Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Przerwy w przyjmowaniu, odstawienie itp.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwy w przyjmowaniu, odstawienie itp.
Autor Wiadomość
Guzik 


Wiek: 32
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 1921
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2015 07:27 


cca, pigułki nie przestają działać. Krwawienie może się pojawić dowolnego dnia 7-dniowej przerwy i to będzie w porządku. Często dni krwawień sie zmieniają, wiele dziewczyn na forum to zna.
Jeśli plamienie/krwawienie pojawi się jeszcze w trakcie przyjmowania pigułek, może to oznaczać, że nie trzymają cyklu(ale ich działanie antykoncepcyjne sie nie zmienia) i można je zmienić na mocniejsze. Ale myśleć o tym nalezy, kiedy nie ma żadnych dodatkowych czynników, które mogłyby to wywołać, jak właśnie ścisła dieta np.
_________________
/Nic odkrywczego nie powiem - po prostu wiem, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje, a niektóre sądy na własny temat mogą się okazać nieprawdziwe./
 
 
cca 

Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2015 23:56 


Guzik, dziękuję za odpowiedź.
 
 
Clarissa 

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 2
Wysłany: Sro 26 Sie, 2015 11:33 


Hej, bylam 2 miesiace temu u ginekologa i lekarka zalecila ze powinnam zrobic przerwe w braniu tabletek antykoncepcyjnych na 3 miesiace, dlatego ze zaczelam brac tabletki w bardzo mlodym wieku (mialam 18 lat) i biore je dosc dlugo (4 lata). Zaczelam brac ze wzgledu na bolesne miesiaczki spowodowane tylozgieciem macicy, a potem ze wzgledu na dzialanie antykoncepcyjne. W czasie przerwy powinnam przyjsc sie zbadac czy wszystko jest ok.

Naczytalam sie na internecie ze przerwy sa bezsensowne wiec poszlam do innej lekarki zeby o to dopytac ;) I ta lekarka powiedziala mi to samo. Zdecydowalam wiec zrobic przerwe.

Teraz zostaly mi 4 pigulki do konca opakowania, w trzecim tygodniu nie uprawialam seksu, ale w drugim tak. Moje pytanie brzmi: czy moge nie brac juz dzisiejszej pigulki, czy powinnam jednak skonczyc to opakowanie i wziac te 4 ostatnie tabletki? Nie ukrywam, ze chcialabym przerwac jak najszybciej, dlatego, ze chcialabym jak najszybciej dostac okres za miesiac (tak, wiem, to nie jest powiedziane ze dostane regularnie... ;) ), ale boje sie, ze ten stosunek w drugim tygodniu bedzie niezabezpieczony.

Aha, biore Lesinelle :)
 
 
EVI 


Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 575
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 26 Sie, 2015 15:55 


Clarissa, ile dni minęło od stosunku? Jeśli minimum 7 to powinno być ok i możesz już odstawić.
_________________
"Wiem, że nic nie wiem, a jak nie wiem to nie mówię, że wiem"
 
 
Clarissa 

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią 28 Sie, 2015 14:54 


Hej EVI, dzieki za odpowiedz. Stosunek byl w sobote wiec 7 dni nie minelo, w zwiazku z czym wezme jeszcze dzisiejsza pigulke - wtedy chyba powinno byc ok :)
 
 
purchlak13 

Dołączyła: 12 Sty 2015
Posty: 19
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 16:29 


Witam, od dobrych paru lat regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne, zmieniłam je 3 razy, aktualnie lykam microgynon21. Od jakiegoś czasu rozważam zrobienie przerwy. Terminy do mojej Pani doktor są długie a boję się trochę podjąć sama decyzję . Nie mam żadnych problemów typowo ginekologicznych. Jestem teraz w trakcie 7 dniowej przerwy , następna tabletka z nowego opakowania wypada mi w sobotę a do tej pory na pewno nie udam się do lekarza bo nie ma już miejsc w tym miesiącu. Czytałam już rozne rzeczy na temat tego co się dzieje po odstawieniu, problemy z cerą , wypadajacymi włosami a nawet czytałam że może nie być okresu przez jakiś czas, tym bardziej że ja miałam swój nieregularny zanim zaczęłam brać tabletki. Co o tym sądzicie ? Warto nie zaczynać kolejnego opakowania bez konsultacji z lekarzem? Jaka długa powinna być przerwa? Nawet partner ostatnio też trochę mnie to tego namawia. wiadomości zabezpieczali byśmy się gumkami.Liczę też na to że udało by mi się zrobić formę bez tabletek bo niestety nie mogę też schudnąć od tego czasu jak je biorę i mam wrażenie że moja skóra zrobiła się gorsza jakościowo , czy to możliwe ? Proszę doradzcie mi co robić.
 
