Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Przerwy w przyjmowaniu, odstawienie itp.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwy w przyjmowaniu, odstawienie itp.
Autor Wiadomość
Justyce 

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013 23:12 Przerwy w przyjmowaniu, odstawienie itp.

Zanim zadasz pytanie, przejrzyj stary temat:
http://www.antyforum.pl/p...ania-vt4738.htm
zrobił się za długi i wypadało go zamknąć :)

-----------------------------------------

bumbum 

Wysłany: Wto 27 Sie, 2013 21:34 

dziewczyny,
odstawilam tabletki po poltora roku przyjmowania, z ostatniego blistra wzielam 20 tabletek (jedna, gdzies tam kiedys byla dobrana i zostalo 20), ostatni niezabezpieczony stosunek byl w dniu ostatniej tabletki, potem bylo krwawienie a pozniej wszystkie stosunki z gumkami. teraz czekam na normalny okres, juz 7 dni opoznienia i troche schizuje.. czy to ze bylo 20 a nie 21 tabletek cos moglo zmienic? wiem ze po odstawieniu moze byc roznie z okresem, ale wole troche dopytac..

Finka 

Wysłany: Wto 27 Sie, 2013 21:42 

bumbum, to że było 20 a nie 21 tabletek absolutnie nie wpływa negatywnie. Czasem po odstawieniu tak jest, że na właściwy okres trzeba się naczekać. Jeśli wszystkie stosunki były zabezpieczone - nie masz sie czego obawiać

anek 

Wysłany: Wto 27 Sie, 2013 21:47 

bumbum, jeśli Cię to uspokoi to ja po odstawieniu tabletek czekałam na okres półtora miesiąca :) I przez jakieś pół roku miałam okres mniej więcej co półtora miesiąca, później się to ustabilizowało.

bumbum 

Wysłany: Wto 27 Sie, 2013 21:58 

uff, dzieki dziewczyny! ; ) w takim razie czekam cierpliwie!

bumbum 

Wysłany: Sob 14 Wrz, 2013 20:15 

okres wrocil po 23 dniach spoznienia, zostawiam wiadomosc w razie gdyby ktos kiedys tez sie zamartwial ; )

Szczęściara 

Wysłany: Wto 17 Gru, 2013 14:06 

Odważyłam się i po ponad sześciu latach odstawiłam pigułki. Już od półtora tygodnia powinnam brać nowe opakowanie. Krwawienie z odstawienia się ciągnie, że masakra. Do tej pory plamię (już 2 tygodnie). Oprócz tego, koszmarnie boli mnie prawy jajnik. Nie mogę się schylać bez bólu, a dłuższe siedzenie również daje mi się we znaki. Mam twarde podbrzusze i często czuję przeszywający, krótkotrwały ból w okolicy wzgórka łonowego, bardziej po prawej stronie. Możliwe, chociaż mało prawdopodobne, że coś ruszyło z cystą. Wątpię, bo mam ją na lewym jajniku. Zaczynam się martwić, bo przy swoich problemach zdrowotnych, każda zmiana jest dla mnie bardzo niepokojąca. Chciałabym dociągnąć jakoś do Nowego Roku i dopiero później wybrać się do ginekologa, ale nie wiem, czy dobrze robię.

Miała któraś z Was podobne "objawy odstawienne"? :(

Wiewiór 

Wysłany: Sro 18 Gru, 2013 14:35 

Szczęściara, idź dla świętego spokoju. Jak odstawiałam pierwszy raz, to pierwsze krwawienie trwało 12 dni, ale innych niepokojących rzeczy nie miałam. Ja też planuję odstawic w styczniu. Faceta nie ma, to nie widzę sensu brać ;)

