Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Przesuwanie krwawienia, skracanie przerw

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesuwanie krwawienia, skracanie przerw
Autor Wiadomość
Zoe 

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015 13:34 

Hej, Pixa, nie lubimy jak ktoś tu piszę w dwóch tematach. odpisałam ci w tym w który założyłeś.

patka22 

Wysłany: Sro 24 Cze, 2015 10:11 

Witam, biorę tabletki daylette od roku. Nie robiłam 4 dniowej przerwy tylko zaczełam od razu nowe opakowanie aby nie dostać okresu bo wyjeżdżam na urlop. mimo to, dostałam plamienia czerwone i sądzę, że poprostu zaczyna mi się okres. Dlaczego? Co może być tego przyczyną? Czyli jak zrbie po tym opakowaniu 4 dniową przerwę znów dostanę okres? Jestem dalej zabezpieczona normalnie?

Zielona 

Wysłany: Sro 24 Cze, 2015 10:16 

Juz Ci odpowiedzialam w pierwszym temacie, nie ma potrzeby powielac postow...

padre 

Wysłany: Pon 20 Lip, 2015 12:01 

Witam mam pytanie, moja dziewczyna po raz drugi w tym roku nie zrobila przerwy 7 dniowej (ze stycznia na luty i teraz z czerwca na lipiec) bo jestesmy na wakacjach i nie chciala miec okresu nad morzem, czy w takim przypadku zabezpieczenie jest zachowane? Od 8 miesiecy ani razu nie ominela tabletki, niewiem czy mozna teraz bezpiecznie wspolzyc skoro przerwa po raz drugi zostala pomimieta, tabletki to Kontracept, z gory dziekuje :)

EVI 

Wysłany: Pon 20 Lip, 2015 12:17 

padre, tak, antykoncepcja jest zachowana.

Smalllady 

Wysłany: Sob 25 Lip, 2015 17:26 Przesuwanie okresu tab anty bez ich normalnego brania

Dziewczyny prosze o rade :) okres mialam dostac 2 sierpnia ale w zwiazku z tym ze to pierwszy dzien wyjazdu na wakacje postanowilam to przesunac. Ostatni okres dostalam 6 lipca. Ginekolog przepisala mi tabletki viber mini ktore bralam zgodnie z zaleceniem od 14 lipca do 24.07. Teoretycznie teraz powinno wystapic krwawienie. Od 31 mam brac nowe opakowanie tych tabletek przez 21 dni. Moje pytanie ktore mnie nurtuje to czy biorac w ten sposob tabletki bede zabezpieczona przez te 21 dni od 31.07 jesli je pozniej odstawie ? (wiem ze tabletki powinno sie brac 1 dnia miesiaczki). Co jesli krwawienie nie wystapi!? Moze to oznaczac np ze jestem w ciazy? Wybaczcie ale jestem zielona w tym temacie. Pozdrawiam i dziekuje za jakiekolwiek porady :)

Guzik 

Wysłany: Sob 25 Lip, 2015 17:42 

Smalllady napisał/a:
viber mini
chyba vibin mini ?
Smalllady napisał/a:
Ostatni okres dostalam 6 lipca. Ginekolog przepisala mi tabletki viber mini ktore bralam zgodnie z zaleceniem od 14 lipca do 24.07

czyli zaczęłaś to opakowanie 8 dnia cyklu?

Nie byłaś i nie będziesz zabezpieczona. Jeśli chcesz być,musisz przyjąć pierwszą pigułkę opakowania pierwszego dnia okresu, który się pojawi, ale ponieważ tak namieszałaś (naprawdę lekarz Ci tak kazał??) nie ma pewności kiedy się pojawi. Jeśli w lipcu współżyłaś to możesz być w ciąży i zrób test.

