Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Pomocy PILNE ! prezerwatywa... czy trzeba zażyć tabletke?

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy PILNE ! prezerwatywa... czy trzeba zażyć tabletke?
Autor Wiadomość
Leszek255 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 14:53 

Ja nie chce na nikim niczego wymuszać i nikogo ubezwłasnowalniać ;) ja chcę tylko bezpiecznego seksu.

Po prostu proponowałem jej wizyte u gina, żeby z nim porozmawiała, przebadała się i zęby jej zalecił odpowiednią formę antykoncepcji, jeśli nie ma przeciwskazań.

pisząc wcześniej o tym ze się przebadamy, miałem na myśli również siebie, żeby się przebadać.

Czarownica 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 15:03 

Leszek255 napisał/a:
zeby jej zalecił odpowiednią formę antykoncepcji, jeśli nie ma przeciwskazan.

Ale to autorytarnie brzmi.... Odpowiednia metode, a odpowiednia jest od powiednia dla Ciebie, czyli hormonami, tak? Bycie z mlodsza osoba, to nie podporzadkowanie sobie kogos i wymuszanie.

Guzik 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 15:06 

myśle, zeLeszek255 dostał juz wskazówki co powinien zrobic, nie ma po co wprowadzac nerwowej atmosfery.

A co do prezerwatyw - wiele osób z powodzeniem latami się tak zabezpiecza, nie ma co gumek demonizować.

Justyce 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 20:51 

Dokładnie, przyznam szczerze, że przez długi czas to była moja metoda antykoncepcji i ani razu gumka nie pękła.
Awaryjnie zawsze można mieć w szufladzie receptę na Escapelle wypisaną bez daty - to da się załatwić.

-----------------------------------------

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2012 00:49 

hmmm....a ta dziewczyna w ogóle chce stosować jakąś antykoncepcje poza gumkami? I co jak co ale skoro właśnie zaczęła współżycie to nie ma co czekać z wizytą u ginekologa, no chyba że już wcześniej regularnie chodziła?

Leszek255 

Wysłany: Czw 26 Lip, 2012 18:12 

Witajcie Kochani, serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Dziś znów widzę się z koleżanką i będzie pożycie.. na gumkach... nie czuję się z tym komfortowo i odbieram jako smutną konieczność ;/

jak ją przekonać żeby poszła do gina? Ona mi mówi że chce najpierw pracę na wakacje znaleźć ale przecież to jest głupie, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. można te rzeczy jednocześnie zrobić, wizyta nie zabiera sporo czasu...

@ SFR:

- z tego co się zdążyłem zorientować to ona nie ma pojęcia zbytniego o niej w ogóle, poza rozmowami z koleżankami, które biorą tabletki. Odnoszę wrażenie że traktuje mnie jak jakiegoś "supermana", "boga", który jest niewiadomo jak doświadczony, o wszystkim wie i wszystko załatwi, a ja po pierwsze wcale taki nie jestem, bo jestem zwykłym człowiekiem, a po drugie nie odpowiada mi rola instruktora.

Podrzuciłem jej kilka artykułów, żeby sobie poczytała o antykoncepcji... i rozmawiałem kilka razy żeby poszła do ginekologa i że bardzo chętnie mogę z nią pójść jak będzie tego chcieć, doklepie się finansowo do tego bo to jest nasza sprawa, a nie tylko jej.

- to jest, tzn. była dziewica, nie miała faceta który w "nią wchodził" wcześniej - tak mi powiedziała, więc wątpię żeby chodziła do ginekologa w ogóle, zwłaszcza że wstydzi się tam iść, tak mi powiedziała.

@ Justyce

- dzięki za radę, świetna myśl. Jak znasz jakiegoś gine z Warszawy, który na to idzie, bardzo chętnie dowiem się gdize przyjmuje i jak to załatwić na pw :)

@ Guzik

masz słuszność z prezerwatywami, przecież to jeden z najbardziej skutecznych środków, po prostu panikarz ze mnie.

@ Czarownica

odpowiednia dla mnie to każda, która daje komfort i bezpieczeństwo z seksu, a nie że co jakiś czas trzeba sprawdzać czy się nic nie zsunęło..

Justyce 

Wysłany: Czw 26 Lip, 2012 19:33 

Leszek255 napisał/a:
z koleżanką

Jak to koleżanka, to po co w ogóle zawracasz jej gitarę "poważniejszą" antykoncepcją?..
Leszek255 napisał/a:
nie czuję się z tym komfortowo i odbieram jako smutną konieczność

Aaaa, czyli to jest kwestia Twojego komfortu? Pytałeś ją o jej komfort? Czytałeś w ogóle ulotkę jakiejkolwiek antykoncepcji hormonalnej, a szczególnie jej skutki uboczne?
Leszek255 napisał/a:
odpowiednia dla mnie to każda, która daje komfort i bezpieczeństwo z seksu, a nie że co jakiś czas trzeba sprawdzać czy się nic nie zsunęło..

