Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

praktyka dla poczatkujacych

Poprzedni temat «» Następny temat
praktyka dla poczatkujacych
Autor Wiadomość
zebrusia 

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 13:34 

Witam,
Dopiero co się zarejestrowałam na forum :) Chciałabym rozpocząć npr, mam nadzieję że jeśli będę mieć jakieś pytania to mogę na was liczyć.

Hanca 

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012 17:27 

Pisz śmiało.

eliza_n 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 21:40 

Hej Dziewczyny, czytałam na forum już, że po odstawieniu tabsów trzeba odczekać ileś tam czasu żeby cykl się unormował jeżeli chodzi o stosowanie npr. Ja odczekałam 3 cykle tzn 3 miesiączki nie licząc tej po ostatnim opakowaniu tabletek. Temperaturę mierzę sumiennie ale mój wykres z tego cyklu wygląda osobliwie. Najpierw tzn po okresie temperatury 36,8 36,9, żadnego wielkiego skoku nie da się zauważyć, ale w dniu szczytu śluzu rzeczywiście coś się pojawiło (jeden raz było 37,0) a teraz mam temperatury 36,4-36,6. Zupełnie na odwrót niż oglądałam w Waszych wykresach.
Czy któraś z Was znających się na temacie mogłaby mi pomóc i powiedzieć, czy to normalne czy nie i jakie inne czynniki mogą wpływać (poza alkoholem) na pomiary? I czy ta metoda jest dla każdego?

Hanca 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 21:42 

A masz gdzieś wykres? Na jakimś portalu? Możesz zeskanować? Jeśli nie wpisz tutaj temperatury kolejno w słupku z dniem cyklu i objawami śluzu.

eliza_n 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 21:55 

mam takie coś na kartce, na razie prowizorka, bo dopiero raczkuję w temacie. dzień 8. i 9. to dni w których miałam anginową gorączkę a dni 13. i 14. (krzyżyki w kółku) to dni kiedy był najlepszy śluz, tak naprawdę to szczyt chyba był 14. dnia

[ Dodano: Pon 04 Lut, 2013 21:56 ]
http://imageshack.us/phot...05/wykresd.jpg/

Hanca 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 22:00 

Gdzie mierzysz temperaturę?

eliza_n 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 22:08 

W pochwie od samego początku

Hanca 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 22:13 

Jeżeli śluz się rozwija to może być tak zwane podejście do owulacji, ale do niej nie dochodzi. To może być jeszcze skutek uboczny tabletek. Z tego cyklu, który wstawiłaś nie wynika, żeby do owulacji doszło.

eliza_n 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 22:21 

Bardzo Ci dziękuję, będę w takim razie czekała na owulację w kolejnym cyklu, kiedyś w końcu się pojawi. Tabletki stosowałam dosyć długo bo 5 lat z dwiema przerwami a mam lat 22, więc cholera wie, co to dziadostwo zrobiło z moimi jajnikami, ale chyba niedługo się obudzą, bo w poprzednim cyklu też mierzyłam temperaturę, ale była cały czas na tym samym poziomie 36,8-36,9, więc wiedziałam, że to jeszcze nie ten czas. Dzięki za pomoc:)

Hanca 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 22:27 

Najlepiej mierz do końca cyklu, potem tylko przerwa na okres i znów mierz. Bo cykl może się jeszcze rozwinąć i dopiero możesz mieć owulację. Także jeśli nie chcesz mieć dziecka to nie współżyj albo się zabezpieczaj. Jak by co to pisz, służę pomocą.

eliza_n 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 22:38 

Rozumiem, czyli moja owulacja zaliczyła falstart. Rzeczywiście, po tym, co napisałaś, spojrzałam jeszcze raz na ten wykres i już mi się płytka miażdżycowa odkleiła i teraz to widzę. Mam nadzieję, że dojdę kiedyś do takiej wprawy :wink:

Hanca 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 22:44 

Oj, ale to nie koniecznie tak musiało być. Po prostu jeśli nie ma skoku, nie ma owulacji. U Ciebie nie było skoku, więc nie było owulacji. To może być cykl zupełnie bezowulacyjny, może było jakieś podejście do owulacji, ale finalnie do owulacji nie doszło. Zaobserwowałaś jakiś śluz płodny, więc można domniemywać, że coś tam zaczyna ruszać i może do owulacji dojdzie w przyszłym cyklu. Ale może też ten śluz wynikać ze złej interpretacji - oceniasz go jako płodny, bo nie wiesz jak płodny powinien wyglądać.

Nic innego nie pozostaje jak dalej się obserwować.

eliza_n 

Wysłany: Pon 04 Lut, 2013 23:00 

No jasne, to na pewno wymaga czasu oczywiście kontynuuję obserwacje, bo ta metoda wbrew pozorom jest bardzo wygodna i przede wszystkim nieinwazyjna a na tym mi najbardziej zależy. Dziękuję, w razie wątpliwości wiem do kogo się zwrócić:)

eliza_n 

Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 17:29 

Cześć Dziewczyny, mam pytanie troszkę naiwne: czy wstanie z łóżka i przejście 2 metrów w tę i z powrotem po termometr istotnie wpływa na pomiar?

To trochę głupie, ale zawsze miałam termometr przy łóżku a ostatnio dwa razy mi się zdarzyło i mam dwa dziwne, niepożądane szpice na wykresie - są one oddzielone od siebie i nie korelują z obserwacją śluzu. Będę wdzięczna za odpowiedź:)

Hanca 

Wysłany: Sro 06 Mar, 2013 18:14 

Tak, może mieć wpływ, czy ma to Ci nikt nie odpowie, ale temperaturę powinno się w tej sytuacji uznać za zaburzoną.

Odpowiedz do tematu