Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Przesuwanie krwawienia, skracanie przerw

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesuwanie krwawienia, skracanie przerw
Autor Wiadomość
sisi 

Wysłany: Nie 31 Lip, 2016 23:53 

Witajcie, chciałabym prosić o radę odnośnie zrobienia wcześniejszej przerwy.
Otóż 20 sierpnia mam ślub i akurat około piątku dostanę krwawienie z odstawienia, czasami jest ono minimalne, czasami bardzo duże z mocnymi bólami brzucha. Nie chcę ryzykować i myślę o zmianie przyjmowanie pigułek. Mogłabym nie robić przerw i brać kolejne opakowanie, ale kiedyś już tego próbowałam, niestety wszystko się rozwaliło i już po tygodniu z następnego opakowania dostałam krwawienia.
Zastanawiałam się nad tym żeby ostawić tabletki po dwóch tygodniach i czekać na to aż krwawienie zacznie się w 3 tygodniu. Nie wiem tylko czy mogłabym zrobić taką przerwę, bez jakiś większych konsekwencji dla organizmu.

Guzik 

Wysłany: Pon 01 Sie, 2016 03:15 

sisi, przyjmuje się, że trzeba wziąć minimum 16 pigułek, żeby zabezpieczenie było zachowane i wtedy można zrobić 7-dniową przerwę.

Ja bym doradzała przesunąć o tydzień do przodu - wziąć 7 pigułek więcej z nowego opakowania.

Dodatkowo - to, że jeden raz połączenie opakowań się nie udało, nie musi znaczyć, ze tak będzie zawsze. Ja za pierwszym razem dostałam plamień, ale potem już nigdy się to nie powtórzyło. Nie ma reguły.

Justyce 

Wysłany: Pon 01 Sie, 2016 19:57 

sisi, przetrzymałabym branie pigułek przynajmniej do momentu, w którym na pewno nie chcesz krwawienia z odstawienia - czyli 20.08. I tak jak mówi Guzik, powinno to być minimum 16 tabletek, żeby ochrona anty była zachowana.

-----------------------------------------

liliba 

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016 10:07 

Hej, chciałabym się was poradzić.
W niedzielę (przedwczoraj) wzięłam pierwsza tabletkę nowego opakowania. Przesunął mi się urlop okazało się, że 21 lub 22 sierpnia pojadę na wakacje, oczywiście nie chciałabym mieć wtedy okresu. Co powinnam zrobić, czy wziąć zamiast 21 np. 16 tabletek i zrobić przerwę, czy lepiej zacząć wtedy nowe opakowanie i wziąć np. 28 tabletek lub tyle, ile będe na urlopie? W którym z tych przypadków bardziej prawdopodobne będą plamienia?

Guzik 

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016 10:48 

liliba, obydwie opcje sa prawidłowe, jeśli nie łaczyłaś opakowań nigdy wczesniej, to ciężko stwierdzić,jak zareagujesz.
Jakbym miała wróżyć prawdopodobieństwo plamień, to prędzej sie pojawi przy przedłuzeniu, ale to loteria. Przy skróceniu rzadziej się to dzieje.

liliba 

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016 10:57 

A ile minimum tabletek z opakowania trzeba wziąć, by być zabezpieczonym? Czy 15 tabletek da mi taka pewność?

Guzik 

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016 16:56 

liliba, zakłada się, że 16.

liliba 

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016 17:29 

Pomyślałam jeszcze inaczej. A gdybym wzięła 17 tabletek, a przerwę skrócila tak, ze jej szóstego a nie ósmego dnia wzielabym pierwsza tabletkę nowego blistra? Kiedyś już skracalam tak cykl o dwa dni i nie miałam żadnych skutków ubocznych, jednak brałam wtedy 19, a nie 17 tabletek.

Guzik 

Wysłany: Wto 02 Sie, 2016 17:31 

liliba, też możesz tak zrobić.

Odpowiedz do tematu