Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Przesunięcie terminu krwawienia

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięcie terminu krwawienia
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Sro 14 Lis, 2012 22:49 

http://www.antyforum.pl/2...owinna-vt27.htm

4.Pigułki bierzemy przez 21 dni,codziennie o tej samej porze,potem robimy 7
dni przerwy.można ją skrócić,ale nigdy wydłużać!

alamakota 

Wysłany: Czw 15 Lis, 2012 17:27 

Biorąc tabletki dwuskładnikowe, można też ewentualnie skrócić czas brania tabletek - minimum 16 tabletek wystarczy, by być zabezpieczonym.

rawka 

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015 12:35 

Hej kobietki mam do was takie pytanie. Biorę tabletki Kontracept i chciałabym przesunąć termin krwawienia na późniejszy bo akurat przerwa wypada w moje urodziny a to średnio mi się widzi żeby wtedy "w pełni" nie świętować, do tego żeby było śmieszniej niedługo potem mój TŻ też ma urodziny. Ale ok przejdźmy do sedna problemu czy mogę wziąć te 21 tabletek a potem od razu 14 z kolejnego opakowania i potem zrobić przerwę. Nie chcę brać całych dwóch opakowań czy te 21 i później te 14 wystarczy bym zachowała zabezpieczenie?

Botica 

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2015 13:00 

rawka, Jasne, bez problemu!

rawka 

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015 05:39 

pani rezydentka na jednym z portali o zdrowiu odpowiedziała mi znów tak na to samo pytanie: Nie wystarczy. Może Pani ewentualnie wziąć wcześniej tabletkę w trakcie 7 dniowej przerwy. i ja teraz już zgłupiałam, proszę by przynajmniej jeszcze raz Botica opowiedział bardziej rozwiniętym stopniu na moje pytanie bądź wypowiedział się ktoś jeszcze co o tym myśli

bo ja nie rozumiem odpowiedzi pani rezydentki czy źle przeczytała pytanie czy ja jestem niespełna rozumu

EVI 

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015 07:32 

rawka, nie wiem gdzie pytałaś, ale możesz bez problemu zmienić termin krwawienia (niektóre dziewczyny biorą 3 opakowania i dopiero robią przerwę). Wydaje mi się, że odpowiedź była na zupełnie inne pytanie. Tak więc bierz te 21+14, potem rób normalnie 7-dniową przerwę (no i tu owszem ważne jest, żeby ta przerwa nie była dłuższa niż 7 dni, ale to na pewno wiesz).

Guzik 

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015 07:52 

rawka, wg mnie pani rezydentka źle Cię zrozumiała,, bo odpowiedź jest nie na Twoje pytanie.

Bez problemu możesz tak zrobić. Jeśli Cię to uspokoi, to ja całymi latami tak sobie przesuwałam, brałam w cyklach po 5-6 tygodni, również kontracept.

Przecież dla organizmu to żadna różnica :)

Zoe 

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015 09:06 

ogólnie zasada jest taka że można brać dowolną ilość między 15 a 63.

rawka 

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015 11:41 

Dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie i do tego super że tak szybko można dostać u was odpowiedź. Oczywiście wezmę te 21+ 14 tabletek, potem normalnie zrobię sobie 7 dniową przerwę i zacznę już kolejne opakowanie normalnie

Pozdrawiam was :)

ola87027 

Wysłany: Pią 17 Kwi, 2015 22:23 

Witam, Dziewczyny mam pytanie. Mialam dluzsza przerwe w przyjmowaniu tabletek i szczerze nie pamietam jak wrocic do przyjmowania. Chodzi o to, ze pierwsza tabletke powinnam przyjac pierwszego dnia miesiaczki a dzisiaj mam plamienie, normalne krwawienie zacznie sie jutro i tu pojawia sie moje pytanie. Czy pierwsza tabletke wziac dzisiaj jak jest plamienie czy jutro jak zacznie sie normalne??? Dziekuje za odp

Guzik 

Wysłany: Pią 17 Kwi, 2015 22:31 

Lepiej już dziś, chodzi o to, żeby zmieścić się w ciągu 24h od początku plamienia.

ola87027 

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015 19:51 

Witam ponownie. Dziewczyny nie wiem co mam robic, wczoraj pisalam i pytalam czy lepiej wziac tabletke jak zaczyna sie plamienie czy poczekac do krwawienia... No i wzielam wczoraj przy plamieniu w momencie gdy bylam pewna ze dzisiaj bedzie normalne krwawienie, ktorego o dziwo nie ma... I teraz moje pytanie co w takiej sytuacji, gdy wczoraj wzielam pierwsza tabletke, a wychodzi na to ze to nie byl pierwszy dzien miesiaczki. Czy mam kontynuowac przyjmowanie? Jak wtedy z zabezpieczeniem, jak to wyglada...? Czy nie brac i czekac na krwawienie... Prosze o pomoc

Guzik 

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015 00:23 

ola87027, kontynuuj pigułki. Krwawienie zatrzymało się zapewne po przyjęciu tabletki. Zabezpieczenie jest zachowane, możesz spodziewać się plamień i nieregularnych krwawień przez pierwsze 3 opakowania.

Sonia 

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2015 10:52 

ola87027, ja też tak miałam, krwawienie zostało zatrzymane po wzięciu pierwszej tabletki. Nie ma powodu do niepokoju, wszystko jest ok :-)

rawka 

Wysłany: Wto 18 Sie, 2015 12:17 

Hej Kobietki mam takie pytanie czy mogę wziąć 22 tabletki zamiast 21 pasuje mi przesunąć termin krwawienia o jeden dzień z soboty na niedzielę

Wydaje mi się że mogę mam tylko wątpliwości co do tego że troszkę sama sobie to skomplikowałam. Może zobrazuje.
Ostatnią przerwę między opakowaniami skróciłam z 7 dni na 6. Wszystko przez jakąś moją głupią niepotrzebną paranoję. Zawsze zaczynałam brać tabletki w sobotę, teraz wypada że to ma być piątek i chciała bym wrócić do tej soboty wiec czy jeżeli wezmę te 22 tabletki i potem zrobię sobie normalnie 7 dniową przerwę to wszystko bedzie ok i ochrona bedzie jak najbardziej zachowana. Zaznaczę że nadal biorę Konracept

Odpowiedz do tematu