Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

potrzebuje rady, antykoncepcja po

Poprzedni temat «» Następny temat
potrzebuje rady, antykoncepcja po
Autor Wiadomość
magribi 

Wysłany: Sob 09 Maj, 2015 22:44 

Pytałaś ginekologa jak powinnaś postąpić? Nie kojarzę informacji w ulotkach jak postępować przy jednoczesnym zastosowaniu antykoncepcji postkoidalnej. W takiej sytuacji trudno przewidzieć jak Twój organizm się zachowa, dlatego asekuracyjnie nie robiłabym przerwy plus, jak napisała Guzik, stosowała dodatkowe zabezpieczenie.

Idunn 

Wysłany: Sob 16 Maj, 2015 22:52 

Dziewczyny, ja to mam pecha... i to takiego strasznego :(
Znowu nam pękł gumiak ( skyn z tego samego opakowania, co poprzedni pęknięty) , ale zorientowaliśmy się po tym jak wyciekło z niego :( 33 dc. Poprzedni cykl miałam nienormalny, bo zastosowałam yuzpe i skończył się po 15 dniach krwawieniem.
Jak pomyślę o Yuzpe, że znów będę mieć takie skutki uboczne to chce mi się płakać.

Najdłuższy cykl beztabletkowy jaki miałam to 36 dni :(

Ja juz jak na szpilkach siedzę, bo tak bardzo chcę zacząć prać pixy, a tu dupa.

A teraz pytanie, czy np. jedna dawka yuzpe wystarczy w mojej sytuacji ? w sensie 4 tabletki bez powtózenia dawki po 12 godzinach ?

guster 

Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 19:55 

Myslę, że powinnaś udać się do ginekologa.

Idunn 

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 17:00 

posta pisałam już 4 miesiące temu ;) nie odkopuj starych tematów.

Apsik 

Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 23:02 

Hey. Z gory przepraszam za to, ze moze w zlym watku czy, ze powinnam po prostu poszukac infornacji, ale juz nie potrafie. Im wiecej czytam, tym coraz wiekszy mam metlik w glowie i w sumie nie znalazlam dobrej odpowiedzi na moje pytanie. Otoz jak dlugo po zazyciu Escapelle moze sie spozniac miesiaczka, moze powiecie mi ile wy czekalyscie na pierwszy dzien krwawienia? Zawsze to jakas informacja. Tabletke wzielam 34 godz po ryzykownym stosunku (6 dzien cyklu) przy 33 dniowych cyklach. Testy zrobilam 20 i 34 dni po zdarzeniu - oba negatywne. No niby fajnie, bo raczej ciazy nie ma. Niby. Okres spoznia mi sie juz 9 dzien. Nie wiem... Mozliwe jest to, aby owulacja byla przesunieta o tyle dni? I teraz najlepsze. Podejrzewam, ze owulacje mialam 30 dnia cyklu(!). Ktos napisze, ze skad moge wiedziec? A no stad, ze przez caly ten czas wlasnie w okolicach 30 dnia bolalo mnie podbrzusze i mialam sluz typowo plodny. Jestem strasznie zaniepokojona. :( I bardzo dziekuje, jezeli ktos w ogole wytrwal do konca tej notki....

Guzik 

Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 23:23 

Apsik, escapelle zaburza cykl i nie ma na to kalkulatora.. może kolejny okres będzie już normalnie, a może nie.
testy wyszły negatywnie, więc postaraj się uspokoić, bo stres może również opóźnić miesiączkę.

Apsik 

Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 23:50 

Staram sie caly czas. I niby jak juz jest dobrze to po kazdej wizycie w toalecie znowu strach powraca. Eh obym nigdy wiecej nie musiala tego brac :( Dzieki za odpowiedz

Guzik 

Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 23:57 

ogólnie to nie masz się czego bać :)

Apsik 

Wysłany: Wto 17 Sty, 2017 00:02 

O ciaze raczej nie. (Cale szczescie) Ale jednak dziwnie tak bez okresu. Ciekawi mnie jeszczy czy ktos tak mial?:)

Guzik 

Wysłany: Wto 17 Sty, 2017 07:54 

Apsik napisał/a:
Ciekawi mnie jeszczy czy ktos tak mial?:)

oczywiście i masz to w ulotce. w zasadzie każdej dziewczynie rozregulowuje się cykl, mniej lub bardziej.

