Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Przesuwanie krwawienia, skracanie przerw

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesuwanie krwawienia, skracanie przerw
Autor Wiadomość
Justyce 

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013 22:14 Przesuwanie krwawienia, skracanie przerw

Link do starego tematu, warto zajrzeć, zanim zada się pytanie:
http://www.antyforum.pl/p...-itp-vt2400.htm
zrobił się za długi i wypadało go zamknąć :)

-----------------------------------------

zocha 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 13 Sie, 2013 19:31 

Nie znalazłam w starym wątku odpowiedzi.
Zastanawiam się czy można np. 3 razy pod rząd skrócić przerwę do pierwszego dnia krwawienia a potem przed kolejnym opakowaniem już zrobić normalną 7dniową przerwę? To nie jest tak, że organizm się "przestawi"?

Szczęściara 

Wysłany: Sro 14 Sie, 2013 00:51 

Można. Wszystko będzie w porządku.

roniika 

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 12:41 

jak to jest z tymi tygodniami jak łącze 2 opakowania? wiadomo, że drugi jest najbardziej na luzaku jeżeli chodzi o zapomnienie tabletki a jak to się ma do dwóch opakowań pod rząd?

Szczęściara 

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 12:56 

1. tydzień jest pierwszy, a ostatni jest 3. Wszystkie w środku są traktowane jak 2. tydzień.

roniika 

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 13:08 

ok, dzięki za odp:)

zocha 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 18 Sie, 2013 21:56 

Szczęściara napisał/a:
Można. Wszystko będzie w porządku.

dziękuję za odpowiedź :)
a bywały już przypadki na forum, że komuś lekarz zalecił/pozwolił skrócić przerwę na stałe?

Botica 

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013 06:28 

zocha, Tak, mnie.

zocha 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013 06:44 

Botica napisał/a:
zocha, Tak, mnie.

Było to spowodowane nasilaniem się bólu głowy i innych objawów? Do ilu dni? Czy no i jak sobie radzisz z inna długością 'cyklu'? Dobierasz tabletki tak żeby było razem 28 dni?
Oczywiście nie mam zamiaru robić tak na własną rękę ale zawsze słyszałam że w takich przypadkach po prostu zmienia się na te 24+ 4,tylko co jeśli one komuś nie pasują? Czy to nie jest tak że 21+ 8 zostało tak ustawione żeby kobiety miały wrażenie że jest ich naturalny cykl, więc można to zmieniać bez większych konsekwencji (oczywiście pod kontrolą lekarza).

Botica 

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013 07:10 

zocha, Nie, to zupelnie nie tak, 21+7 to wcale nie jest zaden naturalny cykl, ja np. mialam 28 dni tylko przez pierwsze 2 lata miesiaczkowania, potem skrocil mi sie do 24... Nie mam pojecia skad sie taki schemat wzial, ale nie zakladalabym, ze jest on 'bardziej naturalny', 'zblizony do normalnego' - po prostu taki ktos kiedys ustalil i tyle. Poza w cykly tabletkowym nie ma owulacji i miesiaczki, wiec ciezko wogole te dwie rzeczy porownywac.

Kazdy jest inny i nie kazdemu te 21+7 odpowiada. Mozesz miec np. migreny, wysyp tradziku, bardzo bolesne krwawienia itp. i okazuje się, że warto przerwe skrócić. Dla takich ludzi jest właśnie 24+4. Probelm taki, że np. cześć osób dostaje krwawienie w 4 lub 5 dniu i taki schemat w tym układzie też nie wchodzi w grę.
Ja byłam na schemacie 21+7 i służył mi świetnie. Potem bez powodu przeszłam na 24+4 i niestaty krwawienie ustało. Potem wróciłam na chwilę na 21+7 i zaczęły się problemy - bóle głowy, zawroty, nudnosći. Zrobiłam badania - przede wszytskim pod kątem nadciśnienia i neurologiczne, i sama z siebie wróciłam do skróconej przerwy. Ginekolog nie miała nic przeciwko. Teraz robie 23+5, krwawienia nie dostałam na razie dwukrotnie w przeciągu prawie 3 lat. Zazwyczaj przychodzi i 28 dniu, zaraz przed rozpaczęsciem nowego cyklu. Troche mi to ograniczyło stany migrenowe, ale i tak czasem zdycham pod koniec przerwy - no ale co zrobić...

Adorable 

Wysłany: Czw 22 Sie, 2013 23:55 

Witam, obecnie biorę tabl. anty. Yasmin+ Androcur od 1-14 dnia cyklu. Kończę powoli cykl i chciałabym przesunąć miesiączkę o dwa tygodnie z kilku powodów. Czy mogę zacząć następne opakowanie i wybrać tylko 14 tabl. Yasmin+ ten Androcur? Nie zależy mi na antykoncepcji (w.w. leki biorę w celu leczenia PCOS), więc chyba nie jest koniecznie wzięcie min 16 tabletek? Czy któraś z Was miała może doświadczenie z Androcurem? Nie wiem czy tygodniowa przerwa pomiędzy kolejnymi seriami leku to nie za mało...?

oluchna19 

Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013 23:59 

Witajcie! Mam takie pytanie bo zawsze kończę opakowanie w niedzielę a krwawienie wypada mi w czwartek. W tym tygodniu także wypadał mi okres i caly czas byłam przygotowana na czwartek a tu psikus i brązowa wydzielina pojawiła mi się w środę wieczorem. Dodam, że w środę byłam strasznie zmęczona, z wtorku na środę w ogóle nie spałam i ogólnie nie miałam na nic siły. I własnie wieczorem pojawiła się brązowa wydzielina, nie krew, ale brązowe coś. Dopiero w nocy dostałam prawdziwy okres. Czym to może być spowodowane? Może coś nie tak jest z tabletkami?

Guzik 

Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013 05:58 

oluchna19, niczym, albo wszystkim ;)
Zdarza się, że krwawienie się przesuwa w trakcie przerwy, nie ma reguł.

ulotnechwile 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 22 Paź, 2013 21:48 

a Czy mogę po raz kolejny skrócić sobie przerwę o 1, dwa dni...zamiast 7? i tym samym zmienić godzinę brania tabletki z 18 (raz brałam ok 19) na 20? biorę naraya;)

Finka 

Wysłany: Wto 22 Paź, 2013 21:51 

ulotnechwile, przerwę można skracać, nie wolno jej tylko wydłużać. Godzina w jedną czy w drugą stronę kompletnie nie robi różnicy - nawet w ulotce jest napisane, by tabletki przyjmować MNIEJ WIĘCEJ o tej samej porze ;)

Odpowiedz do tematu