Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Pomocy PILNE ! prezerwatywa... czy trzeba zażyć tabletke?

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy PILNE ! prezerwatywa... czy trzeba zażyć tabletke?
Autor Wiadomość
Leszek255 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 12:10 Pomocy PILNE ! prezerwatywa... czy trzeba zażyć tabletke?

Witam,

WCZORAJ kochając się z moją partnerką, oczywiście przed "wejściem", zakładałem gumkę, prawą ręką ściskałem zbiorniczek a lewą ręką zacząłem zakładać kondoma (czyli rozwijałem go lewą ręką) i tu jest moje pytanie !

rozwinąłem ją tak do połowy albo końca żołędzi i wydaje mi się że palce tej lewej dłoni, którą rozwijałem prezerwatywę (nie całe, ich część, fragmenty, ich zewnętrzna strona) dotknęła penisa , tej części poza żołędzią.. ale nawijałem kondoma dalej tymi palcami.

czy mogłem coś w ten sposób przenieść na zewnętrzną stronę gumki, którą wszedłem w partnerkę? mam tu na myśli preejakulat? Nie czułem go na tych palcach które dotknęły odrobinę/minimalnie penisa.

czy może dojść do zapłodnienia?

czy lecieć do ginekologa po tabletke?

dodam, że dopiero zaczynamy ze sobą współżycie i stosunek trwał maksymalnie kilkanaście sekund.

jak powiedzieć o tym mojej dziewczynie?

a może po prostu panikuje i wydaje mi się...

PROSZĘ O POMOC

Zoe 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 12:13 

o rany a skąd my mamy wiedzieć czy mogłeś przenieść :>?

moim zdaniem luz, ja bym nic z tym nie robiła, bez przesady ;)

desiree 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 12:15 

Leszek255, spokojnie.... dla mnie ciąża w tym wypadku musiałaby być jakimś cudem normalnie :P nie panikuj

Leszek255 napisał/a:
czy mogłem coś w ten sposób przenieść na zewnętrzną stronę gumki, którą wszedłem w partnerkę? mam tu na myśli preejakulat? Nie czułem go na tych palcach które dotknęły odrobinę/minimalnie penisa.

no i byś nie poczuł bo go pewnie tam nie było... spokojnie, wszystko będzie dobrze ;) gdyby od takich rzeczy się w ciążę zachodziło, to by 90% kobiet z brzuchami chodziło :D

Leszek255 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 12:16 

dodam jeszcze, jeśli to coś pomoże, że dotknąłem się tak bliżej połowy czy wręcz nasady członka wtedy.. no i spuściłem się jak z niej wyszedłem przytrzymując gumkę

[ Dodano: Sro 25 Lip, 2012 12:22 ]
dziękuję za BŁYSKAWICZNE ODPOWIEDZI, uspokoiliście mnie. Zachęcam pozostałych forumowiczów do wypowiadania się w temacie.

Apropos:

jak z nią rozmawiać o antykoncepcji? nakłonić od wizyty u gina? wierce jej dziure w brzuchu z tym tematem od sporego czasu bardzo...

ona jest młoda, ma 19ście lat i dla niej takie tematy jak ryzyko (choroby przen. dr. płciową) czy ciąża "nie istnieją", czyli nie zdaje sobie z tego chyba nawet sprawy, tzn. nie przejmuje się tym niewiele sobie z tego robi... takie odniosłem wrażenie.

do ginekologa nie chce iść teraz, dopiero za jakiś czas, więc wszystko bazuje na "gumce", co sprawia, że czuję się niekomfortowo...

desiree 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 12:24 

Leszek255, porozmawiaj z nią otwarcie, ona chyba nie jest wystarczająco dojrzała, żeby zacząć w ogóle współżyć... musisz wyrazić jej swoje obiekcje i chęć ochrony przed ciążą ;)

Leszek255 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 12:34 

OK, serdeczne dzięki za szybkie i fachowe odpowiedzi :)

czyli mogę spać spokojnie a ten "problem" który opisałem to nic wielkiego i nie ma żadnego ryzyka ciąży, hm?;]

alamakota 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 12:40 

Leszek255 napisał/a:
czyli mogę spać spokojnie a ten "problem" który opisałem to nic wielkiego i nie ma żadnego ryzyka ciąży, hm?;]
Dokładnie.

desiree 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 13:02 

Leszek255, poczytaj sobie trochę o antykoncepcji tu, na forum - dziewczyny mądre rzeczy piszą... przydałoby się żebyś też poczytał o procesie poczęcia i zanim do tego dojdzie, żeby zrozumieć, że też to nie zawsze zachodzi tak łatwo, nawet gdy jest normalny stosunek bez zabezpieczeń :) ale przede wszystkim najważniejsze jest, by Twoja dziewczyna się do-edukowała. W wieku 19 lat, no... trzeba wiedzieć, co się robi :)

Guzik 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 13:02 

Problem nie istnieje ;) Ale radzę uważnie stosować gumki.