Prezerwatywy też dają komfort i bezpieczeństwo, słyszałeś o tym, że mają różne rozmiary, żeby nie martwić się, czy jest ryzyko zsunięcia się lub pęknięcia?..
Leszek255 napisał/a:
Ona mi mówi że chce najpierw pracę na wakacje znaleźć ale przecież to jest głupie, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. można te rzeczy jednocześnie zrobić, wizyta nie zabiera sporo czasu...

Może mieć dużo wspólnego, bo "od ręki" to się idzie do ginekologa prywatnie (czas oczekiwania na wizytę do gina z NFZ wynosi nieraz 2-3 miesiące), koszt wizyty to średnio od 150 zł wzwyż. Może nie ma tylu pieniędzy na wizytę, może nie stać ją w ogóle na kupowanie pigułek - a krępuje się to powiedzieć i stąd wymyśla takie powody..? A może się wykręca, bo czuje nacisk z Twojej strony, że wiąże wizytę u gina z koniecznością przepisania hormonów, do których nie jest przekonana - i również boi się powiedzieć to Tobie wprost? Myślałeś o tym?..

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Lip, 2012 19:40 

Leszek255 napisał/a:
Dziś znów widzę się z koleżanką i będzie pożycie.. na gumkach... nie czuję się z tym komfortowo i odbieram jako smutną konieczność ;/

wiesz co jak dla mnie po tych wypowiedziach jesteś bucem bez empatii... :roll: chcesz współżyć, ale całe obciążenie antykoncepcją chcesz zrzucić na kobietę...nie wiem czy wiesz, ale bez Twojego udziału ona nie zajdzie w ciążę, więc może dorośnij i bądź odpowiedzialny za swoje czyny?

marekpiotr1984 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 02 Sty, 2013 23:07 

No SFR ma racje. Ja też współżyję ze swoją piękną kobietą, ale jakbym miał na nią zrzucać jeszcze antykoncepcje to co byłby ze mnie za mężczyzna? Kocham ją i nie mówię nigdy że będę miał pożycie w gumce. Bo będę się kochał z cudowną kobietą i mam gdzieś mój dyskomfort. A Ty faktycznie nie obrażając Cię masz problem ze sobą.

Justyce 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013 08:58 

marekpiotr1984, po raz kolejny odgrzewasz starą dyskusję, która już dawno się skończyła. Przykro mi, będzie ostrzeżenie.

Mrówka 

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016 11:22 

Nie myślałam, że będę musiała wrócić do tego działu ale potrzebuje pomocy :D

Przez długi czas brałam tabletki- yasminelle a po ostatniej przerwie, od 23 przerzuciłam si e na Mercilon. Zle się czułam i zadecydowałam, że po 4 dniach je odstawiam. Niestety znowu dostałam krwawienie z odstawienia ( 29.03-02.04 mniej więcej). Wiem, że namieszałam ale mój organizm ma dość hormonów- migreny, złe samopoczucie potęgowane permanentnym stresem. Brałam je również z uwagi na policystyczność jajników.

Mojemu partnerowi i mnie pozostały gumy jednak dzis późno w nocy prezerwatywa się zsunęła. Nie doszło do wytrysku jednak nie wiemy czy była długo zsunięta :wink: Nie wiem czy iść po tabletkę PO czy olać sprawę? Jak myślicie?

Zielona 

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016 11:27 

No coz... zalezy jak bardzo sie boicie :P
Z jednej strony PCO - ciezej zajsc, z drugiej wlasnie po zakonczeniu brania antykoncepcji hormonalnej czesto ta owulacja jest (ja mialam w pierwszym cyklu a teraz juz nie mam w ogole). Jesli kategorycznie boicie sie ciazy to bralabym tabletke po.

Guzik 

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016 11:32 

chyba musisz sama zdecydować :) ryzyko jest małe, ale jakieś jest, cykl nie do przewidzenia :)

Mrówka 

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016 12:12 

No właśnie- na dwoje babka wróżyła :D

śluz nie wskazuje, że miałabym być płodna ale z drugiej strony przy takim namieszaniu hormonalnym niczego nie można być pewnym. Przyznam, że najchętniej nie brałabym piguły ale drugiej strony sama już nie wiem. Koniec świata.

Odpowiedz do tematu