Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Plamienia po stosunku z prezerwatywa

Poprzedni temat «» Następny temat
Plamienia po stosunku z prezerwatywa
Autor Wiadomość
mmmagdalena 

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 09:00 Plamienia po stosunku z prezerwatywa

Witam,
Opowiem Wam w skrócie moją sytuacje. Około 4 miesiace temu odstawilam tabletki anty (miałam zawroty głowy i inne dolegliwości - niedawno okazało sie ze na tle nerwowym). Ostatni okres miałam 12 stycznia, stosunek 2 lutego z prezerwatywa, która nie pękła ani sie nie zsunela, cykle mam raczej regularne po 28-30 dni. 2 dni po stosunku dostałam bezowo-brązowych plamien (zdarzało mi sie to juz wcześniej, trwały wtedy 1-2 dni). Skończyły sie wczoraj, czyli trwały aż 7 dni, w tym kilka razy zauważyłam dosłownie kropelke krwi. Okres powinnam dostać w niedzielę, myślałam ze plamienie przejdzie w okres ale wczoraj sie skonczylo a okresu nie ma. Minęło 10 dni d stosunku, na test chyba za wcześnie? Wizytę u lekarza mam zaplanowana na piątek. Podpowiecie coś albo poradzicie? Bardzo sie denerwuje :/

Botica 

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 09:05 

mmmagdalena, Obawiasz sie, czy to moze byc objaw ciazy? Nie, to nie ciaza.
Moze sie zdarzyc, ze partner Cie podrapal lub otarl w srodku. Jest to zwalaszcza prawdopodobne kiedy masz nadzerke, wlkokniaka czy inne zmiany w sluzowce pochwy. Plamienie nie jest pododem do niepokoju. Moze sie tez zdarzyc, ze takie plamienie oznaczalo relularna miesiaczke, ale ciezko to stwierdzic, skoro nie prowadzisz obserwacji. Jesli sytuacja z plamieniem po stosunku sie powtorzy to powinnas udac sie do lekarza, ale nie ejst to sytuacja zagrazajaca zdrowiu i zyciu - to sie po prostu zdarza bardzo czesto.

Czekaj poskojnie na okres, wszytsko ok.

mmmagdalena 

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 11:20 

Wlasnie odkąd odstawilam tabletki mam bardzo obfite okresy, więc nie liczę tego jako miesiaczki. Naczytalam sie w necie, ze albo plamienie implantacyjne, albo ze kobiety mialy plamienia a potem okazywało sie ze ciaza... Do tego od stycznia cwicze regularnie 4 razy w tygodniu i ostatnio mam wrazenie ze bardziej sie mecze, chociaż ćwiczenia robię takie same. Ale pocieszylas mnie troche, dziękuję :)

Edit - zauwazylam, ze wciąż minimalnie plamie, więc to juz 8 dzien, a na okres nijak sie nie zapowiada...

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 12:19 

mmmagdalena, plamienie nie jest oznaką ciąży :)
Skoro ostatnio prowadzisz intensywniejszy tryb życia to może wpłynęło to na Twoją miesiączkę?

Guzik 

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 13:22 

mmmagdalena, jesli plamienie sie nie skońćzy, albo bedzie sie powtarzać warto zglosić się do lekarza. To moze być nadżerka, albo coś innego (kiedyś przy plamieniu miałam podejrzenie zapalenia przydatków, a nic nie bolało). Myśle, ze jak nie minie w ciągu 3 dni to warto iśc i to sprawdzić. Krwawiące nadżerki sie leczy.

mmmagdalena 

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 13:57 

Mam stwierdzona nadzerke nieduża, dwoje ostatnich ginekologow twierdzilo, ze na razie nie ma co jej ruszać. Martwi mnie tylko ten spozniajacy sie okres...

Botica 

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 14:01 

mmmagdalena, 2 dni to nie spoznienie.

mmmagdalena 

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 17:25 

w takim razie bede starala sie cierpliwie czekać. Martwię się bo czuje się średnio - opuchnieta, mam podwyzszona temperature, gardło mnie drapie, w krzyzu boli. Jak nie dostane do piatku to stawie sie u lekarza i dam znac. Dzieki za wszystkie rady :D

mmmagdalena 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2014 08:08 

Raportuje co następuje :)
Jeszcze we wtorek wieczorem wracając do domu zaczal mnie pobolewac brzuch jak na okres. Po powrocie zobaczyłam ze faktycznie dostałam. natomiast następnego dnia czekałam na ból brzucha, który jest zawsze, a odkad odstawilam tabletki mocniejszy niż wcześniej i... Nie doczekalam sie. Kilka razy mnie tylko zaklulo ale a tym koniec. Za to juz 4 dzien boli mnie krzyż, który nie ma zwyczaju boleć przy okresie. Dodatkowo przeziebilam sie i ogólnie miesnie mnie ola. Dzis 4 dzien i widze, ze powoli się chyba konczy, chociaż to troche wcześnie. Do tego 2 razy juz sie zdarzyło, ze po zjedzeniu czosnku czułam jego posmak przez caly dzien (chociaż zazwyczaj jem go dużo). Wlasnie jadę na badania hormonów, moze one rozjasnia sprawę tych plamien. Mam nadzieję, że to byl jednak normalny okres, mimo braku bolu brzucha, jak myślicie?

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lut, 2014 08:16 

mmmagdalena, czasem zdarza się jeden cykl mniej uporczywy niż pozostałe. Poza tym nie zawsze musi boleć brzuch podczas okresu.

mmmagdalena 

Wysłany: Pią 14 Lut, 2014 22:11 

Tsh, kortyzol, prolaktyna i testosteron w normie. Oprócz bólu krzyża doszły lekkie mdłości i niechęć do jedzenia... Zaczynam się martwić coraz bardziej :( chociaż niby okres mam. Jutro 14 dni po stosunku, myślicie, że test wyjdzie wiarygodny?

Zielona 

Wysłany: Sob 15 Lut, 2014 00:17 

Nie rozumiem skąd obawy, brak niezabezpieczonych stosunków, prawda? Nie wydaje mi się zeby było się o co martwić. Ciesz się lżejszym okresem, ostawiłaś tabletki niedawno więc organizm się przyzwyczaja, nie kazda miesiączka musi być taka sama, niezależnie od antykoncepcji etc. poza tym po tak krótkim okresie trudno mówić o jakiejś normie.
Co do testu to taki po 14 dniach można nazwać wiarygodnym jedynie jeśli jest dodatni, przykładowo gdy byłam w ciąży pierwsza, bardzo słaba kreseczka pojawiła się dopiero 16 dni po owulacji. Jeśli chcesz tak schizować po każdym zabezpieczonym stosunku może nie warto współżyć? Albo zabezpieczaj się dodatkowo

mmmagdalena 

Wysłany: Sob 15 Lut, 2014 16:36 

stosunek podczas ostatniego cyklu byl jeden, ten którym pisałam w pierwszym poscie. Mdłości mam nadal, praktycznie przez caly dzien, chociaż juz jem normalnie, to chyba z nerwow... W takim razie test robię dla pewności jak skonczy sie okres a potem pójdę do lekarza po pigułki, zeby sie tak nie stresowac...

Odpowiedz do tematu