Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Przerwy w przyjmowaniu, odstawienie itp.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwy w przyjmowaniu, odstawienie itp.
Autor Wiadomość
Guzik 


Wiek: 32
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 1940
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015 15:42 


Miśka2424, zaraz po odstawieniu pigułek jest nawet większa szansa na bliźnięta :wink:
Jest bardzo duża szansa na ciązę, dni płodnych nie da się policzyć nawet prz niezaburzonym cyklu - trzeba tez prowadzić obserwację. A po pigułkach organizm szaleje, zdarzają się podwójne owulacji itp.
Tak na zdrowy rozum - gdyby po odstawianiu pigułek nie zachodziło się w ciążę, to czemu po zapomnieniu jednej jest problem?

Pigułka "po" jak najbardziej wskazana.
_________________
/Nic odkrywczego nie powiem - po prostu wiem, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje, a niektóre sądy na własny temat mogą się okazać nieprawdziwe./
 
 
mable 

Dołączyła: 01 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie 01 Mar, 2015 22:40 


Cześć dziewczyny, tułałam się po wielu zakątkach internetu, wielokrotnie czytałam także to forum, jednak nie do końca znalazłam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.
Otóż, podczas siedmiodniowej przerwy poszłam do gina, żeby wypisał mi receptę na to, co zwykle, czyli Harmonet. Zapytałam, czy może mógłby zapisać mi jakiś tańszy jego odpowiednik o takim samym składzie, on zapisał mi Levomine i kazał wziąć te pigułki natychmiast. Był to czwartek, czyli dzień, w którym rozpoczęło mi się krwawienie z odstawienia po Harmonecie, oczywiście wzięłam nieszczęsną pigułkę. W niedzielę współżyłam ze swoim chłopakiem, skończył we mnie. Byłam po czterech pigułach Levomine, brałam i biorę je o tej samej porze, bez przerw, jednak niepokoję się, że mogła zostać jakoś zachwiana ochrona antykoncepcyjna.
Jestem wściekła na lekarza, bo zapisał mi pigułkę o zupełnie innym składzie, pojawił się ból piersi, osłabiło mi się libido, a pytałam go jeszcze, czy to na pewno taki sam skład! No i zła na siebie, że pozwoliłam chłopakowi skończyć w środku, a teraz tylko się martwię. Z góry dziękuję za pomoc. :)
 
 
Szczęściara 

Wiek: 26
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 900
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 01 Mar, 2015 22:51 


mable, jeżeli wzięłaś pigułkę w 1. dniu krwawienia z odstawienia, to wszystko jest w porządku, jeśli chodzi o antykoncepcję. To jest najbezpieczniejsza wersja zmiany tabletek.
Poza tym, Levomine jest "mocniejsza", więc tym bardziej nie powinnaś mieć obaw o antykoncepcję. Wszystko jest okej, nie musisz się martwić i być zła.

Co do skutków ubocznych... musisz przeczekać 3 miesiące, bo być może wszystko się ustabilizuje i będzie dobrze.
 
 
mable 

Dołączyła: 01 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie 01 Mar, 2015 22:57 


Szczęściaro, dziękuję. Nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi, naprawdę mi ulżyło.
Życzę miłego wieczoru :)
 
 
EVI 


Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 577
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 02 Mar, 2015 07:09 


mable, na przyszłość: bierz receptę na choćby Harmonet i w aptece pytaj o tańszy odpowiednik, ja tak robiłam, lekarka zapisywała Kontracept, ja kupowałam Artizię. No i również uspokajam, w ulotce jest napisane: "Można również rozpocząć przyjmowanie tabletek w jakimkolwiek dniu w 7 dniowej przerwie, jednak nie później niż w ósmym dniu po 7 dniowej przerwie. Jeżeli przechodzi się z preparatu jednofazowego na trójfazowy, wówczas pierwszą tabletkę najlepiej przyjąć w pierwszym dniu krwawienia pojawiającego się w przerwie zażywania tabletek".
_________________
"Wiem, że nic nie wiem, a jak nie wiem to nie mówię, że wiem"
 
 
mable 

Dołączyła: 01 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon 02 Mar, 2015 22:45 


EVI napisał/a:
mable, na przyszłość: bierz receptę na choćby Harmonet i w aptece pytaj o tańszy odpowiednik, ja tak robiłam, lekarka zapisywała Kontracept, ja kupowałam Artizię.