A co do dziewczyny - skoro ma takie podejscie, to jesli nie jesteś jej pierwszym partnerem radziłabym zaproponować wspólne przebadanie.

Jesli chodzi o antykoncepcję hormonalna to jest coś, do czego się dziewczynę nakłania - musicie razem zdecydować, ale trzeba spełniać kilka zdrowotnych warunków, no i jednak to jest chemiczna ingerencja w organizm, nie kazdy się z tym czuje dobrze.

jest kilka metod do wyboru, masz je tu opisane na forum, mozna cos wybrać.

Leszek255 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 13:54 

Dziękuję serdecznie wszystkim za szybkie i fachowe odpowiedzi ;)

Mówi mi że jestem jej 1szym, nie uprawiała jeszcze seksu waginalnie (błony nie ma, ale może jej nie mieć z różnych przyczyn przecież, więc to o niczym nie świadczy).

widać po niej że ma spore parcie na za przeproszeniem "bolca", że "już by chciała poczuć jak to jest" więc dlatego nie przejmuje się ew. negatywnymi konsekwencjami.

Na początku naszej znajomości się przejmowała, obawiała się seksu właśnie z uwagi na ryzyko ciąży, ale jak mnie poznała i zaufała (zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, zaradność życiowa, itd.) to jej to przeszło.

rozmawiałem z nią przed seksem wczoraj i powiedziała, żeby urodziła jakby przyszło co do czego i wychowała.
jak tak rozmawiamy to mi powiedziała, że w moim wieku i moich znajomych 24- 27 l. to dziecko to już nic strasznego..

preraziło mnie to z lekka, nie wiem jak to zinterpretować, ona ma 19 lat ale czy waszym zdaniem z jej wypowiedzi, któe przytoczyłem wynika, że ma parcie na dziecko, tzn ze nawet gdyby sie coś stało to by nie było dla niej źle.. w końcu ma faceta starszego o ładnych parę lat..

a przebadać, to się przebadamy obowiązkowo, z tymże muszę odczekać jeszcze trochę, żeby badania były "ważne" i dawały 100% pewność.. wiecie o co chodzi ;)

apropo formy antykoncepcji: myślałem o plastrach, rozmawiałem z nią już o tym, ona się boi że będzie gruba, ale powiedziałem że ginekolog wszystko wyjaśni i od plastrów się nie tyje i to kwestia indywidualna.. zwleka z tym ginem bo chce najpierw swoją zawodową sprawę załatwić i dopiero wtedy pójdzie (wstydzi się tam iść na dodatek - zaproponowałem jej że z nią pójdę).

takie postawienie sprawy: ginekolog a potem dalszy seks, żebym czuł się komfortowo jest ok ? ;)

Finka 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 14:02 

Leszek255, to, że dziewczyna mówi, że w razie wpadki by urodziła i wychowała nie znaczy, że ma parcie na dziecko ;)

Leszek255 napisał/a:
żebym czuł się komfortowo

obydwoje macie czuć się komfortowo, żadnego przymusu ;)

Zoe 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 14:14 

Leszek, moim zdaniem troche za bardzo naciskasz, masz juz gotowy plan, ktory układasz z obcymi babami na forum.

do tego proponuejsz plastry, które np - moim zdaniem są najgorszym rozwiązaniem całej dostapnej antykoncepcji.
starasz sie byc nie wiadomo jako oczytany, wyrozumiały, opiekunczy itp ale nie wiem, mnie by to przeszkadzało np ;)
ale z drugiej strony ja już nie mam 19 lat ;)

jak miałam 19 to tez uwazalam ze dziecko -trudno, najwyzej, potem się to różnie zmieniało :P

Zoe 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 14:15 

Leszek255 napisał/a:
(błony nie ma, ale może jej nie mieć z różnych przyczyn przecież, więc to o niczym nie świadczy).

a skąd wiesz?
:D szukałeś? może mieć a może nie miec, masz młoda dziewczyne, różne są tego plusy i minusy, ale ubezwłasnowolnianie jej to chyba nie do konca dobra droga ;)

Guzik 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 15:26 

no i plastry to też hormony, a przed hormonami trzeba sobbie zrobić kilka badań a nie tylko receptę brać.
Mamy tez temat o tym jakie badania dobrze mieć i raczej nie ma co liczyć, ze każdy ginekolog je zaleci, a to moze mieć duze znaczenie dla zdrowia.

Jesli hormony, to powinien lekarz wybrac, nie Ty.

Czarownica 

Wysłany: Sro 25 Lip, 2012 15:30 

A dlaczego Ty chcesz ja zmuszac do brania pigulek? A jesli sie nie zgodzi? Przeciez to obciazenie jej, nie twojego, organizmu? I co wtedy? Pogodzisz sie z gumkami, czy postawisz rzed wyborem hormony, albo brak seksu? W zyciu seksualnym nie moze byc zadnych przymusow, wymuszania, ma byc komfortowo obu stronom.

A co do badan to powinniscie oboje isc do lekarza, w koncu czemu tylko Ona ma sie badac.

Odpowiedz do tematu