tabletek to pierwszy tydzień a ostatnie 7 tabletek to ostatni. Środkowe tygodnie zawsze traktowane są jako tydzień drugi.

Jak to w końcu jest? Bo frapuje mnie to, jak należy postępować w przypadku zapomnienia tabletki...
Np. gdy zapomnę tabletkę w 5 tygodniu, a resztę biorę dobrze, to czy po zrobieniu przerwy od kolejnego opakowania jestem w pełni zabezpieczona?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwosci, bo nie wiem jak to w koncu jest...

Szczęściara 

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010 11:35 

tralalinka
tralalinka napisał/a:
zawsze pierwsze 7 tabletek to pierwszy tydzień a ostatnie 7 tabletek to ostatni. Środkowe tygodnie zawsze traktowane są jako tydzień drugi.
Dokładnie tak jest.

heidhr
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010 11:36 

tralalinka napisał/a:
Ale gdzieś indziej znalazłam informacje, iż zawsze pierwsze 7 tabletek to pierwszy tydzień a ostatnie 7 tabletek to ostatni. Środkowe tygodnie zawsze traktowane są jako tydzień drugi.

tego się trzymaj, to jedyna logiczna opcja.

Cesis 

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010 11:45 

tralalinka napisał/a:
zawsze pierwsze 7 tabletek to pierwszy tydzień a ostatnie 7 tabletek to ostatni. Środkowe tygodnie zawsze traktowane są jako tydzień drugi.

Dokładnie. Zapamiętać i zastosować.

"Nigdy nie warto tęsknić za kimś, co do kogo nie mamy pewności, że śpi tej nocy samotnie"...
Lidia Jasińska - "Flirtuchy"

tralalinka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Kwi, 2010 11:52 

Dziękuję bardzo wobec tego :)

notnormal 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010 10:13 

Nie chciałam zakładać kolejnego tematu, a mam pytanie. Biorę tabletki novynette, z ostatniego opakowania jedna tabletka mi "uciekła"- tak więc przyjęłam jedną z kolejnego. Zastanawiam się jednak co zrobić, żeby nie kombinować przy kolejnych opakowaniach- czy można wziąć 27 tabletek i zrobić przerwę, czy wtedy nie działają one tak jak trzeba? Pytam tutaj, bo do lekarza wybieram się dopiero w przyszłym miesiącu, a może akurat któraś miała już podobną sytuację...

emileczka 

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010 10:33 

szukajka ma kaganiec i nie gryzie.temat był poruszany wielokrotnie.
można dobierać dowolną ilość tabletek-max 63,czyli 3opakowania pod rząd.

notnormal 

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 10:53 

Nie gryzie, ale tematów wyszukuje na cały dzień czytania, a ja nadal nie wiem czy mogą to być 62(!) tabletki. A odpowiedzieć na takie pytanie to przecież dla lepiej zorientowanej osoby moment...

Czarownica 

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 10:56 

Przecież Emileczka Ci powiedziała, że mogą.

notnormal 

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 11:02 

kurcze, źle się wyraziłam, bo miałam na myśli wcześniejsze szukanie... :]

Odpowiedz do tematu