Cóż, chciałam to załatwić tak, aby wszystko było zgodnie z prawidłami, ale niestety, wyszło tak, jak opisałam. Mam nadzieję, że wszystko się ustabilizuje, i na Levomine będę czuła się tak dobrze, jak na Harmonecie (na którym od początku czułam się normalnie, nie licząc delikatnego wzrostu płaczliwości), ewentualnie znów zażądam recepty na Harmo (i chyba zmienię gina).
Jeszcze raz dzięki, naprawdę dobrze jest móc wygadać się komuś znającemu się na rzeczy, bo o tym, że biorę pigułki wiedzą dwie osoby (wyłączając lekarzy), w tym mój chłopak, który jednak nie jest ekspertem w tej dziedzinie. :)
 
 
paulina2105 

Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 18
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015 01:34 


Czesc wszystkim to znow ja. Mam Do was pytanko stosuje tabletki bo mam problemy z okresem i dalej problem z partnerem ktory uparl sie mimo woli ze nie bedzie uprawiac stosunku bo watpi w dzialanie tabletek . Ostatnio uprawialismy sex oralny , potem penisem , dotykal mojej pochwy , ale nie bylo wytrysku , tabletki biore caly czas regularnie krawienia z odstawinia wystepuja zazwyczaj w 4 dniu podczas 7 dniowej przerwy.ostatnie takie zblizenie miedzy mna a partnerem bylo 2lub 3 tygodnie temu. Od 3 dni czuje sie taka zmeczona , mdlosci i wymiotowalam pare razy i boje sie ze moge byc w ciaży , odrazu mowie ze nigdy nie bylo wytrusku we mnie , ani w okolicach , penisa moj partner wlozl tylko raz , czy jest ryzyko ze jednak jestem w ciazy ??? Dzieki za wszelkie odpowiedzi , aha podczas brania tabletek nie zdazylo mi sie wymiotowac ani miec biegunki.
 
 
Guzik 


Wiek: 32
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 1940
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015 06:54 


paulina2105, najwyraźniej Ty też nie ufasz pigułkom.
Dzieci z tego co opisałaś nie będzie, spodziewałabym sie tego 'grypska", które ostatnio panuje.
_________________
/Nic odkrywczego nie powiem - po prostu wiem, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje, a niektóre sądy na własny temat mogą się okazać nieprawdziwe./
 
 
paulina2105 

Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 18
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015 13:41 


Aha , moze i gdzies tam probowal wejsc ale zawsze konczylo sie na tym ze czlonkiem tylko sie ocieral . Powiem tak ja w nie wierze , tylko ze zawsze istnieje ryzyko wpadki
 
 
Guzik 


Wiek: 32
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 1940
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015 13:43 


paulina2105, to rób test po każdym stosunku, my Ci tu nic innego nie powiemy.
_________________
/Nic odkrywczego nie powiem - po prostu wiem, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje, a niektóre sądy na własny temat mogą się okazać nieprawdziwe./
 
 
Botica 


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 1254
Skąd: Zwrotnik Raka
Wysłany: Pią 27 Mar, 2015 22:51 


paulina2105, Ryzyko wpadki istnieje po kazdym stosunku, ale z tego co zrozumialam to stosunku nie bylo.... :roll:
 
 
paulina2105 

Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 18
Wysłany: Pon 30 Mar, 2015 13:16 


No jako nie bylo , moze z raz wszedl we mnie , juz bylo lepiej , i zas muli mnie
 
 
Guzik 


Wiek: 32
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 1940
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Pon 30 Mar, 2015 13:49 


paulina2105, jeśli Cię to uspokoi, zrób test. My Ci nic więcej nie możemy poradzić, bo nie jesteśmy z Wami w łóżku :)
_________________
/Nic odkrywczego nie powiem - po prostu wiem, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje, a niektóre sądy na własny temat mogą się okazać nieprawdziwe./
 
 
paulina2105 

Dołączyła: 28 Sty 2015
Posty: 18
Wysłany: Pon 30 Mar, 2015 19:38 


Teraz przerwe w przyjmowaniu zobczymy czy pojawi sie.krawienie
 
 
cca 

Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2015 00:51 


Biorę tabletki od 4 lat, przez 3 lata wszystko było idealnie. Jakiś czas temu musiałam przejśc na restrykcyjną dietę i cały cykl mi sie rozregulował. Przez 3 miesiące występowały plamienia w trakcie branie pigułek.
Po czasie się to uspokoiło i ostatnie 3 miesiące były już bez plamień.
Natomiast teraz mam kolejny problem. W niedzielę skończyłam opakowanie, zawsze krwawienie z odstawienia występowało w czwartek/piątek. Teraz już od wtorku rano pojawiły się silniejsze bóle i delikatne krwawienie.
Mam wrażenie że znowu tabletki przestają działać i dzieje się coś niedobrego. :( Czym to może być spowodowane? Słabszym działAniem tabletek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 10