Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

praktyka dla poczatkujacych

Poprzedni temat «» Następny temat
praktyka dla poczatkujacych
Autor Wiadomość
eliza_n 

Wysłany: Pon 11 Mar, 2013 08:49 

Rzeczywiscie, ma to wplyw i to spory w moim przypadku. Gdyby ktos kiedys szukał odp... U mnie sie zrobil skok o 0,3 st po czym spadek, lepiej uważać na to wstawanie, bo mozna sie nadziać jak widać. Dziekuje Haniu za odpowiedź:)

ona 

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013 14:32 

Hej, mam problem w interpretacji wykresu. Nie mam jeszcze kupionego podręcznika, to jest mój drugi cykl, który obserwuję. Nie zgadzają mi się wszystkie objawy, nie wiem jak mam to interpretować. Jak widać na wykresie, najpierw wystąpił śluz Bj- bardzo wyrazisty, potem natomiast zaczął się stopniowo zmieniać na biały, potem wystąpił ból okołoowulacyjny bardzo intensywny, rzadko kiedy taki mi się zdarza( trwał cały dzień), teraz śluz jest białawy mało rozciągliwy, praktycznie wcale, a szyjka jest nisko i jest maxymalnie otwarta, a jak był Bj to była prawie wcale zamknięta i t/m. Jeśli patrzyłabym na temp wychodziłoby że zaraz będę miałą dni niepłodne, wiem że muszę poczekać jeszcze na jutrzejszą wysoką temp. I jeśli jutro się taka pojawi, to jak mam to zinterpretować. Objawy nie są ze sobą spójne a każdy z nich jest bardzo wyrazisty. Wstawiam wykres
Proszę pomóżcie

architektin 

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013 15:32 

Tak na szybko...Nie do końca orientuje się w tych Twoich skrótach ale ja bym oznaczyła 14dc jako szczyt śluzu. Linia podstawowa na temeraturze 36,6. A później 3 wyższe tempki 16, 17, 18 dzień cyklu (o ile jutro się utrzyma na wyższym poziomie) Jeżeli to dopiero Twój drugi cykl obserwowany to poczekałabym na 4 wyższą i dopiero oddzieliła krechą koniec czasu płodnego. Interpretacja jest zrobiona metodą Rotzera.

Jeżeli się w czymś pomyliłam to niech mnie ktoś poprawi.

ona 

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013 15:45 

kr- śluz kremowy, szk- szklisty, t- twarda, m-miękka, o-otwarta., BO- ból okołowulacyjny, też bym tak wyznaczyła, ale kompletnie nie pasuje do tego ból okołoowulacyjny, który był po dniu szczytu, i do tego że dzisiaj mam maxymalnie otwartą szyjkę macicy.
Nie bardzo rozumiem czym jest dzień szczytu( dzień ostatniego śluzu płodnego), jeśli potem w ciągu 3 następnych wyższych temperatur może wystąpić owulacja. Bo z tego co wiem może wystąpić zarówno przed dniem szczytu jak i po.
Więc czy śluz płodny nie jest potrzebny do owulacji?

architektin 

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013 16:04 

No teoretycznie owulacja następuję na 3 dni przed lub po szczycie śluzu. Dlatego, też oznacza się te 3 wyższe temperatury. To, że są wyższe też jest wskaźnikiem przebytej owulacji.

Nigdy się tak to wszystko nie zgra, że dzień szczytu śluzu będzie przypadał na ten sam dzień co szczyt szyjki. W metodzie Rotzera szyjki teoretycznie w ogóle nie powinno się brać pod uwagę. Ma być tylko takim pomocniczym wskaźnikiem. Więc ja bym się opierała tylko na tym śluzie tym bardziej, że wykres wygląda dość czytelnie bo mamy fazę niższych i wyższych temperatur.