Nitka 

Wysłany: Nie 22 Gru, 2013 21:22 

Mam pytanie, bo nie jestem pewna, czy dobrze zrobię. Brałam Mercilion - tylko przez 1 cykl - odstawiłam, musiałam ze względu na niebezpieczne skutki uboczne. Od razu po odstawieniu dostałam miesiączkę, wszystko ok. W połowie cyklu po odstawieniu tabletek wzięłam Escapelle po zsunięciu się prezerwatywy (czułam się po niej bardzo dobrze, żadnych nieprzyjemności, plamień, złego samopoczucia itd). W pierwszy dzień najbliżej miesiączki mam zacząć brać Cerazette, którą przepisał mi ginekolog. Czy ja jednak nie za bardzo namieszam sobie?? Wszystko w tak krótkich odstępach czasu... Z drugiej strony, bardzo chciałabym być porządnie zabezpieczona. Z dzieckiem muszę jeszcze koniecznie trochę poczekać. Co radzicie? Jakie mogą być skutki, jeśli zdecyduję się zacząć brać nowe tabletki od razu? Dodam, że nie ma pewności, czy będę je mogła brać... Mam spróbować i zobaczyć, jak się będę po nich czuła. Jeśli też źle, to mam nie brać żadnych hormonów nigdy więcej. Gdybym ufała gumkom i sumiennym pilnowaniu ich przez partnera, bez wątpienia spokojnie bym poczekała. A tak, mam zagwozdkę...

kasia8777 

Wysłany: Pią 27 Gru, 2013 13:45 

Moim zdaniem nic Ci nie będzie rób jak mówi lekarz :) ja też nieraz mieszałam.

Nitka 

Wysłany: Pią 10 Sty, 2014 20:21 

Zaczęłam brać Cerazette od razu przy pierwszej miesiączce. Minęły dwa tygodnie i wczoraj zauważyłam śluz przypominający płodny. Wiem, że przy pigułkach jednoskładnikowych czasami występuje owulacja, ale nie powinno dojść do zagnieżdżenia się jajeczka. Troszkę mi chodzi jednak przez to po głowie głupia myśl - czy takie zamieszanie z hormonami jakie zrobiłam (mój post powyżej), nie wypłynie na skuteczność obecnie przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych?? Naprawdę rzadko chodzą mi po głowie dziwne myśli i zawsze staram się myśleć rzetelnie, ale....

Nitka 

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014 18:25 

Dziewczyny, co o tym sądzicie. Po suchości w pochwie na początku cyklu, następnie śluzie 'jak płodny' (wręcz książkowo), teraz mam typowy śluz jaki miałam zawsze po owulacji. Zrobił się nagle gęsty, mleczno-żółtawy, grudkowaty. Wszystko jak w zegarku, tak jak miewałam. A czego nie miałam podczas brania pigułek dwuskładnikowych! Zaczynam się obawiać, czy te pigułki na mnie faktycznie działają, zwłaszcza że namieszałam w organiźmie różnymi hormonami w krótkim okresie czasu. Czy nie mam powodów do obaw?

Guzik 

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014 18:43 

Nitka, sądze, ze pigułki działją prawidłowo. Oczywiście jeśli pigułki przyjmujesz prawidłowo :)
Ze względu na zamieszanie jakie zrobiłaś z hormonami zabezpieczałabym się dodatkowo całe 1 opakowanie. Twój post musiał zostać niezauważony przed świętami.

Nitka 

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014 19:15 

Dziękuję. Oczywiście przyjmuję tabletki bardzo systematycznie i zabezpieczam się dodatkowo. Wolę dmuchać na zimne. Raz jednak doszło do częściowego wytrysku we mnie (na 5 dni przed wystąpieniem śluzu 'płodnego'), teraz troszkę się martwię. Ale chyba szanse na to, bym zaszła w ciąże dzień po okresie (właściwie miałam jeszcze resztki), a na 5 dni przed ew owulacją, plus przyjmowane tabletki anty, plus wytrysk 'połowiczny'... Chyba nie są duże?

Guzik 

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014 21:55 

Nitka, jeśli przyjmujesz pigułki prawidłowo, to wszystko jest okej.
Nie wiem jak to u Ciebie wygladało - czy wystartowałaś pierwszego dnia okresu? i czy to było kilka dni po escapelle, czy od razu?

Odpowiedz do tematu