 
Guzik 


Wiek: 32
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 1921
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 16:40 


purchlak13, z punktu zdrowotngo nie ma zalecenia robienie przerw w przyjmowaniu pigułek.
Na początku krazyły takie porady, ale nikt nie udowodnił, że coś to daje. Krótkie przerwy są wręcz niewskazane.

Natomiast jeśli pigułki Cię męczą, obawiasz się, że zatrzymują wodę, mają na Ciebie ogólnie zły wpływ, to możesz zrobić taką przerwę i sprawdzić jak jest bez. Na skórę mogą mieć wpływ i czesto mają, mówi się, ze sprzyjają np. cellulitowi - sama ne forum często o tym piszemy.

Przerwa nie powinna być krótsza niż 3 miesiące, po około 6 miesiącach wraca naturalny cykl i możesz sprawdzić, czy nadal jes nieregularny. Innych wskazań nie ma.

Co się będzie działo po odstawieniu nikt Ci nie powie, u mnie np. nie działo się zupełnie nic :)
ale możesz mieć różne objawy - jak przy rozpoczęciu brania, to hormony, więc wahania nastrojów i różne objawy z cerą, włosami mogą się pojawić, ale nie muszą.
Polecam zrobić sobie teraz próby wątrobowe i potem po tych 3 miesiącach - zobaczysz, czy mają jakiś negatywny wpływ na Ciebie.
_________________
/Nic odkrywczego nie powiem - po prostu wiem, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje, a niektóre sądy na własny temat mogą się okazać nieprawdziwe./
 
 
purchlak13 

Dołączyła: 12 Sty 2015
Posty: 19
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 16:48 


Tak właśnie jeśli chodzi o cellulit to jest jakaś Masakra kiedyś nie miałam z nim aż takiego problemu jak właśnie teraz, co do zatrzymywania wody to też mam takie poczucie napecznienia. Jest też właśnie problem typeu że już mnie to trochę męczy, wszystko mnie denerwuje strasznie a czytałam że to też wpływa na samopoczucie. Czyli jeśli bym się zdecydowała to mogę spokojnie nie rozpoczynać teraz kolejnego opakowania bez wizyty u lekarza ? I na spokojnie umówić się na jakiś wolny termin ? . Myślę że jeśli bym już je odstawila to na pół roku nie krócej .
 
 
Guzik 


Wiek: 32
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 1921
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 17:11 


purchlak13 napisał/a:
Czyli jeśli bym się zdecydowała to mogę spokojnie nie rozpoczynać teraz kolejnego opakowania bez wizyty u lekarza ?


tak, lekarz nie jest potrzebny.

Objawy, na które narzekasz, są bardzo prawdopodobnym efektem brania pigułek.
_________________
/Nic odkrywczego nie powiem - po prostu wiem, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje, a niektóre sądy na własny temat mogą się okazać nieprawdziwe./
 
 
purchlak13 

Dołączyła: 12 Sty 2015
Posty: 19
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 17:36 


No jestem już co raz bliżej podjęcia męskiej decyzji, dzwoniłam do lekarza i termin dopiero mam na 26 lipca, masakra. A np za pół roku powiedzmy jeśli bym chciala wrócić do tabletek to mogły by być te same które teraz stosowałam ?
 
 
Guzik 


Wiek: 32
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 1921
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 17:42 


purchlak13, ogólnie tak, ale jesli stwierdzisz, że tak dużo złych skutków miały, to możesz spróbować z innymi. Dobrze się skonsultować potem z lekarzem.
Mamy tu działy o tym, prezerwatywa w połączeniu z NPR jest bardzo skuteczną metodą.

a do odstawienia lekarz w ogóle nie jest potrzebny.
_________________
/Nic odkrywczego nie powiem - po prostu wiem, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje, a niektóre sądy na własny temat mogą się okazać nieprawdziwe./
 
 
purchlak13 

Dołączyła: 12 Sty 2015
Posty: 19
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 18:00 


Bardzo Wam dziękuję za pomoc :D , w razie jakiś jakiś jesCze pytań będę pisała, pozdrawiam :)
 
 
Justyce 


Wiek: 34
Dołączyła: 22 Kwi 2005
Posty: 1584
Skąd: wszechświat równoległy
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016 12:28 


purchlak13, możesz ewentualnie zastanowić się nad zmianą pigułek na inną generację. II generacja (czyli Lewonorgestrel, czyli M21) daje właśnie takie skutki uboczne jak problemy z cerą. U mnie przeszło po zmianie na inny hormon. III i IV generacja nie powinny dawać takich skutków.
_________________
If I had been born twins, they would have hated each other.

-----------------------------------------

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11