A tak w ogóle to bym poczekała na kolejne temperatury i dopiero interpretowała, bo jeszcze się może wiele zmienić...skąd więsz czy jutro tempka nie spadnie pod linie podstawową ? :)

ona 

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013 18:17 

ok, dzięki za rady :) trochę mnie to uspokoiło :) może za dużo się dopatruję :)

Hanca 

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013 18:21 

16 dzień cyklu - zaznaczyłaś śluz szklisty,a to płodny. Jeśli był dobrze zaobserwowany, to szczyt śluzu wyznaczasz w tym dniu, pod warunkiem, że śluz płodny juz się nie pojawi. Pierwsza wyższa 17 dc - jeśli śluz się nie pojawi.
BO - jest objawem drugorzędnym, w zasadzie przy interpretacji wg Rotzera się go pomija. Ale u Ciebie może potwierdzać owulację, mogła mieć miejsce dzień przed szczytem śluzu. Poza tym ból przez nas odczuwany nie zawsze równa się owulacji, a często towarzyszy przemieszczaniu się pęcherzyka.
Podstawowa na 36,6.
16 dzień cyklu albo zaznaczasz przedwczesny skok i nie wliczasz temperatury ani do wyższych ani do niższych, albo wliczasz ją do niższych.
15-16 dc nie ma obserwacji szyjki, skąd wiesz czy nie była bardziej otwarta? Skąd wiesz jakie jest Twoje maksimum? To dopiero drugi cykl przecież. Ja szyjki się uczyłam przez pół roku. No i szyjka nie zamyka się na stop. Często dopiero 4-5 dnia wyższych jest wyraźnie zamknięta. Szyjkę w tym momencie bym pominęła.
Czekasz na wyższe z 18 i 19 dnia i próbujesz zinterpretować wtedy.

ona 

Wysłany: Pią 30 Sie, 2013 08:50 

temp wzrosła :) wysyłam wykres

architektin 

Wysłany: Pią 30 Sie, 2013 09:56 

Myślę, że jest ok :)

Wnikliwa 

Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 15:27 

No i nadszedł czas na mnie. Planuję zacząć przygodę z NPR, bo w okolicach lipca - sierpnia przyszłego roku chcielibyśmy spróbować postarać się o dzidziusia :)
Póki co trochę mnie to wszystko przeraża, zwłaszcza, że czasach beztabletkowych miałam dość długie cykle (32-40 dni), często gin dawała mi tabletki na wywołanie miesiączki a naturalnie mam dość dużo wydzieliny i nie wiem czy sobie poradzę z tym wszystkim.
Aktualnie jestem na ostatnim blistrze tabletek i zastanawiam się, czy przerwać brać już teraz czy cierpliwie poczekać do końca i wtedy zacząć obserwację:roll:

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lis, 2013 19:49 

Wnikliwa, spokojnie dobierz do końca, nie pali się skoro dopiero w przyszłym roku chcesz zajść w ciążę

architektin 

Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 13:01 

Mam problem. Dzisiaj jest 39 dzień cyklu. Od 6 dni mam plamienia, które rozpoczęły się w czasie gdy powinnam dostać okres. Nie czułam się przed nimi jak zwykle przed okresem (czyli bóle piersi, uczucie "napompowania" itp) Zazwyczaj takimi plamieniami zaczynał się okres ale trwały one zawsze dokładnie 2 dni, po czym przychodziło normalnie krwawienie. Zawsze poprzedzone bólem piersi i brzucha.
I teraz nie wiem: czekać? robić test? iść do lekarza? Uznać to za krwawienie śródcykliczne (mimo, że krwawieniem nie jest, a jedynie podbarwionym śluzem) ?
Dodaje link do wykresu ale nie za wiele na nim jest bo miałam lenia ostatnio i nie mierzyłam temp. Pamiętam tylko, że gdzieś pomiędzy 25-28 dniem zmierzyłam tempke - 36.74 (czyli taka jakby poskokowa ale wiadomo, że nie da się stwierdzić czy skok był)
http://28dni.pl/sprezynka1989/wykresy/2013-09-27

Hanca 

Wysłany: Pon 04 Lis, 2013 14:53 

Niestety, bez temperatur nie określimy czy był to cykl owulacyjny czy nie. Plamienie w tym wypadku może oznaczać zarówno plamienie śródcykliczne - uznaje się je za okres płodny. Często plamienie towarzyszące owulacji wygląda jak właśnie śluz podbarwiony świeżą krwią. Plamienie może także zwiastować jakieś zaburzenia hormonalne - dla pewności możesz iść do gina by podejrzał jajniki - będzie w stanie określić czy jesteś po owulacji, czy okres dopiero się rozkręca.

Odpowiedz do tematu