Cytat:
Możliwe skutki uboczne:

>Bardzo często: krwawienia nie związane z miesiączką, nudności, ból głowy, nudności, ból podbrzusza, uczucie zmęczenia. Często: tkliwość piersi, opóźnienie miesiączki o ponad 7 dni, nieregularne krwawienie i plamienie, zawroty głowy, biegunka, wymioty.

poczekaj jeszcze kilka dni, okres powinien się pojawić. Jeśli nie, zrób kolejny test iskonsultuj się z lekarzem .

Nat. 

Wysłany: Wto 07 Lut, 2017 18:43 

no to ja dołączam do grona spanikowanych...
Ostatnia miesiączkę dostałam 19.12. 29.12 wzięłam tabletkę "po". równo tydzień później (4-5.01) dostałam krwawienia, które utrzymywało się ponad tydzień. nie było ono skąpe, ale nie było też jakoś strasznie obfite jak przy okresie.
mijają dni a okresu nadal nie ma. od kilku dni boli mnie podbrzusze, na twarzy wyskoczyły mi typowe, "okresowe" krosty.
zastanawiam się, czy powinnam się już martwić? i zasięgnąć porady lekarza? ciąży nie biorę pod uwagę.

Niniel 

Wysłany: Wto 07 Lut, 2017 20:31 

Po tabletkach po może być wszystko, to krwawienie to równie dobrze mógł być okres. Zanim zaczniesz się martwić, to zrób test. Jeśli wyjdzie negatywny, a okresu nadal nie będzie, to przejdź się do lekarza. Tabletka po jest bomba hormonalną, która może całkiem porządnie namieszać.

In each relationship it's not
About love.
Just another funeral and
Just another girl left in tears.

Mika1111 

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017 12:40 

Dziewczyny zrobiłam głupstwo. Pieściliśmy się z chłopakiem, a właściwie on pieścił mnie, jestem pewna, że miał suce palce, cały czas był w bokserkach. To był 6 dzień cyklu, ostatnio cykle 22-24 dni. Potem na pieściłam jego. Widziałam płyn preejakulacyjny, ale do wytrysku nie doszło. On mnie nie dotykał ja siebie też nie, ale przez ten płyn dostaliśmy lekkiej schizy. No i rano w pięć godz. po wzięłam ellaone. Po niej miałam lekkie plamienie dzień, ale dzisiaj 8 dzień cyklu i pojawia się śluz jakby płodny, mało, ale trochę go jest. Rozciągliwy. Boję się, że tabletka nie opóźniła owulacji i jak patrzeć na ten śluz.

Botica 

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017 12:50 

Mika1111, Wzielas tabletke po nawet nie uprawiajac seksu? :O Nie masz szans na ciaze, po porstu nie ma bata. Nie bylo jeszcze takiego przypadku! Plemnik mierzy jedna stu tysiaczna metra, myslisz ze by przebiegl z twoich twoich warg sromowych do pochwy, dalej przez szyje do macicy i potem jeszcze grzecznie poczekal na owulacje? Poczekaj na okres przynajmniej miesiac od wizec ellaone, na pewno przyjdzie. :pociesz:

Mika1111 

Wysłany: Sro 15 Mar, 2017 13:05 

Botica, dzięki, ja mam po prostu jakiś głupi nie do wykorzenienia strach przed ciążą. Tabletki, prezerwatywy powodowały tylko, że się mniej bałam. Kompletnie nie wiem dlaczego tak jest.
Teraz jest taki moment, że nie biorę nic, bo nikogo długo nie miałam, ale poznałam, zdarzyło się i od nowa.

Próbuję sobie racjonalnie tłumaczyć, że nie zaszłam przy tabletkach, mimo, że nieraz dochodził facet we mnie. ale moja wyobraźnia wariuje i kończy się tak, że ja mam dosyć po kilku miesiącach związku samego strachu, o którym nawet nie mówię facetowi, bo który to zrozumie?

Teraz też bym się w sumie nie niepokoiła, ale moje cykle się ostatnio skróciły, więc owulacja wychodzi na to że jest szybciej i dzisiaj te trochę śluzu płodnego mnie rozłożyło....

Odpowiedz do tematu