Smalllady 

Wysłany: Sob 25 Lip, 2015 19:03 

Tak kazala ginekolog. Ma za soba duzy staz pracy. Mialam wrazenie ze wie co robi. Zajmuje sie wieloma rowniez rzeczamj ktorzych inni ginekolodzy w moim miescie nie potrafia. Chcialam tylko znac wasze opinie. Generalnie chodzi mi o to czy bede zabezpieczona od czasu 31. Ona mowila ze 7 dni na owulacje i od 31 jestem bankowo zabezpieczona. Eh pomozcie :o

Guzik 

Wysłany: Sob 25 Lip, 2015 19:49 

Pigułka działa od pierwszego dnia okresu. Wzięta w połowie cyklu nie zabezpiecza do końca opakowania.
Smalllady napisał/a:
Generalnie chodzi mi o to czy bede zabezpieczona od czasu 31

jeśli weźmiesz pigułkę w ciemno, bez okresu to nie będziesz. możesz zacząć kolejne opakowanie w dniu, kiedy zacznie się krwawienie.

Smalllady napisał/a:
Ona mowila ze 7 dni na owulacje i od 31 jestem bankowo zabezpieczona.

Albo to jest jakaś idiotka, albo chce wspomóc przyrost naturalny. Chyba, że coś źle zrozumiałaś.

Podczas branie pigułek nie ma w ogóle owulacji i dlatego nie zachodzi się w ciążę.

Jeśli współżyłaś bez dodatkowego zabezpieczenia to zrób test, bo pigułki wzięte 14.07 nie działały prawidłowo.

Smalllady 

Wysłany: Sob 25 Lip, 2015 21:09 

Wszystko dbrze zrozumialam. Nie wspolzylam od 14 bez zabezpieczenia. Chodzilo jej chyba o to ze wzielam 9 tabletek zeby sie przesunal a nie 21. Robie jakby tydzien przerwy tak jak przy normalnym jedzeniu.

Guzik 

Wysłany: Nie 26 Lip, 2015 06:59 

Czyli w środku cyklu wzięłaś 9 pigułek i planujesz po tym zrobić 7 dni przerwy??
A potem po nowym opakowaniu odstawić?

Sorry, ale sam pomysł jest tak poroniony, ze nie mogę uwierzyć, że Ci to lekarz podpowiedział.

Zabezpieczenie będzie niepewne, a namieszasz sobie w organizmie tak, ze potem możesz mieć zaburzone cykle kilka miesięcy.

Możesz plamić przez całe opakowanie, nawet jeśli będzie dalej działało.

Justyce 

Wysłany: Nie 26 Lip, 2015 17:27 

Dokładnie, lepiej by było wziąć całe pełne opakowanie i dobrać z następnego tyle, żeby krwawienie wypadło w pożądanym momencie. I potem brać już stale normalnie. Coś mi tu nie pasuje.

-----------------------------------------

Smalllady 

Wysłany: Pon 27 Lip, 2015 09:50 

Tak niestety mi poradziła :( nie znam się na tym. Przedstawiła mi to tak że wywołamy krwawienie wcześniej po prostu. Oczywiście krwawienie od odstawienia w piątek nie wystąpiło. Później powiedziała że mam wsiąść :? od 1 wtedy kiedy miałam normalnie dostać bo może wystąpić krwawienie, no a jak chce być zabezpieczona to od 31.. :(

[ Dodano: Pon 27 Lip, 2015 10:58 ]
Może powinnam wziąść tabletki teraz jak dostanę okres zacząć 1 opakowanie ?

Guzik 

Wysłany: Pon 27 Lip, 2015 15:26 

Smalllady, WZIĄĆ, bo nawet z wsiąść Ci się myli ;)

Jak sobie myślę o tej sytuacji, to chyba najlepiej zacząć w pierwszy dzień krwawienia i zabezpiezać się prezerwatywą przez pierwsze 7 dni. Potem powinno być okej.
Ale na pewno nie bierz ich w ciemno po jakiejś przerwie z kosmosu.
no i na pewno nie będzie to od 31go.

Przy czym, jeśli chcesz je odstawić po tym opakowaniu, to w ogóle jest bezsens.

Smalllady napisał/a:
nie znam się na tym.

Warto jednak chociaż ulotkę przeczytać i pomyśleć co się bierze, lekarka nie będzie Ci alimentów płacić :wink:

Smalllady 

Wysłany: Pon 27 Lip, 2015 17:32 

A czy jak wezmę tabletki nowe w pierwszy dzień krwawienia to będę i tak miała krwawienie przez 6 dni? bo zależy mi najbardziej żeby go przesunąć. Czytam ulotkę, zabezpieczam się cały czas prezerwatywą :)

Odpowiedz do tematu